Sa continuam sa-i ajutam pe batrani

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

LISTA BATRANILOR NASCUTI IN LUNA IANUARIE:
Alecu Mihail-31.01.1945;
Angiulescu Maria-07.01.1922;
Bobeica Victoria-08.01.1941;
Cocioc Maria-28.01.1924;
Chitu Aurelia-24.01.1936;
Dumitru Rozalia-22.01.1931;
Georgescu Ana-30.01.1932;
Gheorghe Ana-21.01.1944;
Ghenunche Evdochia-11.01.1914;
Ion Dumitra-14.01.1927;
Ion Vergilia-11.01.1928;
Marin Monica-10.01.1948;
Pana Alexandru-03.01.1922;
Preda Marin-07.01.1931;
Radulescu Suzana-27.01.1955;
Sandu Vasilica-02.01.1938;
Visileanu Adrian-19.01.1951;
Zaharia Ioana-10.01.1925Lista cu materiale necesare pt. desfasurarea activitatilor ergoterapeutice:andrele circulare si necirculare(de mai multe tipuri),
ata pt. cusut pe etamina, etamina, macrame, mohair, lana (de mai multe culori), crosete, material sac, sfoara,
hartie creponata si hartie pt. impachetat cadouri,
blocuri de desen,
acuarele, pensule
jocuri de logica si perspicacitate
"Sa continuam sa-i ajutam pe batrani" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64856
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Lista cu nepoatele ( de pana acum) pentru o zi din luna ianuarie ( sambata 28 ian 06)Buggy
Tzuni
Catrinadil
Loreg
Se mai inscrie cineva?Mai am o intrebare. Cum facem cu "ceaiul" Ce ziceti sa cumparam? Ce cadouri sa le luam? Ce idei aveti? Am uitat sa intreb cati dintre cei 200 vor putea ajunge in club. multi sunt inconstienti Maine mai sun si aflu. Astept ideile voastre.
Iulia Laura, nu e nici o problema. Daca am putea sa ne strangem cateva fete in fiecare luna ar fi super. Daca puteti mergeti luna viitoare. "Sa continuam sa-i ajutam pe batrani" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64856
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

aici sunt si eu dar sunt f. aglomerata. nu v-am uitat dar nu mai apuc nici sa scriu pe forum. sunt si in sesiune, am si la serviciu o perioada mai altfel, copilu'... si nu vreau sa mai insir.e clar ca luna aceasta nu pot participa, cu parere de rau.
buggy, eu cred ca se pot lua cadouri in functie de sex, capacitatea motorie (n-am stiut cum sa ma exprim fara sa jignesc), in sensul daca sunt sau imobilizati la pat.
dar imi permit sa vin cu cateva idei:
- un tort mare pt. toti (3-5 kg)
- sampanie
- cadou: pijama/camasa de noapte; sosete/dres; sal/fular; capot...
- cate o floare/buchet de flori pentru doamne
- si bineinteles muzica si poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

terry bine ai revenit!!!
Bineinteles ca este binevenita orice idee, orice parere.
"Sa continuam sa-i ajutam pe batrani" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64856
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Sunt si eu prin zona si voi contribui de fiecare data, cel putin financiar, ca eu cu prezenta nu prea. Din cauza serviciului imi vad copiii destul de putin, asa ca profit de fiecare clipa libera ca sa stau cu ei. Dar, financiar voi contribui de fiecare data, asta va pot promite.

lina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

90 % vin si eu..doar cine stie ce sa intervina.
Tortul daca facem de 5 kg ne costa cam 1,3 mil am socotit eu si ajunge pentru 50 pers
Florile ar o idee buna pentru doamne.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Fetelor,
ce-ati zice sa cumparati flori in ghivece? Spre exemplu niste violete de parma...ca sa le infrumuseteze camerele...ca eu una am un sentiment tare nasol cand arunc flori ofilite...
Si cum stati cu banutii? E urgenta sa trimitem acum?
Va pup.
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan si bb din burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

cio buggy, ciao fetelor n-am disparut dar ca fiecare om am si eu mici necazuri (azi l-am internat pe sotul meu si va asigur ca fiind prima oara ----) dar trece si asta! Buggy ai cumva si lista ceor nascuti in mai ??? Soni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,
M-am gandit la o solutie pt ceea ce am scris mai sus in legatura cu faptul ca e posibil ca la un moment dat sa nu mai reusim sa fim prezente acolo. Cred ca ar trebui sa " implementam" acest obicei in azil printr-o perioada cat mai lunga posibil in care sa reusim sa ne mobilizam si sa mergem sa ii vizitam, timp in care sa ii facem pe cei de la azil sa le spuna ca asta este ideea lor si ca noi ( fetele de pe DC) suntem invitate la acest "ceai" pe care EI s-au gandit sa il organizeze lunar. Este doar o idee, eu nu vreau ca la un momet dat sa producem suferinta batranilor si sa se simta iar abandonati. Voi ce parere aveti? Am mare nevoie de parerile voastre ca sa pot face urmatorul pas."Sa continuam sa-i ajutam pe batrani" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64856
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,
Vad ca nu mi-ati raspuns inca...am nevoie de parerea voastra vis-a-vis de ce am scris mai sus.
Soni, inca nu am lista celor nascuti in mai. Imi place tare mult ideea cu ghivecele de flori. Trebuie sa ne mobilizam pt 28, sa mergem la cumparaturi si sa ne impartim cumva. Astept cu nerabdare, inca o data, parereile voastre vis-a-vis de ce am postat mai sus"Sa continuam sa-i ajutam pe batrani" http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64856
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput