belgia (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

quote:
Originally posted by anneoprea

La multi ani fetelor- un an bun, cu reusite si multa sanatate!
Noi am petrecut sarbatorile acasa cuminti -e al doilea an dar deja ne-am saturat, sper sa creasca bb o data ca sa-l putem cara dupa noi la circiuma. Mai special a fost faptul ca a venit Mosul (de cind eram copil n-a mai aparut in persoana!)- si am fost tare emotionati!

Vergi –mi-am adus aminte ca intrebai mai demult despre intretinere. Ne-a venit de curind factura pe anul trecut (apa calda+cadura) si a iesit un consum de 170E/luna (apartament de 70mp cu o camera, la parter, fara geamuri duble, pe motorina). E drept ca nu am facut nici un fel de economie, au stat caloriferele tot timpul la maxim, cam 22C in casa (gazda intreba mirata <voi nu opriti ziua caldura, ca ati avut consumul cel mai mare din imobil?>…). Nici noi nu ne asteptam la asa factura, deja ne gindim daca apartamentul are o problema si ar trebui sa ne mutam, sau poate ca sintem noi prea frigurosi…



merci ca ti-ai adus aminte, chiar ma interesa. eu sunt ingrijorata caci noi dam noaptea pe 24 de grade... suntem ff frigurosi si avem caloriferul din dormitor stricat ... nu mia vine o data proprietarul sa-l repare... ma astept la ce-i mai rau..

cum de aveti o camera la parter si 70 de mp ,,, ca nu prea am inteles...

s-auzim numai de bine! si

un an nou fericit sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anneoprea spune:

Vergi - In Romania un apartament care are 1 dormitor+1 living este considerat de 2 camere, doar ca aici acelasi apartament este de 1 camera pentru ca se numara doar dormitoarele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Fetelor, voi nu v-ati saturat de ploaia de aici?

Mie imi e dor de zapada din tara.


Daniela

Dumnezeu sa ne ajute la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

bineinteles ca m-am saturat de ploaie , insa eu m-am obisnuit deja . cei de aici zic ca iarna nu ninge, insa la bruxelles a nins deja de 2 ori as putea zice zdravan... asa ca baietelul meu s-a putut juca in zapada... de-mi pare rau ca are sania in tara. aici nu i-am cumparat.... ca daca nu ninge...

insa imi pare bine ca iarna nu este asa de geroasa ca la noi... ma pot plimba cu bicicleta. am auzit ca s-a ajuns prin tara si pe la -12 grade ....prin moldova (basarabia) - 20 de grade si cica va ajunge si pe la noi.... asa ca e mult mai bine aici.. din punctul asta de vedere.... ma rog , mie nu-mi place frigul.. imi place mult vara.. dar voua?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anneoprea spune:

Eu una ma declar satisfacuta de vremea de aici- si iarna si vara temperaturi mult mai placute decit in Ro! Iar daca toate astea se dau <la pachet> cu niscai ploaie, mie tot mi se pare ca oferta-i avantajoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

fetelor, unde ati vazut solduri in brussel la preturi mai bune... daca nu zic un pleonasm... eu mi-am cumparat o geaca de la carefour cu 7.50 euro.. pentru bicicleta... dar m-ar fi interesat lucrusoare pentru copii mai ieftine. stiti? ca eu in afara de zeemann nu mai stiu nik..

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

la premaman sunt lucrusoare ieftine in ianuarie, mai e hemma, si de la vibra i-am luat biei barbetele de plastic pt masa solida cu 50centi, la c&a iarasi sunt lucrusoare reduse
despre vreme- mie nu mi se pare ca ploua kiar cum se spune, au fost doua zile superbe, sa vedem cum o fi maine

va pup

anca si micutza Bianca(14/03/2005)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mieke spune:

Avem noroc ca de citiva ani nu a mau plouat,altfel incepe din noiembrie si tine pina in mai.Voi mai aveti noroc ca nu stati in vest,aici ploua mult(in ultimii doi ani nu prea)si nici soarele nu este prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

ati fost in germania? este adevarat ca totul este mai ieftin acolo? am inteles ca exista romani care - si fac cumparaturile de acolo. cica e mai ieftin sa mergi pana acolo... decat sa cumperi de aici/.// ce chestie!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

feteeeeelooor! mai sunteti pe fir! heeeelooooo! ce faceti?

la brussel e ff frig, la voi cum e?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput