Sa continuam sa-i ajutam pe batrani

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns contactnicole spune:

quote:
Originally posted by buggy

Am vorbit cu Liliana, asistenta sociala si a ramas sa ne vedem Sambata la ora 11.
De asemnea am vorbit si cu Loreg si cu Ralucah care mi-au confirmat ca vin.
Contactnicole trebuie sa ne auzim la telefon ca sa vedem cum facem cu cumparaturile.
Tzuni si Catrinadil mai puteti ajunge ?
Va pup si astept vesti.

"Sa continuam sa-i ajutam pe batrani" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64856

"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro



Ti-am dat mail ca PM vad ca nu ai activat. Daca nu l-ai primit, scrie-mi tu pe contactnicole@yahoo.com ca sa-ti dau un reply numarul de telefon.
Ma incurca putin ora stabilita sambata dar las' ca decalez si eu ale mele, ca vad ca sunteti putine luna asta.

Nickidutza
The day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,
Pana la urma voi rezolva cu cumparaturile. Nu e chiar mare lucru. am comandat un tort diplomat de 5 kg. Costa in jur de un milion. Maine cumpar 18 ghivece cu flori si sucurile. Important este sa ne vedem Sambata. Contactnicole, cum am putin timp liber iti voi trimite un mail ca sa reusim sa vorbim si la telefon.
Catrinadil nu mai poate sa vina.
Ne vom intalni in final eu cu Loreg, Contactnicole si in principiu Ralucah. De Tzuni nu stiu nimic...
Am emotii pentru februarie, sa va spun sincer...ar fi cumplit sa incepem actiunea asta si sa nu o continuam.
Sper sa primim ok-ul de la directoare sa incepem sa strangem si bani pentru parculet. E un teren viran plin cu gunoaie si ar fi super daca am putea sa il reamenajam intr-un parculet.
Astept cu nerabdare sa imi mai raspundeti si sa ne sfatuim de cum am putea transforma intr-un obicei pt cei de la azil sa procedeze asa lunar cu sau fara noi."Sa continuam sa-i ajutam pe batrani" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64856
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Draga mea, eu nu am putut sa vin pana acum pentru ca sunt in ultimul an de facultate iar maine am examen de sesiune. Dar tare as dori sa continuam actiunile noastre pentru ce altceva mai minunat poate fi pe lume decat sa aduci atata bucurie celor care au nevoie de ea? Sunteti minunate, dragele mele si va multumesc pentru tot ce faceti. Sa aveti parte numai de binecuvantari


La toate gandurile negative pe care le-ai putea avea, Dumnezeu are un raspuns pozitiv pentru tine.

Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,
Arhistefy ne-am propus sa ii vizitam prin rotatie o data pe luna in care sa le sarbatorim zilele de nastere. Este f multa nevoie de oricine este dispus sa intre in aceasta actiune.
Vroiam sa va spun ca am cumparat tort 1.080.000 lei si 18 ghivece cu flori 2.225.000 lei . Mai trebuie sa cumpar sucurile. Poate niste sampanie? Ce parere aveti?
Maine e ziua cea mare in aceasta luna. O sa va povestim cum a iesit."Sa continuam sa-i ajutam pe batrani" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64856
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,Vreau sa va spun ca a fost f emotionanta reintalnirea cu bunicii.
S-au bucurat enorm. Si abia ne asteapta luna viitoare. Din pacate am fost numai eu cu Contactnicole, zic din pacate, pentru ca imi e tare teama de lunile in care nu va mai merge nimeni Eu promit sa fac tot posibilul sa ma tin de aceasta actiune, dar am nevoie de voi.
Iulialaura, o bunica ti-a facut un fular si abia asteapta sa te vada.
Loreg, am nevoie de acea oferta pentru ca ei la randul lor au ramas fara materiale, ar fi super daca ai putea sa te interesezi si de o sponsorizare (cat de mica, sau o reducere)
In legatura cu parcul nu stiu in ce masura vom putea face noi ceva...e f complicat cu terenul si primaria.
Cel mai important este sa nu ii abandonam, sunt asa fericiti cand sunt vizitati...Nu ma pronunt inca in privinta unor noi strangeri de fonduri. Mai intai trebuie sa vedem pentru ce o facem.
Deocamdata o problema arzatoare este lipsa materialelor pentru ergoterapie. ( lucru manual) Si acum sa va prezint socotelile. Au ramas de la Craciun 25.000.000 de lei si pentru ianuarie am cheltuit din ei : 1.250.000 lei pentru flori, 1.080.000 lei - tort si 560.000 lei sucuri in total 2.890.000 lei , asta inseamna ca mai avem acum 22.110.000 lei Va pup si contez in continuare pe voi

