mucegaiul

mucegaiul | Autor: aurastanciu

Link direct la acest mesaj

pana acum nu am avut niciodata mucegai, dar acum se face foarte cald in camera si chiar daca aerisesc ziua mi-a aparut mucegai pe peretele exterior. am spalat cu Ace, am dat cu solutie speciala contra mucegaiului dar degeaba; peretele este umed si apare mecegaiul. are cineva vreo solutie? multumesc foarte mult.

mama de gemeni Medeea si Matei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Daca doresti sa citesti repede ce s-a mai spus despre mucegai si igrasie, click aici:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53886&SearchTerms=igrasie

si aici:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36633&SearchTerms=igrasie

Sarbatori Fericite !
Si La Multi Ani !


Cu stima,

Singur, DARAEL
Ratacitor prin Lume
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Aura,
Cu ce solutie speciala contra mucegaiului ai dat, ca si la mine se produce pe perete si nu stiu ce sa mai fac.......


Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

clateste cu otet diluat, sau da cu spray anti-mucegai

"Trebuie-n viata sa te grabesti incet de vrei la timp sa-ntirzii - Pavel Stratan, Amintiri din Copilarie, III"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Si eu am avut probleme si anul trecut si acum, tot pe perete de exterior subtire. Am dat cu domestos concentrat si nu a mai aparut acolo unde am dat. Cred ca e o pierdere de bani spray-ul pt mucegai, folositi ceva cu dezinfectant, dar concentrat. Si aerisiti mult camera/zona.
Sarbatori fericite !

ana


Annablue si Adita(1.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La mine a functionat spray-ul de mucegai... Savo parca (stiu ca are ambalajul rosu cu albastru)... l-am luat din bricostore... Si eu am un perete... un colt de fapt... care toata iarna este umed si normal mucegaieste... Am dat cu spray de vreo 2 luni si pana acum nu a mai mucegait.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Elyanne, spune-mi si mie te rog : inainte de a da cu acest spray trebuie sters peretele ( atat cat se poate ) sau dai direct peste?? Cum se procedeaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by Eseea

Elyanne, spune-mi si mie te rog : inainte de a da cu acest spray trebuie sters peretele ( atat cat se poate ) sau dai direct peste?? Cum se procedeaza?

N-am sters... am dat direct peste... Incercasem inainte sa sterg cu diverse, inclusiv cu clor... se lua mucegaiul de la suprafata, dar peretele ramanea negru. Am dat cu spray si in cateva minute a ramas peretele curat ca si cum n-ar fi fost niciodata mucegait coltul ala. Am aflat de la cineva despre solutia asat si cand mia- povestit nu mi-a venit sa cred pana n-am vazut si eu la mine acasa. Acum e in continuare umed insa n-a mai mucegait. Chiar daca mai mucegaieste o sa mai iau... a fost 150-200 de mii... N-am alta solutie pana nu zugravesc din nou si nu izolez peretele ala.
Eu am dat si cu f. mult spray... aproape jumatate din lichidul ala... E o stical de platic cum fâs-fâs in capat... ca la solutiile de sters geamuri... numai ca sticla e cilindrica... deci nu e chiar un spray... E destul de toxic si miroase a clor... Pe mine m-au usturat ochii si nasu' cat am dat acolo... cateva minute. Am lasat sa aerisesc aproape toata ziua ca sa iasa mirosu... mai ales ca e camera unde doarme bb...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

multumesc mult, ma voi duce sa caut si eu solutia asta, sper sa aiba efect ca nu mai pot de nervi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Va rog sa folositi optiunea de cautare si sa continuati discutia la unul din multele subiecte deja deschise!


www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Mergi la inceput