Top 10-lucruri de facut in viata

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

super, Mona! Si eu le plac pe inaioana si gandacelu (plus ca si ele cred ca au nevoie de niscai lamuriri:p)
Mey, da' nu stiu daca as vrea sa fii nutritionostu' meu . Daca imi dai carne?.
Pt. dihaniile din spatiu, iau io vitrion:)) din dulap (ala stil, pe care mi l-am adus din magazin).


" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

quote:
Originally posted by denizel

super, Mona! Si eu le plac pe inaioana si gandacelu (plus ca si ele cred ca au nevoie de niscai lamuriri:p)
Mey, da' nu stiu daca as vrea sa fii nutritionostu' meu . Daca imi dai carne?.
Pt. dihaniile din spatiu, iau io vitrion:)) din dulap (ala stil, pe care mi l-am adus din magazin).


" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Aoleu, am uitat: promit meniuri personalizate. Sa stii ca eu am redus semnificativ carnea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Bey "spatioaselor" , io va admir, da nu m-as imbarca cu voi in spatiu, om mai teluric ca mine nu se exista pe lume, mie-mi place Terra si mai incolo de ea nu vreau sa stiu nimic. Sunt retrograda, asta e .
In spiritul visatului frumos insa, mai adaug o dorinta: sa am propriu meu atelier unde sa pot lucra chestii de artizanat, sa am multe dulapioare si polite cu nimicuri, nasturi, panze, materiale, sfoara, sa am un scaun-balansoar vechi dar trainic pe care sa ma dau zilnic.
Sa am o gradina care sa fie inflorita in orice sezon, sa aiba neaparat o salcie plangatoare si o fantanita arteziana, sa fie un mic Eden enigmatic, cu porti de fier forjat. Gradina din "Marile sperante" (varianta Gweneth Paltrow si Ethan Hawke) m-a sedus pe veci, asa arata si gradina mea din vis.

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Revin si eu cu o dorinta foarte mare a mea:

- sa invat sa calaresc!
- sa olaresc, adica sa am acasa la ine o roata de olarit, daca s-ar putea chiar un atelier al meu!

S-au facut 10, din pacate.



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
Noi 3, cu Raluca in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

quote:
Originally posted by Siminaf

Revin si eu cu o dorinta foarte mare a mea:

- sa invat sa calaresc!
- sa olaresc, adica sa am acasa la ine o roata de olarit, daca s-ar putea chiar un atelier al meu!

S-au facut 10, din pacate




Acuma si tu, din pacate, zi si tu ce bine ca s-au facut 10 . Asta cu olaritul imi place si mie

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by scarmanus

Bey "spatioaselor" , io va admir, da nu m-as imbarca cu voi in spatiu, om mai teluric ca mine nu se exista pe lume, mie-mi place Terra si mai incolo de ea nu vreau sa stiu nimic. Sunt retrograda, asta e .
In spiritul visatului frumos insa, mai adaug o dorinta: sa am propriu meu atelier unde sa pot lucra chestii de artizanat, sa am multe dulapioare si polite cu nimicuri, nasturi, panze, materiale, sfoara, sa am un scaun-balansoar vechi dar trainic pe care sa ma dau zilnic.
Sa am o gradina care sa fie inflorita in orice sezon, sa aiba neaparat o salcie plangatoare si o fantanita arteziana, sa fie un mic Eden enigmatic, cu porti de fier forjat. Gradina din "Marile sperante" (varianta Gweneth Paltrow si Ethan Hawke) m-a sedus pe veci, asa arata si gradina mea din vis.

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty




Pai Scarmanus, ce sa cautam noi in spatiu cand exista un atelier ca al tau si o gradina asa frumoasa? Vreau si eu in atelier! Si apoi ma lasi sa ma plimb in gradina? Mai pe dupa amiaza as putea sa-ti cant la pian, iar dimineata devreme te-as invata sa calaresti! Impreuna cu Simina!
Wow, ce viata! Si in cate o seara am putea sa mergem la bal, imbracate in crinolina!
Iar daca spatioasele descopera lumi noi, as merge si pe acolo sa pun de un atelier ... si sa culeg pietricele...

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

aaa, cum am putut sa uit: o calatorie cu submarinul!

"spatioasele", hahaha, cum suna, Carmen! :-))
Capitane Denizel, asteptam ordinul de imbarcare, se intregeste echipa. era sa zic ca se subtiaza, daca o avem pe Mona ca nutritionist, adios ciocolate si inghetate, ne trece pe spanac. :-))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by Siminaf
- sa invat sa calaresc!


te asigur ca stii deja, daca ai mers vreodata cu bicicleta, ca e la fel. :-))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by denizel
Daca ar fi posibila o calatorie in timp, prima si prima data as lua pe tine, pe irina, pe casandra, pe myrrha, pe jocelyn si pe flavia sa ne intalnim cu Apostolii. Sa vad io la fata locului care din noi are dreptate:)). Apoi, am fi cele mai bune prietene de pe pamant. Inca mai crezi ca as putea sa discut cu Paleologu? Chiar si despre nimicuri?


eu am crezut mereu ca myrrha are dreptate. dintre noi toate, ea a fost singura, cred eu, care in mod constant si-a depasit dragostea si pasiunea (si, inclusiv, subiectivismul) fata de catolicism intr-un efort constient si deliberat sa ne inteleaga si pe noi, celelalte. e tipul de om care cauta din instinct, mai intai, ce e bun intr-un om, o idee, etc si care e atat de fermecat de Binele asta, ca dupa aia nu mai are resurse si nici interes sa vada ce e rau, bun de criticat. pe ea chiar o vad discutand despre brifcor cu apostolii. :-)) noi, celelalte, o sa ne tragem de codite ca deobicei. [/size=1]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Dragutz subiect (merita pus la subiecte generale).

Vin si eu cu visele mele:

1. Sa vad Brazilia
2. Sa fac bunjee-jumping fara sa vomez
3. Sa sar cu parasuta, dar sa o deschid numai la cativa metri de sol
4. Sa fiu blonda pentru o zi
5. Sa fac fericit un om
6. Sa strang in brate un urs panda
7. Sa zbor fara aripi
8. Sa am un parc de distractii in care sa vina zilnic mii de copii
9. Sa fac tot ce pot sa nu-mi las sufletul sa imbatraneasca
10. Sa am in casa un copac adevarat, un hamac, o limonada rece si o carte buna.


www.fastcoolcars.com/images/sexy_ladies_fast_cool_cars9/legs_car.jpg" target="_blank">Tzuni mic si drag si scump si grasunel

Mergi la inceput