Medici pediatri - recomandari

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns malia spune:

Buna tuturor,

Am vazut la inceputul unuia dintre mesaje ceva legat de o lista de ginecologi..recomandati? Unde as putea sa o accesez? Sunt nou venita...si nu prea cunosc "obiceiurile casei".
Sau daca imi puteti recomanda pe cineva din proprie experienta, v-as fi recunoscatoare. Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Nu cred ca e o idee prea buna sa-i dati nr de telefon al dr Stanciu pe forum. Eventual pe privat...Nu de alta dara daca ii mai suna telefonul in ritmul asta, in curand o sa si-l schimbe.. Si as mentiona ca omul e ff aglomerat, eventual cine il suna pt detalii gen adresa cabinetului ar putea sa se infromeze din alte parti. Plus ca pana prinzi trece juma' de zi....ca multa lume se trezeste sunand asa ..pt orice...

...I want a permanent vacation...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CHRISA spune:

Si eu o recomand cu toata caldura pe dr.Mihaela Mihu de la Sp.Budimex. O profesionista desavarsita dublata de o mare finete de caracter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akarika spune:

despre dn doctorFurir Mirelade la spitalu Victor Gomoiu imi poate spune cineva ceva .eu am ajuns cu fetita la dansa dar nu stiu daca e asa buna frofesionista va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelache spune:

quote:
Originally posted by inaioana

Mesajul lui navradyo despre dr. Stanciu Adrian

buna sunt noua pe forum, dar pe doctorul Stanciu il cunosc de 6 ani; copilul/copiii vostri merita sa-l aibe ca medic daca scoateti din calcul zona (rahova) pe care multa lume o contesta pe buna dreptate - nu vreau sa jignesc pe nimeni care locuieste acolo - dar sunt oameni care considera ca un medic bun trebuie sa fie si cu un cabinet cu pretentii; oricum a renovat pentru cei care nu stiu asta;zona il ajuta f mult la cazuistica;in rest, nu e adeptul antibioticelor decat in caz extrem, profilaxie si "multa dragoste", naturiste si consecventa in cresterea lor; marele dezavantaj pentru cine are venituri mici este ca nu da retete compensate sau gratuite, nu are dreptul nefiind medic de familie si cu adevarat tratamentele lui sunt costisitoare fata de policlinici, dar sigure; pentru cine locuieste in zona, medicii de familie de la lira spre humulesti il stiu si transcriu retetele lui fara alte comentarii pentru ca a fost si la malcoci si la alte gradinite sau crese inainte si nu vor ei sa-si mai complice existenta daca Dr. Stanciu a spus "pastila X" ei rescriu pentru 1plic de cafea; dezavantaj ca sambata cand are el cabinet nu mai sunt medici de familie si de multe ori copiii nostri se imbolnavesc in week-end cand nu-ti permiti sa astepti pana luni si sa mai faci o coada de cateva ore la cabinet pt rescriere; lucreaza de toate sarbatorile indiferent, la spital de garda (budimex),

dar sunt si oameni care au renuntat la el din x motive: locatie, faptul ca nu vine acasa (are o teorie despre venitul acasa), nu raspunde imediat la tel(urgente la spital sau aglomerat la cabinet) trebuie sa insisti, mama se panicheaza si...spune ca nu-i da atentie,foloseste uneori prea mult termeni medicali in explicatii si parintele se simte ciudat (eu i-am spus sa-mi spuna pe limba mea sa pricep si eu ce vrea sa spuna), nu are asistenta sa primeasca pacientii, compartimentarea apartamentului unde are cabinetul nu-ti permite sa ai acces la toaleta decat cu trecere pe la el, nu sta la palavre cu tine oricand, are consultatii din 10 in 10 min uneori si te simti ca pe banda daca nu stii efectiv, poate fi si mai "acru" daca vede ca nu ai respectat tratamentul dat sau regimul alimentar;


nu stiu daca am scris mai mult de bine decat de "rau" dar m-am gandit ca ar fi pacat pentru copiii vostri sa renuntati la el ca medic pentru niste mici inconveniente, uneori inerente si care se invata in timp, desi ideal ar fi sa nu ajungeti sa le invatati adica sa aveti nevoie de el cat mai putin si copiii sa fie sanatosi;

este un medic care citeste si se pune la punct mereu cu tratamentele, nu face experiente pe copii, ingrijeste si copii mai speciali (deficiente)si copii abandonati si copii de v.i.p.-uri si de rromi, la spital sau cabinet;

lucrurile pozitive sunt mult prea multe si nu mi-ar ajunge cifrele sa le numerotez;

multa sanatate tuturor copiilor iar parintilor incredere in medicii pe care ii aleg pentru ei;

navradyo






sunt de acord cu tine doctorul stanicu este un om de exceptie mi-a tratat si mie fetita care avea eneteroclita si baietelul unei prietena in urma cu cativa ani.este om bun si il recomand cu toata dragostea. pe el si pe doctora pediatru Taropa daniela de la clinica Vitan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUIZAM spune:

Dr. Maria Chirila - Clinica NATURALIA - str. Erou Mircea Marineascu nr. 8, com. Voluntari ; tel 021/4915133; 4916052


quote:
Originally posted by danyboy

STIE CINEVA UN MEDIC HOMEOPAT BUN PT BAIETELUL MEU CARE RACESTE CAM DES?
VA ROG MULT ASTEPT UN RASPUNS!
VA MULTUMESC MULT DE TOT



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stannca spune:

quote:
Originally posted by ingridnen

Fetelor, un medic homeopat bun stie cineva ? Si care sa-si respecte programarile... ca e tare 'dinamic' copilu, nu sta un minut pe loc !
Vreua sa incerc la Cristi si un tratament homeopat pentru ca m-am saturat de laringite, amigdalite etc. si antibiotice..

Multumesc mult

Ingrid si Cristi (3 ani si 1 luna)

Ti-l recomand pe d-nul dr. TELEIANU. Telefon cabinet 3206414.Bucuresti
Cel mai bun medic homeopat.
Eu personal am foarte multa incredere in homeopatie.In sarcina am luat calciu si fier homeopat si-mi ieseau analizele foarte bune, iar copilul a fost un ingeras de 4 kg.
Dupa operatia de cezariana tot cu remedii homeopate m-am refacut.Cicatricea si durerile,mai ales durerile,au fost mult diminuate datorita remediilor homeopate.
iar acum daca imi tuseste putin copilul tot numai homeopat il tratez.
Mergi cu incredere la d-nul dr. Teleianu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stannca spune:

[quote]Originally posted by Fenciuc

Buna fetelor,

si pe mine m-ar interesa un dr. homeopat pentru baietelul meu de 1 an si 7 luni, care merge si la cresa.

Va multumesc.

Virginia Fenciuc
[/quote
Ti-l recomand cu incredere pe n-nul dr.TELEIANU.Telefon cabinet:3206414, Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreena spune:

ce stiti de medicii astia:

Conf. Dr. Orasanu Dumitru
- medic primar pediatru
Prof.Dr. Basca Ion
- medic primar pediatru


Poze cu toata Familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikiriki spune:

Dar de dr Sersea Florentina (Pol Pescarus) si Lazar-Contes Rodica (CDT Dorobanti)???
Eu nu ma pot hotara la care din ele sa raman....Contes e dr la care sunt inscrisa dar la Sersea merg ca e mai aproape (ea nu vine acasa) si a parut mult mai interesata de copil de cate ori am mers la ea fata de Lazar-Contes care desi a venit acasa abia daca s-a uitat la fetita!!
Si sincer, as vrea daca puteti sa imi recomandati si mie un medic bun de spital de copii pentru ca eu cred ca au o patologie mult mai diversa si sunt mult mai in tema decat cei de policlinica!!

Kikiriki si Luana

Kikiriki

Mergi la inceput