Medici pediatri - recomandari

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

In Bacau un medic pediatru bun este Dr. Liliana Voroneanu. E pediatra fetitei mele. Eu personal sunt f multumita de ea. E o femeie cu multa rabdare, tact si discernamant. E f sociabila si atasata de copii.Face consultatii si la domiciliu, o poti suna oricand ai nevoie. Eu o recomand cu toata inima.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicollec spune:

quote:
Originally posted by anacami

dr. Herdea Valeria, are cabinet pe langa Cinema Gloria (parc IOR)-in aceeasi cladire cu o cresa.Vine si acasa.Un om deosebit!

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)



Herdea Valeria este medic de familie si ar trebui sa citeasca legislatia. Am vrut sa ma inscriu la dansa, deoarece de 4 ani de zile m-am mutat din alt judet in Bucuresti. Am nevoie de un medic. M-a pus pe drumuri: sa iau fisa de la medicul din celalalt judet, sa cer radierea de la casa de asigurari din celalalt judet, in conditiile in care ESTE OBLIGATA DE LEGE ASTFEL:
"Asiguratii de sanatate au posibilitatea de a schimba medicul de familie dupa o perioada de cel putin trei luni de la data inscrierii pe lista acestuia. Pentru a realiza acest lucru, asiguratul trebuie sa adreseze o cerere medicului pe lista caruia vor sa se inscrie, precizand numele medicului de la care pleaca.
Dupa inregistrarea cererii, medicul de familie primitor are obligatia sa anunte in scris, in maxim 15 zile lucratoare, medicul de familie de la care a plecat asiguratul, precum si casa de asigurari de sanatate cu care se afla in relatii contractuale. Fisa medicala a pacientului va fi transmisa noului medic de familie al acestuia, iar o copie a acestei fise va fi pastrata de cabinetul medical de la care pleaca asiguratul, cel putin un an de la plecarea acestuia.

Asiguratii de sanatate au obligatia de a prezenta medicului de familie documentele justificative care atesta calitatea de asigurat: adeverinta sau, pentru pensionari, cupon de pensie. "
Peste asta, mi-a spus clar ca nu are nevoie de alti pacienti, ca si-asa are prea multi si vrea sa mai scape de ei. Nu o recomand, ba ma gandesc serios sa ii fac reclamatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Buna!

cineva in cunostinta de cauza din Timisoara sau imprejurimi, imi poate recomanda un urolog pediatru bun din Timisoara (sau mai multi), precum si homeopati si pediatri cu care au avut rezultate negru/alb in rezolvarea problemelor copilasilor? probleme de imunitate scazuta si eventual infectii urinare repetate
merci mult si astept ajutorul vostru!
Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cateluta spune:

buna vreau si eu un medic pediatru pt cel mic are 1 an si 7 luni este racit raw iar dr lui nici nu il consulta ii da medicamente dupa cum vrea ea si nu ii trece....acum 2 sap iam dat antibiotic si acum este racit iar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StefaniAna spune:

Poate sa-mi spuna cineva ce parere are despre Dr.Tamara Mihalache din Iasi?

Stefania, mami de pui mic Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankclaudia76 spune:

Vreun medic homeopat bun in constanta cunoasteti?! Ma intereseaza pentru fetita mea de 11 luni sa-i dea ceva pentru pofta de mancare ca nu stiu ce sa-i mai fac!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pentekraluca spune:

buna!am o problema daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns.Am o fetita de 1 an si o luna si este foarte agitata noaptea ,se trezeste si sta in cap, deseori plange si sunt foarte ingrijorata ca de ce sta in cap si se tot muta dintr-o parte in cealalta a patutului.Oare sa aiba ceva probleme la cap?mentionez ca nu in fiecare seara de exemplu saptamamna trecuta a fost foarte linistita noaptea.Mai are cineva o asemenea problema?va rog sa-mi dati un raspuns.Va multumesc!Raluca din Mures

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Raluca, vezi sa nu aiba giardia sau alti paraziti. Baietelul meu era agitat noaptea, se scula des, se foia mult in somn si cind i-am dat helmiflores a dormit linistit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pentekraluca spune:

Multumesc Natasa.I-am facut analize din scaun si au iesit negative ce-i drept numai o proba am luat dar o sa mai incerc.S-ai iau de 3 ori?si inca ceva ce-i helmiflores?Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Din pacate poti sa faci si 3-4 analize pina sa iasa ceva. Helmiflores este un produs pe care il gasesti la plafar care sa da ca tratament sau doar preventiv pentru giardia.

Mergi la inceput