Sa continuam sa-i ajutam pe batrani

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns terry spune:

NOI: eu, iulia si alti colegi de ai nostri.
Am vorbit deja cu ei si au fost incantati sa organizam ceaiul din luna februarie.
data de 25 este convenabila.
buggy, am nevoie de lista sarbatoritilor. pentru a stii sa ne orientam asupra cadourilor, marimii tortului...
ti-am scris si pe ym, nu stiu daca ai apucat sa citesti, iti promit ca luna aceasta este salvata.
ma gandeam ca banii se vor duce incet-incet. pentru Pasti va trebui sa incepem iarasi o campanie de colectare de fonduri. eu zic sa ne apucam din timp.va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns contactnicole spune:

Si eu vin. Sa-mi ziceti ce mai e nevoie.


Nickidutza
The day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Dragele mele,

Potrivit calendarului ortodox, pe 25 februarie este Sambata mortilor (Mosii de iarna).

Ma gandesc ca multe persoane de acolo au morti de pomenit si nu stiu daca este tocmai potrivita alegerea unei astfel de zi pentru o sarbatoare.

Imi cer iertare daca sunt inoportuna cu observatia mea si sper sa nu va suparati pe mine


La toate gandurile negative pe care le-ai putea avea, Dumnezeu are un raspuns pozitiv pentru tine.

Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,Ma bucura foarte mult aceste vesti. Terry ar fi super daca ati putea ( zic numai) sa va impartiti in doua si o parte sa veniti luna aceasta, o parte luna viitoare. Ideea e ca ar fi de preferat sa fim mai putini ( dar sa fim constant) decat multi intr-o luna si dupa aceea deloc. Acum voi va organizati si e f bine oricum ati hotara.
Sunt 17 batrani. O sa am si lista. Tortul e bine sa fie de 5 kg. Invatand din experienta trecuta trebuie aduse lingurite.
Se intampla acolo un lucru pe care nu stiu cum l-m putea rezolva. Cu totul au participat cam 50 de batrani ( din 200), unii imobilizati la pat, altii fiind week-end, aveau iesire din centru...dar unii dintre ei nu au participat pentru ca nu au avut loc in club si nicaieri in alta parte. Au fost cativa dintre sarbatoriti imobilizati la pat carora le-am dus florile si tort si am trecut prin fata altora care au poftit si ei. Si nu era suficient de mult. Au mai primit ei cate ceva dar ...am ramas cu o senzatie neplacuta.
Cred ca ar trebui sa luam niste caserole din acelea din folie de aluminiu, de unica folosinta in care sa impachetam felia de tort pe care o vom duce. Sau poate gasim alta solutie. Ideea e ca nu toti vor fi prezenti indiferent de ce ne spun noua asistentii sociali.La cadouri ma gandeam sa cumparam tot ghivece de flori dar nu e obligatoriu. Putem schimba data si sa facem pe 26. Voi cum spuneti?Va pup si tinem legatura


"Sa continuam sa-i ajutam pe batrani" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64856
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

A sosit coletul de la danaA si alte fete de acolo destinat batraneilor.am luat legatura cu Buggy si urmeaza sa vina sa ia coletul si apoi voi sa-l distribuiti mai departe.avand in vedere ca in acest colet era si un pachet pentru sora LaureiB am desfacut cutia si am scos acel pachet ca sa-l dau cui trebuia.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

quote:
Originally posted by andreea_tx

A sosit coletul de la danaA si alte fete de acolo destinat batraneilor.am luat legatura cu Buggy si urmeaza sa vina sa ia coletul si apoi voi sa-l distribuiti mai departe.avand in vedere ca in acest colet era si un pachet pentru sora LaureiB am desfacut cutia si am scos acel pachet ca sa-l dau cui trebuia.

andreeat



Andreea, multumesc mult!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,Andreea_Tx si LauraB cat de repede voi prelua coletul.
Trebuie sa ne reapucam de strans bani.
M-a sunat asistenta sociala si mi-a zis ca au mare nevoie batranicile de mohair, andrele. Voi cumpara din banii pe care ii avem acum 10 gheme si 5 andrele. Au ramas fara materiale de lucru si sunt foarte triste.
Luni deschid un cont special pentru batrani si trebuie sa incepem sa strangem iar. Mai ales ca vine martisorul, ziua femeii...o sa avem de lucru. Sper ca sunteti de-acord.Luna asta vom avea 17 sarbatoriti. 11 femei si 6 barbati.
Trebuie sa facem lista sa vedem cum ne organizam.
Va pup si astept vesti
"Sa continuam sa-i ajutam pe batrani" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64856
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Buggy si Contactnicole, toata stima mea! N-am cuvinte sa va spun cat de rau imi pare ca nu pot fi alaturi de voi in carne si oase...:((
Asteptam contul.
Doamne ajuta!
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan si bb din burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

BUGGY din ce am vazut eu si din ce mi-a scris si Dana in mesaj se pare ca sunt unele ustensile de crosetat,de pictat etc. mai bine vezi ce e in cutie si apoi mai cumperi ce mai crezi de cuvinta.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Sigur Andreea ca asa voi face. As vrea sa iti spun cand anume vin dupa colet, dar inca nu pot. Trebuie sa fac rost de o masina. Iti dau un telefon inainte. Eu sper ca pana marti in orice caz.Multumiri pentru colet!!!"Sa continuam sa-i ajutam pe batrani" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64856
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput