Dr. Tutunaru (10)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle99 spune:

Buna fetelor,
AM devenit si eu din noiembrie trecut pacienta domnului doctor T.
Pot sa spun ca mi-a facut impresia unui om foarte competent, fiind in acelasi timp simpatic si glumet. Eu urmeaza sa fac o laparoscopie chiar luna asta pentru a vedea ce probleme de infertilitate am.
A mai facut careva dintre voi asta? E cazul sa imi fac probleme ? Sincer sunt cam ingrozita :(. Si mai ales oare cum e cu banii, am inteles ca el nu prea primeste, nici nu stiu cum sa fac. Va rog ajutati-ma ca sunt chiar disperata.:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Uki, nu sunt inca pacienta dr.T, dar voi fi. Ne dorim un bb si luna asta imi voi face programare la dansul pentru un control, analize si ce mai trebuie pentru a face un bb sanatos. Am sa stau de vorba cu dansul despre cezariana.
Sper sa nu se opuna, caci nu ma va convinge nimeni sa nasc natural.
Este alegerea mea, motivele fiind personale.
Multumesc ca mi-ai raspuns. Sper ca totul sa fie ok.

va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

din discutia pe care am avut-o eu cu dr T mi s-a parut ca nu e de acord cu cezariana la cerere .La mine asa a fost la prima sarcina si povestindu-i a zis ca nu-i corect ....
22+

ALIA
http://community.webshots.com/user/cypocs101
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10042;30/st/20060515/dt/7/k/9ad9/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

Un An Nou fericit si linistit! La multi ani!

Am intrat sa va spun ca sunt foarte incantata ca voi merge (in sfarsit!!!) vineri la Dr. T. Stiu ca mi-ati spus ca face echo, nu control normal ("digital" cum zicea cineva aici :)). Tin minte ca alte dati cand am facut echo, a trebuit sa am vezica urinara plina ca "sa se vada" ce trebuie - dar se intampla mai demult, oare acum tot asa este? Ca sa merg "pregatita"... A, oare imi face si un echo mamar daca il rog frumos?

In alta ordine de idei oarecum, m-am distrat teribil: eu voi merge la EL ginecolog, sotul meu va merge la EA urolog - s-a intors lumea cu fundul in sus, fetelor!

Va pup si multumesc mult pentru ajutor!

mmc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

mmc_nd, nu trebuie sa ai vezica plina la eco transvag., chiar este indicat sa o ai golita ( din experienta iti spun ca este incomod dc ai vezica chiar si partial cu lichid), nu cred ca este o problema la eco mamar; multa bafta!

anasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

anasia, mii de multumiri!

Eu in capul cel zapacit ma gandeam la echo pe burtica, nu la echo transvaginal. Imi inchipui ca este mai comod atunci cu vezica goala...

Saru' mana!

mmc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna fetelor,

Leditia, eu as incerca sa sun la Elias sa vad cand este de garda, poate reusesti sa il gasesti acolo. Sau poate stiu fetele cand este de garda.

Nu cred ca este tarziu nici cand te-ai programat(de exemplu pregnyl-ul se incepe dupa ce se confirma sarcina ecografic, adica nu mai devreme de 40 de zile de amenoree; restul de tratament cred ca se poate incepe imediat, nu stiu sigur).

Eu sunt aproape in aceeasi situatie ca si tine: o sarcina pierduta anul trecut, si de indata ce voi avea un test pozitiv ma prezint la dl.doctor, cat de repede se poate.

Bafta multa; te asteptam cu vesti bune


Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Leditia, insista la telefon fiindca d-l dr raspunde la telefon...eu n-am avut nici o sarcina pierduta, am avut un test pozitiv in 6 dec, in a 27 zi de CM, iar in 9 dec seara am avut sangerare...pe 10 dimineata l-am sunat si mi-a zis sa fac pregnyl...eram in z31...am mai avut sangerare in z32 si de atunci n-am mai avut nimic...si tratament fac in continuare....

eu zic ca daca ai avut antecedente sa-l suni si te va primi mai devreme...bafta

Eliza , si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

Leditia, sunt de acord cu geliza, mai insista la telefon si explica-i ce s-a intamplat si cred ca vei merge mai devreme; eu am fost la primul eco cand am intrat in sapt 5, dar am avut crampe puternice abdominale; incearca totusi sa afli cand este de garda si mergi la spital;bafta

anasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Leditia,

Mai suna-l, in mod sigur si-a deschis telefonul intre timp. Si eu am fost pe 5 ian la eco la Iosup, mi-a iesit ceva in neregula iar asistenta lui T m-a programat de abia pe 13 ian. Evident, nu am avut rabdare sa stau atat, l-am sunat pe T si am mers a doua zi la cabinet.
Deci nu sta pana pe 23 daca esti stresata, nu de altceva dar ii faci rau lui bb...
T e tip dragutz si intelege f bine paranoia si stresul de sarcina...
Magg 20+

Mergi la inceput