Liceul Mircea cel Batran - Constanta

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Ce mica e lumea!!!
Liris si Laura, Angi este bine, chiar ieri am vorbit cu ea. A avut petrecerea copiilor (au implinit 4 ani) si era foarte fericita. Eu vorbesc de ceva timp cu ea, dar habar nu am avut ca este fiica lui Doicescu! LOL! O sa-i dau link-ul subiectului, sa mai intre si ea pe aici. Este foarte ocupata, dar cred ca sigur isi va gasi timp sa mai schimbe cateva vorbe cu voi.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Pai, cu riscul de a monopoliza subiectul amintirile mele sclerozate/ stenozate, Simona, sa-ti mai povestesc despre colegii nostri:
Magda sta f f aproape de mine, la 2 blocuri, dar nu ne vedem, deh... stiluri diferite. S-a maritat cu iubirea ei din liceu, Iani Stavrositu si dupa ce 7 ani s-a kinuit sa faca un copil, i-a dat Dumnezeu 2, unul dupa altul(a ramas insarcinata cu al 2-lea cand inca alapta, primul avea cred vreo 3 luni), asa ca acum are 2 baietzei frumosi foc, blonzi cu oki albastri. Magda, pana sa aiba copilashii, a predat la fac. Ovidius, algebra cred...
Anca stiu ca s-a maritat si ea, e medic stomatolog, dar nu stiu daca mai e in tara sau a plecat la sora ei in Suedia. Oricum, la intalnirea din 2002 nu a venit si nimeni nu prea stia nimica de ea.
De Razvan D. nu mai stiu absolut nimic si nici colegii cu care m-am mai intalnit nu stiu nika.
Mihai D. a ramas tot la fel de enervant, am fost colega cu el la drept, la a 2-a fac, e ceva...sef serviciu import-export la Romtrans, la Agigea. S-a casat. cu o colega de la drept si a divortat intre timp.
Dan R. s-a casat. si are o fetita mica, cred ca are vreun anisor.
Raluca A. s-a casat. cu un fost coleg de-al meu de la Acad. Navala si au un baiat de vreo 5 ani. Despre Raluca pot sa spun ca m-a uimit cat de tenace a putut sa fie: a facut rezidentiatul pe medicina de familie, a practicat vreun an, nu i-a placut si a facut si un al 2-lea rezidentiat pe psihiatrie de data asta, si acum e medic psihiatru la Palazu City, cred...
Adriana s-a casat. si a divortat, iar acum 2 ani s-a recasat. cu un fost coleg de la IMC de-al lui barbate-miu si are cu al 2-lea sot o fetitza.
De Nicoleta stiam ca are 2 fetitze, am vazut poze cu ele la intalnirea din 2002, ea a venit atunci si cu sotzul ei care am impresia ca e grec, sau de origine greaca.
Iulia O. stiu ca e in Bucuresti la o firma tare de asigurari, din cate stiu nu s-a maritat inca. M-am mai intalnit cu ea in Bucuresti si cu sora ei, care e arhitect si s-a casat. mai demult, tot cu un tip arhitect.
Liviu preda informatica la Lic. 10, mai nou ii zice Ovidius. Incerc sa mi-l inchipui pe post de Dom' Profesor si nu reusesc deloc :-)))
Mai intreaba-ma tu de alti colegi, ca acu' nu mai stiu de care sa zic...

Poze am destule de la intalnire dar sunt facute cu ap. foto cu film, asa ca tre' sa le scanez. Scaner am la birou, asa ca iti trimit poze cam pe luni-marti.

Cu d-l Popovici m-am mai intalnit de vreo 2 ori, eram si cu barbate-miu, i-a fost si lui prof de mate (Adi al meu a terminat in '89) si ne-a recunoscut pe amandoi, era f incantat si cu kef de vorba.

Despre Zepa care ne-a fost dirig. in cls a X-a, imediat dupa revolutie (cand Popovici a plecat la IMC) stiu ca plecase din Mircea la Casa Corpului Didactic. O fi fost el securist, dar noua ni se parea f de gashca, eu si inca vreu 10 colegi kiar am fost intr-o tabara cu el si cu nevasta-sa in Retezat, la sfarsitul clasei a X-a, si am niste amintiri super de atunci.



Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

http://community.webshots.com/user/florea_tatiana111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

moama ... ce de copii! uha! cred ca io si inca vreo 2 nu avem copii. ceea ce ma intristeaza ...
Inteleg ca Magda are doi copii foarte mici ... un an , citeva luni ... ptr ca 23 +7 ... cam asta da... tot asa frumoasa e?
io tocmai l-am felicitat pe Laurentiu (a fost ziua lui), despre care stiu ca-i programator si locuieste in zona L.A. (U.S.).

acum trecind la generalizari, Laura pe mine ma fascineaza modul in care voi ati ramas asa bune prietene cum ati fost pe vremuri. timpul este un examen foarte greu si doar legaturile cu adevarat puternice nu se destrama. e incredibil, dar in cazul vostru adevarat. mai ales ca anii de dupa liceu, sunt ani in care procesul de maturizare "takes over" cu forta si de multe ori la intilnirea de 10-20 de ani nu mai semanam cu nimic cu cei care am fost.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

Liris, mi-ai identificat corect locatia! Intr-adevar clasa aia era B-ul...Am fost in clasa cu Ema, am mai stat si in banca cu ea. Crucean , dupa peregrinari prin Italia si Anglia se pare ca inca nu si-a gasit locul pe care-l merita. Marina (George)este casatorit cu prietena lui din liceu si au 3 ( TREI) baieti si sunt foarte fericiti. M-am uitat si pe celelalte postari ale tale ( de pe Constanta, la apel!) si ti-am vazut pozele si mi-am dat seama ca te stiu din liceu. Erai la Am?
Cu Nicoleta am ramas bune amice; cu atat mai mult cu cat fetele noastre sunt aproape de nedespartit.
Raluca este o tipa creatza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Am fost la E si apoi la B.
Incredibil ce memorie si cite fete iti amintesti!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

liris, asa e... Magda are 1 baiat de 2 ani si unul de 1 an. Cat despre frumusete, nu stiu ce sa-ti zic, nu mi s-a parut niciodata o tipa frumoasa, mai degraba dragutza, nu e prea schimbata, tot slaba a ramas si dupa 2 nasteri.

Cat despre prietenia cu Nadu, Iulia si Irina, nu stiu ce sa-ti zic... Probabil ca provenim din medii similare, nu ne-am mai gasit in facultate prietene asa de bune nici una dintre noi, cand 2 s-au certat celelalte le-au impacat, cam asa a fost...
In liceu, incepand cu clasa a 11-a si pana la sf. clasei a 12-a, in noaptea de sambata, dormeam toate 4 impreuna la una dintre noi acasa, prin rotatie. Adica faceam un fel de petreceri in pijamale, asta cand nu aparea vreo kindie de majorat sau nu ne duceam la discoteca. Super vremuri...!

Iar Laur B., cred ca e cel mai realizat dpv. profesional dintre toti fostii nostri colegi.

Edessa, da, Raluca e o tipa creatza, s-a maritat cu un tip la fel de cretz, si guess what ? au un baitzel tot cretz ! :-)))


Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

http://community.webshots.com/user/florea_tatiana111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

quote:
Originally posted by laura111


Edessa, da, Raluca e o tipa creatza, s-a maritat cu un tip la fel de cretz, si guess what ? au un baitzel tot cretz ! :-)))




In cazul asta, inseamna ca ii stiu pe toti trei!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Claudia,fi atenta si tu cum mai povestesc fetele astea pe aici....Mey,dupa ce ca postez eu rar,cand intru si mai vad si atatea amintiri frumoase asternute virtual negru pe alb....zau ca imi vine sa spun:
"Doamne - ce batranica sunt!"...
Laura,tare frumos povestesti si chiar ca ai o memorie de elefant....Ce frumos sa ai atatea amintiri minunate legate de perioada liceului....
Numai bine mircistilor si sa aveti parte de zile minunate!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Laura chiar ca ai o memorie de elefant!
Ai zis ca la intilnire ati fost doar colegii dar profesori nu ati invitat? Nici macar dirigintii?

Oana si Paul (3 iulie 2002)
oana5874@yahoo.com
poze
Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

DE CE a murit subiectul asta???
Imi vine sa plang!!!
Nu mai zice nimeni nimic??!?!

Mergi la inceput