Desprecopii.com: Va ajuta? Cum si de ce?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

DA, ne ajuta foarte mult!
Suntem asa de multi Romani care locuim in alte tari,departe de locul in care ne-am nascut.
Aici,putem sa ne intalnim cat mai multi, putem sa schimbam cate o vorba Romaneasca,putem sa ne impartasim cate un gand,idee,dorinta...
Putem gasi multa informatie si raspunspunsuri la unele probleme, suport, caldura,intelegere, si prietenie.
Multumesc tuturor acelora care, s-au gandit si au infiintat:


My baby development!
POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greiere spune:

Nici nu ma gandeam cum se paote comunica pe forumuri si cate informatii poti afla, cat despre articolele de pe site, mi-au folosit pe tot parcursul sarcinii, dupa insa am descoperit ca pot conversa cu alte mamici care au traversat deja problemele mele de acum.
Multi pupici viitoarelor mamici, proaspetelor mamicute si mamelor `veterane`!

shati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

da, ma ajuta enorm de mult! de ce? ptr ca iti faci atitia prieteni cu diversele subiecte, ptr ca gasesti lume care sa te sfatuiasca bine, care are aceeasi problema, etc. am descoperit situl cind eram insarcinata cu primul copil in 2004 di m-a ajutat enorm in fricile mele de prima mamica, pe urma m-a ajutat enorm cu evolutia bebelusului, ca nu stiam ce trebuie sa fac, pe urma am descoperit ca puiul meu era alergic si am dezbatut cu alte mame pe subiectul asta, si de curind una din mamici mi-a scris si mi-a dat speranta, ca fetita ei scapase de alergie, pe urma mi s-a intimplat de curind nenorocirea de a pierde a doua sarcina, si acest forum, fetele, ma ajuta f mult sa trec si peste incercarea asta.....

intr-un cuvint vreau sa spun : merci ca existati, ce m-as face eu fara VOI?!!!!!!!

Flavia, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sgflavia/album?.dir=/f878
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellaalessia spune:


Iubesc desprecopii.
De cand am aflat ca voi avea un bebe, am citit cu interes sfaturi, articole si discutii de la desprecopii.
Este senzational sa te simti atat de aproape de alte mamici cu pitici sau cu burtici, sa gasesti un raspuns la ceea ce te framanta legat de sarcina si de ingrijirea bebelusului.
Vreau sa felicit toti membrii site-ului desprecopii.com si sa le multumesc pentru dragostea si grija pe care mi-o daruiesc prin fiecare mesaj, parere si idee postata pe forum.[cheers.

Sa fiti mamici fericite cu copii sanatosi si veseli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greiere spune:

quote:
Originally posted by ellaalessia


Iubesc desprecopii.
De cand am aflat ca voi avea un bebe, am citit cu interes sfaturi, articole si discutii de la desprecopii.
Este senzational sa te simti atat de aproape de alte mamici cu pitici sau cu burtici, sa gasesti un raspuns la ceea ce te framanta legat de sarcina si de ingrijirea bebelusului.
Vreau sa felicit toti membrii site-ului desprecopii.com si sa le multumesc pentru dragostea si grija pe care mi-o daruiesc prin fiecare mesaj, parere si idee postata pe forum.[cheers.

Sa fiti mamici fericite cu copii sanatosi si veseli


Buna EllaAlessia din Pitesti. Am rude in Pitesti, iubesc Pitestiul, si nasii mei sunt de acolo. Sunt de acord cu tine. Am primit raspunsuri la intrebarile si problemele mele cum nu ma asteptam. Gasesti raspunsuri si fara sa pui intrebari, fiindca toate mamicile trec mai devreme sau mai tarziu prin aceleasi probleme.
Iti doresc o sarcina usoara si apoi o nastere asemenea. Nasti in Bucuresti? Caci cam pe aici am vazut ca vin si mamicile din Pitesti.
Salutare mamici!

shati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greiere spune:

Scuze! Mi-am inchipuit ca acum esti insarcinata. Alexandra mea e mult mai mica, are doua luni. O sa-ti cerem sfaturi!

quote:
Originally posted by greiere

quote:
Originally posted by ellaalessia


Iubesc desprecopii.
De cand am aflat ca voi avea un bebe, am citit cu interes sfaturi, articole si discutii de la desprecopii.
Este senzational sa te simti atat de aproape de alte mamici cu pitici sau cu burtici, sa gasesti un raspuns la ceea ce te framanta legat de sarcina si de ingrijirea bebelusului.
Vreau sa felicit toti membrii site-ului desprecopii.com si sa le multumesc pentru dragostea si grija pe care mi-o daruiesc prin fiecare mesaj, parere si idee postata pe forum.[cheers.

Sa fiti mamici fericite cu copii sanatosi si veseli


Buna EllaAlessia din Pitesti. Am rude in Pitesti, iubesc Pitestiul, si nasii mei sunt de acolo. Sunt de acord cu tine. Am primit raspunsuri la intrebarile si problemele mele cum nu ma asteptam. Gasesti raspunsuri si fara sa pui intrebari, fiindca toate mamicile trec mai devreme sau mai tarziu prin aceleasi probleme.
Iti doresc o sarcina usoara si apoi o nastere asemenea. Nasti in Bucuresti? Caci cam pe aici am vazut ca vin si mamicile din Pitesti.
Salutare mamici!

shati



shati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Ma ajuta mult!sa aflu despre multe lucruri de aici de acasa,probleme ale oamenilor, legislatie, cazuri grave,daca pot sa dau un sfat care sa fie folositor cuiva,ma sustine moral caci si eu am probleme grave in familie!doar suntem oameni si suntem supusi problemelor vietii!

bita doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

am descoperit o familie aici. sper ca fac si eu parte din ea.
am invatat multe de la DC inclusiv multe retete exotice.

ma bucur ca v-am descoperit.

o zi minunata,
Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala spune:

am descoperit 'desprecopii' in 2001, il accesez zilnic;
Site-ul este o sursa bogata de informatii si m-a ajutat sa descopar OAMENI, povesti de viata, mi-a dat putere in momentele dificile.

Multumesc 'desprecopii' (Mirela & Florin), Papadie, Ortansa, Vilma, Mamaruta, Cataghe, Guestues



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Ma ajuta enorm, nu cred ca are sens sa explic ca mi-ar lua o noapte intreaga!
E o sursa inepuizabila de informatii si in primul rand de oameni pe care desi nu-i cunosc ii apreciez foarte mult!
Si cateodata e si distractiv

Sa auzim de bine ;)

Mergi la inceput