"Sa continuam sa-i ajutam pe batrani" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64856
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Andreea draga mea, eu ma simt cel mai prost ca nu am reusit sa vin si cu problemele din ultima vreme nici nu am sunat din timp. Pe luna februarie insa ma mobilizez vad eu cum rezolv tot si vin. ar trebui de fapt sa mergem prin rotatie cumva, in asa fel imcat sa nu abandonam proiectul.
Poveste-ne si noua mai mult te rog mult de tot, cum a fost ce ati facut, ce au zis bunicii nostri??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Nu trebuie sa te simti prost toate avem probleme si nu trebuie sa ne simtim prost pentru asta...NU TREBUIE SA DEVINA O OBLIGATIE in nici un caz...altfel nu ii vom mai putea ajuta...trebuie sa ne mobilizam macar doua fete sa mergem pe luna...inseamna foarte mult pentru ei. Si va rog...sa nu va simtiti prost daca nu puteti venii pentru ca ne vom indeparta in timp de ei. Suntem o gasca si impreuna vom reusii.
Parca imi e greu sa povestesc stiti si voi cum e, in primul rand ca ne asteptau in club ca niste copii, cuminti, pe scaunelele lor, nici nu cracneau. Va dati seama ce era in sufletele lor. Le-am pus muzica si atmosfera s-a mai destins, le-am aratat tortulwooow ce le-a mai placut...era foarte frumos si imens, plin cu fructe...au mancat cu o pofta...dupa aceea ne-a cantat unul dintre ei si ne-a spus bancuri( nu cel cu muzicuta...acela cica era beat)
Am dansat cu ei...ne-am imbratisat...au plans...ce sa mai...adevarul e ca imi e greu sa va povestesc pt ca ma doare sufletul rau de tot
Avem si niste poze, facute de contactnicole pt ca aparatul meu nu era la mine.
Abia astept sa scrie si contactnicole sa-si spuna parerea.
Va pup si va rog din suflet sa nu va mai simtiti prost, pentru ca facem aceasta actiune in functie de posibilitati.

"Sa continuam sa-i ajutam pe batrani" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64856
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Multumim mult de tot, dragele mele. Este minunat ce ati reusit sa faceti si sunt sigura ca impreuna vom reusi sa ne mobilizam astfel incat bunicutele si bunicii sa nu fie dezamagiti. Banii se strang in continuare? In ce cont?




La toate gandurile negative pe care le-ai putea avea, Dumnezeu are un raspuns pozitiv pentru tine.

Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns contactnicole spune:

Dragelor,
Marturisesc ca am deschis calculatorul de cateva ori in weekend cu gandul sa va scriu, dar n-am putut. Eram prea emotionata si mi-era ca scriu prostii. Parca a durat prea putin, 2 ore, dupa care s-au retras cuminti la camerele lor.
Cele care au fost prima oara stiu ce am simtit eu, fiindca asta a fost prima oara pentru mine. Eu eram stanjenita, ei retinuti, la inceput. Cum ne-au spus si asistentele, multi au fost mai reticenti si n-au vrut sa vina.
Iar dupa doua ore le intraseram deja in suflet, ne imbratisam, dansam, glumeam. Au atatea de impartasit si atata dragoste de dat... E un mod de a-ti reincarca bateriile si inima cu sentimente, cand societatea te goleste de ele.
Ma opresc ca devin patetica.
Un lucru stiu sigur: Nu poti sa intri in sufletul lor, sa-i lasi sa te indrageasca si apoi sa-i lasi balta.
Din cauza asta, eram stabatuta de sentimente contradictorii, sambata : ma bucuram ca iesit bine, ca i-am vazut zambind si pe de alta parte stiam ca n-am facut mare lucru.
Important e pentru ei ca cineva ii baga in seama, stie ca exista si le da un semn de afectiune.


In alta ordine de idei, eu am facut poze cu aparatul meu nedigital. Am sa le scot, la un centru care mi le da si pe CD.
Am gasit toata muzica veche pe care o aveam -romante, muzica de petrecere, muzica usoara - si am sa fac vreo 3- 4 CD-uri. Cred ca combina lor nu accepta si mp3-uri, nu? In orice caz am sa le fac CD-uri Audio.
De abonamente la revista nu mai e nevoie sa strangem bani. Cineva a preluat ideea si au obtinut 5 abonamente la Formula As plus abonamente la revista Magazin istoric. Le multumim celor care s-au grabit sa faca acest gest.

PS: n-am mai gasit timp de emoticonuri, dar intelegeti voi tot ce-am vrut sa va zic.

Nickidutza
The day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna!Care dintre voi credeti ca puteti ajunge luna asta?
Ma gandeam la ultima sambata din februarie, pe 25."Sa continuam sa-i ajutam pe batrani" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64856
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput