Medici pediatri - recomandari

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samburel spune:

salut,
pe mine ma intereseaza detalii despre medicii pediatri Culcer Ana (am citit in mesajele precedente ca ar fi bolnava de cancer intr-o faza incipienta. In ce stadiu mai este? ) si despre Ghimes Valentin ( in mesajele anterioare nu am gasit decat un scurt comentariu ca ar fi bun. Ghimes are si cab propriu? este disponibil? vine acasa? poate fi gasit numai la policlinica?)
multumesc frumos,
mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

la doamna dr culcer l-am dus pe vlad de la 7 luni decand am venit prima data in bucuresti!
stiu ca sunt parerile impartite in ceea ce o priveste, dar din experienta mea pot spune ca e unmedic adevara un om minunat si imi placeca nu e dr cu antibioticul!

ne-a tratat ff bine atat la cabinetul din spital de la Municipal cat si l acabinetul particular (undeva langa piata obor), despre starea dansei de sanatate nu stiu nika!

asa si imi mai place ca incurajeaza alptatul la san!


Acum medic de familie avem pe cinev ade la Policlinica Titan, dr. Anghel Marinele, sunt ff multumita ca e un om care nu sufera de deranj si e diponibila mereu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirciulix spune:

stie cineva ceva despre doctorita georgescu miruna de la medlife? am dat cautare si nu ma gasit nimic despre ea pe dc. aveam programare azi la doctorita marcu, insa ea lipseste din bucuresti saptamana asta si ne va consulta doctorita georgescu si vroiam sa stiu daca se merita sa mergem sau nu. multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutu spune:

cine poate sa-mi recomande si mie un medic pediatru.stau in dr.taberei si as vrea sa fie cat mai aproape de mine.astept raspuns cat mai curand.mersi mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julyjuly spune:

iti recomand pe dr alina constantin de la policlinica pravat
nu e clinica prea ok (e fosta clinica de stat), insa daca intri la dansa, vei constata ca vine acasa la tine, raspunde la mobil si-ti da sfaturi;
noi asa procedam de cele mai multe ori: o chemam acasa si e foarte draguta.
tel fix la cabinet 4991151

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenateutu spune:

buna mamicilor,sunt noua in buc,am un baietel de 3 ani si vreau si eu o recomandare pt un medic pediatru,de preferat sect 6,dar nu numai.astept sugestiile voastre si pe elena_bratescu@yahoo.com.multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.min spune:

megbeng noua dr tanasescu ne place foarte mult! mi-a spus clar: alaptare exclusiva pana la 6 luni; in acelasi timp, in cazul in care bebelusul nu ia bine in greutate, nu insista categoric: "nu-i nimic, continua sa alaptezi chiar daca nu se satura copilu si mananca din ora in ora", ci iti recomanda sa incepi cu completare, in functie de situatie (eu am alaptat exclusiv pana la 5 luni dupa care am inceput cu completare humana)
noua ne-a spus tot/mi-a scris tot ce trebuie despre diversificare inca de cand baietelul meu avea 4 luni, asta pentru ca la vizita respectiva a avut mai mult timp sa stea cu noi; iar ideile sale despre diversificare sunt .. moderne, ca sa zic asa; in paralel am mai citit foate multe despre alaptat/ diversificare si nu am vazut sa-mi fi dat sfaturi proaste (cateva exemple: mi-a spus "nu" lapte de vaca, "nu" banane, gluten, citrice pana la 6 luni, "da" branzica si iaurt de casa dupa 7-8luni, plus altele "personalizate" asta dat fiind ca avem si dermatita atopica)
Vine acasa, este foarte disponibila, draguta si tanara
Ce e mai greu - este foarte, foarte ocupata, telefonul ii suna non stop, daca iti spune de ex ca vine la ora 14 s-ar putea sa ajunga pe la 18, dar nu te uita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Megbeng, eu nu am reusit sa alaptez, de aceea am inceput diversificarea la 4 luni, la recomandarea dr. Tanasescu. Ce mi-a placut a fost faptul ca are o abordare precauta cu privire la acest aspect si am facut totul treptat, cu pasi mici. In prezent, Dudu are o alimentatie echilibrata, nu a refuzat pana acum nici un aliment esential, si nu am avut nici o problema.

Aceeasi abordare precauta o are si fata de un posibil diagnostic; si Dudu a luat in greutate mai putin in luna a treia, a suspectat o infectie urinara care a fost confirmata. Tratamentul cu antibiotic l-am inceput de abia dupa ce am repetat analiza (pt siguranta), si s-a terminat totul cu bine.

In schimb, are programul foarte aglomerat, iar din pacate situatiile de urgenta la un bebe nu pot suferi amanare. Nu am avut pana acum chestii prea grave, dar am intrat in panica de cateva ori si m-am lovit de acest aspect.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/dudu" target="_blank">Paginuta mea de web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaraus spune:

mirciulix, imi poti spune mai multe despre dr Marcu? mergeti de mai mult timp la ea? si noua ne-a fost recomandata si as vrea niste pareri inainte de a merge la ea. multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaraus spune:

Dar de dl. conf. dr. ORASANU DUMITRU imi poate spune cineva o parere? La fel, mi-a fost recomandat.

Mergi la inceput