Medici pediatri - recomandari

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Recomandare pozitiva pt Dr. Calapod - Medicover
Recomandare negativa pt. Dr. Tanasescu -CMU motivul: a tipat la un copil de 2 ani care a indraznit sa planga la vaccin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaculipici spune:

quote:
Originally posted by alina costin

Recomand cu caldura pentru Iasi pe d-na dr.Ionescu Catalina,de la Spitalul de copii Sfinta Maria si pentru medicina de familie si pediatru d-na dr.Barbacariu Liliana.Doua suflete mari si bune profesioniste.
Alina

din ce am inteles de la tine, dna dr Ionescu este si pediatru si medic de familie? unde are cabinet? ai un numar de telefon? spune-mi este tanara (asa mi-as dori).Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaculipici spune:

quote:
Originally posted by oanabandol

tot pt iasi:DR DOINA SAUCIUC, medic de familie si pediatru.este un om si un medic deosebit
pupici,
oana

te rog da-mi si tu mai multe informatii despre dna doctor.sunt disperata sa gasesc un pediatru pt cei doi copii ai mei.multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaculipici spune:

apropo de ce povestea Inaioana, la un moment dat - din Iasi,NU VA RECOMAND pe dna dr COLTEA, care da diagnostice la ureche si care, desi ma duceam eu cu copilul la cabinet, si era in timpul programului ei de lucru, nici nu se ridica de pe scaun sa atinga macar copilul. pe baza simptomelor povestite de mine scria retete si doar daca o rugam eu se ridica si se uita in gatul fetitei. Dealtfel la policlinica unde lucreaza, din cartierul Dacia Bicaz, cam toate dr-le de pe acolo au probleme...ies pe rand si tipa pe holuri, intre ele sau la copii care, va imaginati, sunt insotiti de mame, neavand nici un pic de respect pentru pacientii lor. De aceea NU va recomand deloc aceasta policlinica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llizzie spune:

quote:
Originally posted by anacami

dr. Herdea Valeria, are cabinet pe langa Cinema Gloria (parc IOR)-in aceeasi cladire cu o cresa.Vine si acasa.Un om deosebit!

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)


Mi-a fost si mie recomandata cu caldura aceast dr de catre o prietena. Dar deja cunosc 3 persoane care au plecat d ela ea. Nu neg ca ar fi un om bun...dar e foarte panicoasa- ma panica mereu si imi dadea cele mai tari antibiotice. Plus ca mi-a gresit diagnosticul de vreo 3 ori. Oricum de cate ori vreun doctor ma intreaba ce antibiotic al luat puiul meu si eu ii spun ca la 2 luni a luat nolicin ma cearta si se bucura ca e sanatos copilul.
Asa ca il recomand pe Stanciu Adrian, care m-a scos di problem ede multe ori. e f bun diagnostician, e fdragut cu copii si imi raspunde la tel si la 11 noaptea daca e problema grava.
Si pe Neamtu Gelu
Fara suparare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popali spune:

Buna,vreau sa va recomand si eu un medic pediatru in Cluj, la Pediatrie III-prof.Nanulescu Mircea[are si cabinet acasa in cartierul Gheorgheni].

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soriceel spune:

quote:
Originally posted by Loreena

ce stiti de medicii astia:

Conf. Dr. Orasanu Dumitru
- medic primar pediatru
Prof.Dr. Basca Ion
- medic primar pediatru


Poze cu toata Familia


la dr. basca la gr. alexandrescu am fost cu fetita mea de la 5 zile,la rec. neonatologului,pt. picior deformat congenital. a consultat-o atent,a descoperit ca ambele picioare erau deformate,a purtat ghips doar 5 zile (groaznice!!),apoi am facut doua luni de kinetoterapie,destul de costisitoare,dar rezultatul a fost ca acum la 1,5 ani nu se mai cunoaste nimic.Concluzia: medic dedicat, profesionist, dar ff aglomerat. Desi e chirurg nu recurge la ,,cutit" cu orice pret. In 3 consultatii doar o data i-am plasat un plic, nu sunt adepta dar am facut-o pt ca asa am vrut sa-i multumesc. Atentie: in timp ce consulta un pacient, in cabinet sunt cel putin inca 3, care-si asteapta randul, asa ca nu exista intimitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreena spune:

soriceel merci pentru raspuns

de DR. TUFA FLORENTINA stie cineva ceva?

Poze cu toata Familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina78 spune:

Votez si eu pentru d-na dr.Cornitescu Georgeta-Craiova.
Un medic foarte bun care nu se grabeste la consultatii si-ti explica clar ce trebuie sa faci.
Cabinetul dinsei este pe strada Brazda lui Novac(complex vechi), program marti si joi:16-19 si sambata:09-12.Programarile se fac la tel.0740219944.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miltisus spune:

quote:
Originally posted by Angel35

Ana Culcer este un doctor foarte bun dar te sparge la bani...eu o pastrez doar daca apar cazuri speciale


Bine ai zis ca te sparge la bani Ana Culcer,ca doar cu bani o poti face sa o lase mai moale cu politica ei cu "numai san la cerere nimic altceva",lasand copii nemancati zile intregi daca nu au mamele lapte in siguranta ca va veni. Iar pe altii cu probleme i-a taraganat saptamani intregi fara sa rezolve problema asigurand ca va fi ok,storcand-o de bani pana s-a lipsit mama si nu s-a mai dus,iar copilul nu cred ca merge nici in ziua de azi , doar daca a plecat din tara la tratament.

Mergi la inceput