Desprecopii.com: Va ajuta? Cum si de ce?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Multumesc pt prietenii minunati pe care i-am gasit aici si pe care "i-am dus in viata reala" (citat Roxana1974)
fetele mele dragi de la cluj (sunteti minunate!)
mamicile mele de martie-aprilie 2004!
Cu adevarat, DC e un fenomen!


Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

1 , 2 si 3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Vin si eu sa spun ca ma ajuta forumul enorm de mult. Pina sa descopar acest site citeam foarte mult despre investigatii si tratamente, dar mereu mergeam pe principiul ca acum nu am timp de investigatii, cand voi avea timp voi face. Intrand aici am inceput sa devin mai hotarata cu mine insa-mi si primind incurajari de la toate fetele de aici, am si facut toate investigatiile posibile si imposibile. Acum mai ramane sa se si intample minunea mea, ca tacamul sa fie complet si multumirea si mai mare. Pina atunci, aici i-mi spun off-ul si incurajez si eu la randul meu fetele, sa nu-si piarda speranta, ca intr-o buna zi va veni si randul nostru sa devenim mamici! Multumesc

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

M-am inscirs pe forumul DC inca din 2004, nu aveam probleme mari...si nu prea am scris multe articole in acea vreme...
mi-am facut in schimb prietene aici...si cu problema Emei care a aparut de 1 an...sper sa gasesc aici ajutor...
pupici de la
Mari si Ema


www.afsolutions.ro/help-ema/index.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamini spune:

In fiecare etapa a vietii ai nevoie de anumite lucruri, iar desprecopii ne ofera exact ce avem nevoie in momente foarte importante din viata noastra si a puiutilor nostrii: informatii foarte variate, sfaturi, posibilitatea de a cere o parere de la semeni care trec prin aceleasi experiente ca si tine.
Am inceput sa vizitez acest site odata cu prima mea sarcina, acum mai bine de 3 ani din dorinta de a afla care sunt etapele vietii intrauterine, dar am descoperit mai mult de atat. Acum, odata cu cea de-a 2-a sarcina am hotarat sa devin membru. Nu stiu foarte clar cum functioneaza, dar ma descurc. Am observat ca in acesti 3 ani ati crescut foarte mult.
Felicitari, multumiri si lasati-ne posibilitatea de a va da sugestii de corectura a textelor cand nu sunt dactilografiate perfect pentru o acuratete cat mai mare a informatiilor pe care le oferiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

mi se pare cel mai bun site despre copii,de pe net si,credeti ma,le am vizitat pe toate...inainte sa va descopar,citeam f m reviste in domeniu,dar acum am avut ocazia sa aflu nu numai teorie,care de cele mai multe ori nu se pupa cu practica....si am aflat ca in situatia mea,de mamica panicata,uneori ridicol de panicata,mai sunt f multe mamici...sunteti cei mai buni,chiar daca asta suna a sablon!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanacn spune:

Un site minunat, poti gasi o multime de informatii, viteza excelenta la incarcarea paginilor. Aici gasesti o mini comunitate de mamici extraordinara, un loc unde poti primi raspunsuri la intrebarile si nelinistile tale, unde vei primi incurajari si ajutor la nevoie, un umar pe care sa te plangi si un loc unde sa-ti cauti noi prieteni.

Va multumim DespreCopii pentru ca ne dati aceasta posibilitate!

Oana 31+ cu Lisa Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaispir spune:

sunt perfect ed acord cu ce ati spus voi. DC este un adevarat ajutor penru toata lumea. eu am aflat multe lucruri utile de aici pentru mine si


mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana31 spune:

da ma ajuta,desi sunt membru incepator care a stat in umbra si s-a informat doar!

am aflat raspuns la multe intrebari aici si mai ales din intamplare ,citind pe forum am aflat si anumite lucruri care ma priveau strict personal

si m-am lamurit atunci cum sunt oamenii,care spun ceva de fata cu tine ca ,mai apoi sa spuna altceva total eronat,aici si culmea lumea sa mai si creada...........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

In ceea ce ma priveste, Desprecopii a contribuit foarte mult la maturizarea mea. Inceputul activitatii mele pe forum coincide cu inceputul activitatii mele dedicate copiilor. Pot spune ca Desprecopii a contribuit foarte mult in formarea mea ca adult. Am devenit mai responsabila, mai putin egoista. M-am implicat in activitati alaturi de Desprecopii si intentionez sa o fac si mai mult. Am devenit un om mai bun si mai putin superficial. Pt mine anul 2005 a reprezentat o intorsatura majora in drumul meu in viata si a fost marcata de acest site.
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Nu ma ajuta! Ma incurca! Ca am atit de putin timp liber si pe tot mi l-as petrece numai aici! Dar eu iubesc incurcaturile, asa ca iubesc si DC! Imi place si ma relaxeaza sa stau pe forum, prieteniile legate aici s-au extins si in viata reala, de cite ori am nevoie de o informatie rapida, intru pe subiectele frecventate, pun o intrebare si in mai putin de jumatate de ora primesc zeci de raspunsuri. Nu ma bazez numai pe ele, dar ma ajuta sa stiu ca cineva a mai trecut prin situatia respectiva si imi da tarie si forta si sa gasesc solutii adecvate la situatia mea. Ati fost tot timpul alaturi de mine: cind am nascut, cind am intarcat, cind am emigrat, cind mi s-au imbolnavit copiii, cind am fost doborita, dar si cind am fost fericita... De multe ori am spus: sa le dea Dumnezeu sanatate! Adica voua, cei care ati creat acest site si care aveti grija sa functioneze cit mai bine. Dar sa stiti ca va vorbesc si de rau! Atunci cind nu merge DC-ul... Frustrare mai mare ca atunci cind vreau sa intru pe DC si acesta nu merge... nu o doresc nici dusmanilor mei!

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 – www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 – www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 – www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput