ia o pauza!

ia o pauza! | Autor: ChrisDun

Link direct la acest mesaj

Nu inteleg de ce s-a pus filtru si pe textul care apare in interiorul unor cuvinte. Sinonimul de la femeie este, intr-adevar mui*re. Asta e limba romana, domnilor!
Este jenant sa scrii un mesaj si sa te trezesti ca iti apare "ia o pauza" cand, de fapt, ai avut numai intentii bune.
Ce ne facem cu verbe care la prezentul indicativului, singular, contin sinistrul cuvant cu m?! Luati spre exemplu
- a se ghemui
- a cremui = a (se) da cu crema
- a spumui = a culege spuma de la supa, etc.
Cand gasesc acest filtru intrat in actiune am impresia ca am gresit forumul - care sunt huliganii, de fapt? Eu credeam ca "Comunitatea DC" este una onorabila si cu bun simt!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

. O sa vedem cum sa solutionam pe viitor. Din pacate asa cum ai intuit motivatia este eliminarea cuvintelor cu caracter obscen. Este in speta un identificator in text inlocuirea fiind automata. Probabil pe viitor urmarirea si eliminarea acestor siruri se va face manual dar in viitorul apropiat nu chiar de maine.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

si io am patit-o cu acelasi cuvint

Carmen,Ilinca&Ionut va ureaza La multi ani!

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Dar nu se poate pune filtrul pe "spatiu-cuvant obscen-spatiu"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

eu am patit-o cand ceream ceva detalii despre PESTERA M U I E R I I si aparea ca vreau sa aflu ceva despre pestera 'mai ia o pauza'... m-am chinuit cateva minute bune sa modific mesajul, pana mi-a 'picat pasarica' -de ce pateam ce pateam. da am gasit si solutia, ati vazut???
si eu ma gandeam ca ar trebui sa se poata introduce ceva exceptii la regula, nu stiu...
ca si sa se corecteze manual toate posturile, iara nu cred ca se poate... ar dura prea mult si mi se pare cam inutil, nu?!

_
ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb
Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze cu frumosii mei (si nu numai )

va doresc un 2006 MINUNAT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

. Solutii si solutii. O sa mai vedem cum sa fie dar asa cum spuneam mai sus in viitorul apropiat deci nu de maine incolo.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput