Top 10-lucruri de facut in viata

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

quote:
Originally posted by conchita

aaa, cum am putut sa uit: o calatorie cu submarinul!

"spatioasele", hahaha, cum suna, Carmen! :-))
Capitane Denizel, asteptam ordinul de imbarcare, se intregeste echipa. era sa zic ca se subtiaza, daca o avem pe Mona ca nutritionist, adios ciocolate si inghetate, ne trece pe spanac. :-))

Uff!Alt spatiu inchis...cred ca fobia mi se trage de la faptul ca asociez orice spatiu inchis cu un cosciug
Si, Conchita, putine sanse sa aveti voi spanac in meniu, ca nu-l suport.mai degraba sushi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
Originally posted by Mona_B

quote:
Originally posted by conchita

aaa, cum am putut sa uit: o calatorie cu submarinul!

"spatioasele", hahaha, cum suna, Carmen! :-))
Capitane Denizel, asteptam ordinul de imbarcare, se intregeste echipa. era sa zic ca se subtiaza, daca o avem pe Mona ca nutritionist, adios ciocolate si inghetate, ne trece pe spanac. :-))

Si, Conchita, putine sanse sa aveti voi spanac in meniu, ca nu-l suport.mai degraba sushi



ei, in ast caz va veti trezi cu capitanul Sotul lui denizel:))
denizel ramane sa se ocupe de cainii pt. sanie:))

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

As vrea:
-Sa primesc o invitatie la balul visatorilor cu parteneri reali. Cu rochia ma descurc eu, o imprumut din visele copilariei .
-Sa-mi cante si mie un pian ca eu nu stiu si tare mi-as fi dorit.
-Sa termin cursurile de dans pe care le-am inceput acum 10 ani.
-Sa ma plimb si eu prin gradina cea superba a lui Scarmanus,promit sa va expediez flori virtuale ca pe cele de acolo nu m-as indura sa le rup.
-Sa asez pietricelele Doniei in mijlocul unui rau.
-Sa plec dimineata la vanatoare de fluturi calare pe un cal.
-Sa-mi iau o luneta si sa ghicesc in stele cand va veni ziua in care un vis din lista asta se va implini
...si-atunci m-as teleporta acolo... si v-as invita la mine la un ceai.
Si vreau ca maine sa devina azi.
Copy right pentru visele din care m-am inspirat, dar sa-mi spuneti unde le-ati inregistrat,da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by conchita

quote:
Originally posted by Siminaf
- sa invat sa calaresc!


te asigur ca stii deja, daca ai mers vreodata cu bicicleta, ca e la fel. :-))



Hahahaha! Chiar?! Am calarit de citeva ori pe ponei, dar eram f.f. mica si am si picat o data si apoi nu am mai avut ocazia. In anul I de facultate era cit pe ce sa joc intr-un film facut de studenti la IATC, un rol de nu-stiu-ce printesa din vis, calare pe un cal superb. Si era totul aranjat, sa iau 2-3 lectii inainte, ca era usor, nu trebuia alergat calul, doar plimbat usurel... dar s-a pus contra sotul meu (primul, nu asta, ca actualul ma sustine in tot ce fac). Si uite asa, nu am mai invatat sa calaresc...



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
Noi 3, cu Raluca in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by Donia

quote:
Originally posted by scarmanus

Bey "spatioaselor" , io va admir, da nu m-as imbarca cu voi in spatiu, om mai teluric ca mine nu se exista pe lume, mie-mi place Terra si mai incolo de ea nu vreau sa stiu nimic. Sunt retrograda, asta e .
In spiritul visatului frumos insa, mai adaug o dorinta: sa am propriu meu atelier unde sa pot lucra chestii de artizanat, sa am multe dulapioare si polite cu nimicuri, nasturi, panze, materiale, sfoara, sa am un scaun-balansoar vechi dar trainic pe care sa ma dau zilnic.
Sa am o gradina care sa fie inflorita in orice sezon, sa aiba neaparat o salcie plangatoare si o fantanita arteziana, sa fie un mic Eden enigmatic, cu porti de fier forjat. Gradina din "Marile sperante" (varianta Gweneth Paltrow si Ethan Hawke) m-a sedus pe veci, asa arata si gradina mea din vis.

