Parinti de copii cu SD 3

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lona spune:

quote:
Originally posted by disperata

lona: poate ca trebuie sa-l lasati in pace. s-o fi saturat sa trageti de el. cred ca tot ce trebuie sa faceti este sa-l ajutati ca si cum nu s-ar observa, din umbra.... cumva, daca intelegi. totul sa fie de la sine , nu fortat

s-auzim numai de bine! si

sarbatori fericite!



Asta si facem. Numai ca e greu sa-l ajuti doar din umbra sa se spele, de exemplu, sau sa-si schimbe hainele, sau sa foloseasca in mod corect hartia la buda. Nu-l sacaie nimeni, dar nici nu poate fi lasat asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Lona, eu te inteleg foarte bine, este o situatie asa de delicata si de greu de depasit ca nici nu stii ce sa faci si cum, sa fie mai bine. Plus ca ati ajuns la o varsta la care nu mai aveti rabdare, putere sa treceti peste toate cu nepasare. Eu una nu pot sa-ti dau un sfat care sa te ajute cu siguranta, doar prin incercari si mult calm si cine stie....
Pacat ca nu sunt centre in care sa-l duci cateva ore pe zi, un fel de serviciu, scoala....ceva care sa-i faca viata mai frumoasa, sa se simta util nu o povara pt. cei din jur. Daca as avea bani as face un astfel de centru dar ...de unde? La lota nu am avut noroc sa castig, un seviciu din care sa-mi permit...NU am , o mostenire nici atat.

Vergi, stiu cat de greu este printre straini, dar daca vrei cu adevarat si crezi ca faci fata stresului de pana la nastere(exista unul mic de tot..) poti sa treci la actiune si sa faci viata celor din jurul tau mai frumoasa si cu bb sanatos. Ce mai face printul?

Eu nu am nascut inca si astept sa vina barza....Alexa este bine, ne jucam, vedem filme..e bine momentan, mai tarziu sa vedem ce va fi.







Paulacu Paul 40+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

vai lona, ma sperii... asa de greu este afectat si are 35 de ani... parca...

nu credeam. uneori ma intreb de ce lasa Dumnezeu lucrurile asa. de buna seama ca exista o explicatie si cu incredere in el voi reusi noi toti. putere si rabdare !

Dumnezeu sa va ajute!

s-auzim numai de bine! si

sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

paula: multumesc de grija, printisorul meu acum este bine. mai tuseste putin, atata tot. asteptam sa inceapa scoala pe 8 si sa vedem cum rezolvam cu educatoarea sa nu se mai imbolnveasca, imi fac griji.

om trai si om vedea.... nu reusesc sa-l fac sa scrie ... lucru care ma ingrijoreaza.. nu stiu cum sa procedez deloc/


ma bucur ca alexa e bine. cine va ramane cu ea cand vei fi la spital?

s-auzim numai de bine! si

sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:



PAULA a nascut ieri: pe 03.01.2006 la ora 7 AM un baietel de 3.300 kg, cu cezariana, sanatos, iar Paula se simte f bine, doar ca e obosita
FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!






Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Petrecerea lui Mihai!
Petreceri - petreceri!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Felicitari si multa sanatate si o refacere cat mai rapida


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

felis, de ce a nascut paula prin cezariana?

copilul e sanatas, sanatos... adica.... in afara oricarui pericol, nu?

s-auzim numai de bine! si

sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

paula: Dumnezeu sa v-ajute! sa fiti sanatosi si ...sanatosi... atata va doresc. sa treceti repede de clipele grele si sa aveti parte de fericire!

s-auzim numai de bine! si

sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Lona, crede-ma ca e "bine" daca la 35 de ani e doar in aceste faze. Nu stiu cum se intampla la altii, dar la cumnatul meu, despre care am scris, si are 21 de ani, situatia e mult, mult mai rea. Cand devine violent e cel mai rau fiindca biata soacra nu il mai poate stapani. Are perioade foarte calme sau foarte agitate. Acum de exemplu are o perioada in care mananca f.f. mult si daca nu ii da de mancare, rastoarna tot, indiferent daca ii da sau nu medicamente. Se duce regulat cu el la control si ii mai schimba tratamentul sau il intrerupe dupa caz. Nu suporta sa doarma singur si a avut perioade in care nici nu se mai ducea singur la toaleta. Sa se spele singur, nici vorba Se joaca cu reviste si scoate sunete ciudate aproape tot timpul sau scrasneste din dinti. E f. dificil. Acum nu il mai poate scoate afara din casa fiindca se tranteste pe jos si nu il mai poate convinge sa plece, se poate tranti in strada sau pe trotuar in cel mai fericit caz, dar ar raci fiindca ar sta cu orele acolo. Odata au iesit din casa si vreo 3 barbati s-au caznit sa il ridice de jos. Apoi ii vine uneori sa traga lumea de par, va dati seama de reactia oamenilor cand se pomenesc trasi de par in alimentara. Ce sa va mai zic... eu si sotul meu suferim din aceasta cauza mai ales pentru mama lui care n-a mai avut de foarte mult timp zile linistite sau zile in care sa poata pleca undeva si altcineva sa aiba grija de el. Asta pentru ca e foarte sensibil si e dependent de prezenta ei si in plus altcineva ar fi speriat si nu ar sti sa aiba grija de el -in caz ca ar gasi o persoana care sa vrea acest lucru. E complicat si doare... dar deocamdanta nu exista alternativa.


Researchers have discovered that chocolate produces some of the same reactions in the brain as marijuana. The researchers also discovered other similarities between the two but can't remember what they are

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissi spune:

La Multi Ani , fetelor.. si PAULA SA-TI TRAISCA BAIETZELUL.. si refacere rapida.. te pup si ti doresc numai bine!.

Mergi la inceput