Prematurii-esentele tari se tin in sticlute mici!3

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

herra, ce mandrete de flacau ai!! in prima lui poza, cea de bebe mic-mic, seamana teribil cu serban.
am pus si eu cateva poze noi, puteti sa ne admirati...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulai spune:

Simona, sa stii ca avem si carti si doarme pe plan inclinat de mult.
In ceea ce priveste greutatea Anda are 6800 la 4 luni,ceea ce zic ca e super bine pt. un bb nascut cu 2500; in lungime a luat 13cm in 4 luni ceea iarasi nu e rau.Cu lungimea suntem in urma celor de varsta noastra dar m-au linistit fetele de aici ca nu-i mare lucru de recuperat( mai ales ca nu suntem scunzi in familie)
V-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Dragutelor ne inscriem iar cu succes pe lista:))) Soficu a avut 1395 grame si 39 de cm, apgar 9. Maninca f bine ca si io produc fuuuuuuarte bineCre ca ar tb sa-mi skimb nickul in Fulga! Acum e deja la 25 de ml de 8 ori pe zi si-i mai baga si ceai ca nu se inteleg cu ea la cum racneste de foame. Le-am rugat sa-i dea laptic prin tubulet de cate ori se poate ca sa nu regurgiteze da asta mika racneste daca nu simte nimik in gura si am surprins cum minca Soficu la doua maine. Ii dadea asistenta cu o mina laptic si cu ailalta ii picura cu o alta siringa si ceiut in gura:))) Este copilul asta ca o vrabiuta flamanda si galagioasa:)))
Multumim pt urari si va pupacim cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

bine ai revenit printre noi, papadie!! bag sama ca-ti place mult pe aici de ai vrut tu s-o inscrii si pe sofia tot la maruntei...
una peste alta, bine ca e bine sanatoasa, felicitari pt.apgar, micuta a fost tare hotarata!! inteleg ca la pofta ei de mancare o ajunge curand pe catrina!
te asteptam curand cu vesti noi si bune, si cu poze cu vrabiuta galagioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulai spune:

Bun venit pe lume SOFIA. Sa cresti mare, frumoasa si sanatoasa.... si cuminte in limita posibilitatilor.Papadie, sa te bucuri 100 de ani si mai bine de buburuza ta si sa fiti fericiti!Cum a fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Sa nu ne certati ca nu am mai intrat pe la voi ....am avut azi ce citii si ma bucura ca sunteti mari frumosi si sanatosi !!! In primul rind ma bucur ca mai am o LIDIA mica pe aici - sa creasca mare si desteapta !!! ...apoi sanatate multa SOFIEI si PAPADIEI - mi-am adus aminte de Dragos - 1350 kg , 39 cm scor 8/9 la 5 minute...se fac ei mari !!! Noi vom pleca de Paste din bucuresti , am facut curatenie generala , multa treaba si la serviciu....bine ca ne vom relaxa nitel de sarbatori . Dragos este bine sanatos , mai avem nitel pina pe 28 mai cind vom face 2 ani. Sa aveti sarbatori fericite , sanatate , bucurii ....noi va pupam !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Paste fericit va uram!


P.S. :Facem urarea mai devreme, ca poate ne luam cu treaba si nu mai avem timp!!




cristina si nazdravanul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Si noi va uram Paste Fericit!!!

Avem si noi poze noi http://pg.photos.yahoo.com/ph/preoteasaanita/my_photos

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Paula hai sa-ti spun si cazul nostru cu lungimea. La nastere 42 cm la 1 an si 3 luni 81 cm. Greutatea la nastere 1.9kg la 1 an si trei luni 10.4 kg. Si Victor Stefan a luat putin in lungime in primele luni in schimb dupa 6 luni cand ceilalti coplasi cresc mai putin el crestea tot mult. La 6 luni avea 63.5 cm iar la 1 an 75, adica lua cam 2 cm pe luna. Probabil ca o sa o tina tot asa pana cand va ajunge la inaltimea si greutatea la care trebuie sa fie daca se nastea la termen.

Hai sa va intreb si eu ceva. As vrea sa mai am un bebe. Rational sunt ok dar numai cand ma gandesc imi amintesc de prima experienta si imi vine rau.. Voi patiti asa ceva? Asta cu toate ca bebe a fost foarte bine fara nici un fel de probleme. Doar ca am stat foarte mult in spital si inainte si dupa, in niste conditii oribile (si conditii fizice dar si atmosfera groznica create de cadrele medicale). In mintea mea exista doua perioade clare (cea din spital, cu copilul departe si perioada fericita de cand am ajuns acasa). Ziua cand am venit acasa cred ca a afost cea mai frumoasa din viata mea.

Marele meu vis e sa mai fac un copil dar sa duc la termen..

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

in teorie si eu as mai vrea unul, dar in practica... si mie imi vine rau cand imi aduc aminte de a doua perioada a sarcinii - spaime sinistre, hipertensiune, plansete, hemoragie interminabila la nastere... daca primul an de viata al lui serban ar fi fost altfel (eu in anul ala am luat-o razna cu nervii si asa am ramas...) poate ma incumetam sa mai fac unul cu toata oroarea sarcinii trecute.
indrazneste! la urma urmei, oricat de nasoala, perioada de stat in meternitate e totusi finita si nu prea lunga, raportata la o viata de om!! si, cine stie, poate va fi la termen!

Mergi la inceput