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty




Pai Scarmanus, ce sa cautam noi in spatiu cand exista un atelier ca al tau si o gradina asa frumoasa? Vreau si eu in atelier! Si apoi ma lasi sa ma plimb in gradina? Mai pe dupa amiaza as putea sa-ti cant la pian, iar dimineata devreme te-as invata sa calaresti! Impreuna cu Simina!
Wow, ce viata! Si in cate o seara am putea sa mergem la bal, imbracate in crinolina!
Iar daca spatioasele descopera lumi noi, as merge si pe acolo sa pun de un atelier ... si sa culeg pietricele...

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)



Donia, esti fenomenala! Mi-a placut f.f. mult ce ai scris!
Si mi-a mers la inima si ce-ai scris la topicul cu "Romani de afara, v-ati intoarce?", si adevarat, si frumos! Asa simt si eu!



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
Noi 3, cu Raluca in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Pai Simina, atunci ne vedem in gradina lui Scarmanus! Si dimineata devreme cand aerul e limpede iesim la calarit sa ridicam putin praful

Zana, pietricele voi avea la discretie, serveste-te! Ah, si ce bolovanasi minunati culesesem vara trecuta, dar nu mi-a dat voie sotul sa-i caram acasa, drept e ca nici eu n-am prea insistat. Dar acum vad cata dreptate ai, bolovanii mei culesi din apa isi cam pierdusera farmecul pe uscat. Inapoi in rau cu ei, si multumesc!

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Donia, cu mare drag!!!
Dar va trebui sa fac o pauza si pentru cursa mea cu ciini... tare mult visez la asta... Vin la tine sa-mi antrenez ciini!



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
Noi 3, cu Raluca in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by Siminaf
Vin la tine sa-mi antrenez ciini!


Hi, hi, Simina, aici cand e soare cand ploua... slabe sanse de zapada! Tot in Ontario si eu!
Asa ca deshama cainii de la sanie, iti dau eu un semn cand vine zapada... mai prin februarie, martie, cine stie?

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalynaa spune:

Dragutz subiect,vorba cuiva-merita pus la generale
Ce visez eu:
1.Sa ii cunosc personal pe aproape toti membrii acestui forum
2.Sa am shi eu un bebik
3.Sa am o casuta a mea cu o gradina mare si cu multe flori
4.Sa vizitez Europa,America si Asia
5.Sa lucrez in ceea ce-mi place,cu multi copii si cu oameni cu bun-simt
6.Sa nu mai sufere lumea de boli,saracie si mizerie
7.Sistemul medical si cel din invatamant sa nu mai fie cum sunt la ora actuala
8.Sa ma intalnesc cu toti actorii,
cantaretii si cu toti idolii mei
9.Sa petrec impreuna cu sotul 2 luni pe o insula exotica la un hotel luxos
10.Sa am multi bani si o rulota pentru calatorii.
Mai vreaaaauuuuuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamar spune:

desi deviaza de la calatorii spatiale, astea sint ale mele;)

1. sa fim sanatosi toti din familie, copiii sa creasca mari si sa fie oameni buni, fericiti, si iubiti...
2. sa am o casuta cu camere mari aranjate frumos, cu seminee si o camera doar pt biblioteca cu peretii plini de carti si cu fotolii confortabile...si cu internet wireless:). ah, si o gradinaaaa
3. sa ma plimb prin toata lumea cind si cum vreau eu (as incepe cu Europa, dupa aia New Zealand si Australia...)
4. sa o intilnesc pe Jo Rowling
5. sa pot scrie
6. sa fac medicina si sa fiu un doctor bun (slabe sanse...)
7. sa traiesc (cel putin o vreme) la Ierusalim sau altundeva in Israel
8. sa joc tenis (sa invat intai...)
9. sa calaresc
10. sa invat sa pilotez un avion...


wow, multumesc de prilejiul de visare:)

Mami de David (18 sept 2000) si Adina (11 mai 2005)

Mergi la inceput