Montignac: ce am mancat azi? (68)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Azi dimineata am mancat 3 felii de salam + 3 felii de cascaval Hochland.
E buna combinatia asta sau nu?

Ce iaurturi mancati voi? Care sunt cele mai bune?


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anda, ti-am trimis PM. Multumesc mult.

Am uitat sa va spun ca beau cafea in fiecare dimineata. Eu puneam putin zahar, acum il inlocuiesc cu zaharina, sau cum?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Fetele care papati zacusca, verificati la legume sa nu aiba morcovi, eu am tot cautat prin oras si toate au morcovi. Doar daca sunt facute de voi si aveti siguranta...
Meniu pt azi:
dimineata: peste din conserva + sunca pui + cascaval + rosii
amiaza: bors cu carne de porc si legume permise
seara: sarmale monti, acuma ma duc sa le invart ca mi-am luat masina de sarmale cu smantanica
tot diseara mi-am propus sa coc o painica monti ...
tuturor

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Din experienta mea (de 2 ani de Monty :) ), va zic ca se slabeste mai repede fara carbohidrati rai, adica fara painica/cereale dimineata sau orez/paste integrale seara. Dar e greu sa rezisti asa multe zile, de fapt mie imi e pofta efectiv de chiflele integrale, dar cand am renuntat de tot la ele, adica mancam dimineata doar iaurt 0% si in rest doar lipidic sau fructe, am reusit performanta de a da jos 3kg in 5 zile.
Pet, nu ai voie orez expandat, vezi ca exista si grau expandat, ala da! La otet nu stiu sa fie limita, doar cat poti pune in salate? Eu il folosesc doar pe cel de mere (fara miere), nu din vin.
Corina Costea, aceeasi observatie cu orezul expandat!
Myhaella, de ce ma intrebi daca sunt la faza a 2-a? Ca am abateri? De fapt eu as vrea sa fiu la faza 1, adica sa mai dau jos cele 3kg adunate in ultimele luni cu abateri, dar ma cam poticnesc si sunt undeva intre faza 1 si 2...
Mara76, Monty zice ca poti manca pe saturate, dar permise sa fie combinatiile. Cat despre cafea, se recomanda cea decofeinizata.
Crinuta, combinatiile tale sunt ok. Cat despre iaurturi, eu beau la mesele glucidice lapte batut 0% Panda, facut de Almera, sau iaurt 0% de la Danone. La mesele lipidice mai completez cateodata cu iaurt nedegresat, la galeata, Pako, Milli sau oricare. Natural, fara fructe, bineinteles. In loc de zahar in cafea, se recomanda fructoza.
Adela, meniul tau e ok, ai grija la orezul integral cu ciuperci, sa nu pui deloc ulei sau alte grasimi.

Meniul meu de azi:
ora 10: 2 chifle integrale cu gem fara zahar, 330ml lapte batut 0%;
ora 13: un gref;
ora 13.30: file de merluciu la tigaie, legume permise, salata de varza chinezeasca;
ora 16.30: o para si un kiwi;
ora 19: salata de vinete, carnat de casa fript, gogosar in otet.

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 8 luni) si Ramona (3 ani si 7 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna ziua la toata lumea
am modificat tabelul!!
Viorica-scuze, cred ca am uitat sa te introduc in lista! Au fost foarte multe fete noi venite si cred ca (fara sa vreau)te-am ratat!!!
clara25-te rog sa-mi dai inaltimea!!
dana210773,Mara76,crinuta-daca doriti sa fiti trecute in listuta, va rog sa-mi dati: inaltimea, greutatea actuala, greutatea tinta, data inceperii regimului!!!
Va pup pe toate!!

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara76 spune:

LauraT, multumesc mult sfaturi, dar la cafeaua cu cofeina tot nu-l vad pe barbatul meu sa renunte.

Ralu, da, as vrea sa fiu trecuta in lista, multumesc!

Inaltime: 1.67
Greutate actuala: 72 kg (confirm maine)
Greutate tinta: 57 kg
Data incepere regim: 09.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Adela--te rog sa-mi dai si tu : inaltimea, greutatea actuala, greutatea tinta si data inceperii regimului

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pet spune:

Myhaella, merci pentru raspuns! O sa caut si eu otet din mere.
Laura, ultimile zile am pus otet mai putintel in salate dupa ce citisem pe undeva sa nu se exagereze cu otetul. Dar asa cum spuneam si Myhaellei poate gasesc din ala facut din mere.
Nu am voie orez expandat nici macar daca e integral?
Oricum pe undeva am gresit eu zilele astea, ori din cauza orezului expandat (consumat 2 zile la rand) ori ca intr-o seara am mancat orez integral amestecat cu legume, ca au trebuit 3 zile sa dau jos 1/2 kg, exact din ziua in care ma laudam ca am dat jos 4 kg
Dar azi dimineata m-am cantarit si am fix 71 kg, dupa o saptamana si o zi de la inceputul dietei.
Azi dimineata am mancat:
- 2 felii de paine integrala cu gem f.z. si ceai (nu mai spun ca feliile alea, gen pesmet, cumparate de sot, contineau miere
- 11,30 2 kiwi
- pranz: omleta cu salata verde si rosii
- diseara combin ceva din ciuperci si carne
Spor la slabit fetelor!

Irina si Nikita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Uite datele mele:
-inaltime: 172
- kg 78
- greutate tinta- 65 ( deocamdata)
- data inceperii: 9/1/2006


Mai trebuie ceva?

Azi am mancat piure de cartofi, si dupa ai am vazut ca sunt pe lista " neagra".
Of, de maine sunt mai atenta.

La branzeturi merge si crema de branza, gen Philadephia sau Almette?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sufletzica spune:

Salutare de la noi.
Anda, adresa mea este adef23@yahoo.com.Trimite-mi-le pe amandoua te rog.multzumesc.
mai, eu azi am mancat asa:
- dim : cafea decof+indulcitor
- pranz: cascaval+muschi file
- dupa-amiaza- lapte cu cereale (are ceva ca am mancat la ora aia laptele?)
- am mai lins de la fi-mea din castron niste mar din compot (asta nu este ok, stiu)
- salata de vinete, ardei copti si ceapa cu mamaliga (nici asta nu trebuia, nu? )
si pana maine sper sa nu mai pap nimic...
voi ce cereale mancatzi cu lapte? ca eu pana acum nu am gasit niciunele ok 100%)

nu stiu care din voi zicea ca nu trebuie sa mai slabesc....da, mai, dar toate hainele mele (mai ales pantalonii) imi sunt cam stramte si prefer sa slabesc decat sa imi schimb garderoba.


Mergi la inceput