Cine scoate bebelusul din spital

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eu primul fin l-am scos din maternitate,insa la ceilati doi nu am avut cum ptr ca nu stiam ca urmeaza sa le fiu nasa ,dar o sa ma revansez;si nu am facut-o pt ca asa se face ci ptr ca asa mi-a dictat sufletul.
O inteleg pe Magda cred ca intr-un fel s-a simtit folosita,eu una de eram in locul ei asa m-as fi simtit.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

da, intradevar m-am simtit folosita, si pe undeva chiar pot sa spun jignita.si eu am facut pentru ei cu draga inima ceea ce am facut, si nu sunt putine lucruri ceea ce am facut, si nu aveam pretentia de a fi nasa copilului fara voia lor, doamne fereste, dar era mult mai frumos si cinstit sa o spuna clar in fata de la inceput nu dupa . azi m-a sunat sora finului sa ma intrebe daca am fost invitata la botez , caci peste o saptamana il boteaza, am ramas ca si ea fara cuvinte. de multe ori e adevarat ca pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Mai lasat fara cuvinte Magda,foarte urat din partea lor.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peachy spune:

Dragelor,

In curand voi fi nasica celui mai frumos pui mic!Parintii lui, care ne sunt prietenii cei mai dragi, ne-au propus sa-l botezam inca de cand era doar o bobitza la mami in burtica, si nici ca ar fi putut sa ne faca o bucurie mai mare!
Nasa, este parintele spiritual al copilului, inca de cand accepta sa-l boteze pe pui, iar daca ea vrea sa impartaseasca impreuna cu parintii momentul iesirii din spital, si daca se ofera sa-i aduca si primele hainute, nu cred ca este un lucru rau!Din contra.
Iar mama, ar trebui sa fie MANDRA ca cineva isi doreste atat de mult sa impartaseasca aceasta bucurie, si in nici un caz sa judece, asa cum faceti voi, "motivele" pentru care se intampla asta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariana_D spune:

Eu voi fi nasa in luna noiembrie. La noi e traditie ca nasa sa vina cu un rand de hainute, paturica, cercei si tot ce m+ai e nevoie. Bine , ca nu e obligatoriu. Asta depinde si de nasa si de parinti. La urma urmei asa imi cunosc si eu mogaldeata care o voi boteza. Iar parinti au fost de acord intru totul ca eu sa vin sa le iau odorul acasa.La urmei eu nu+l iau sa fug cu el acasa si ei sa nu+l mai vada,eu doar asist la luarea bb+lui din spital. Mie una mi se pare un "ritual" frumos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eu cand am nascut-o pe fii-mea, nasa ei a spus ca ar vrea sa o scoata ea din maternitate. Nu am avut nimic impotriva dat fiind faptul ca ORICUM sotul meu era si el prezent si el a fost cel care a dus copilul. Nasa a venit doar ca sa-si vada finuta, i-a adus niste hainute dar nu am imbracat-o cu ele pentru ca aveam hainutele noastre, pregatite si sterilizate dinainte. Nasa nu s-a suparat deloc ca nu am imbracat-o cu ceea ce a adus ea si ne-a insotit pana la masina dupa care a plecat, caci era in timpul serviciului. Eu m-am bucurat sincer ca ne-a fost alaturi, nu am simtit nicio secunda ca ne-ar lua-o, sau asa ceva, mai ales ca nici nu a atins-o.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput