cezariana

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Nu mai generalizati dupa un singur caz!

La mine, la prima cezariana, recuperarea a fost un pic mai greoaie, m-a cam durut o luna dupa nastere, dar nu asa, sa nu ma pot ridica din pat! Sau eu rezist la dureri, ca nici contractiile nu ma speriasera!

La a doua cezariana a fost inca si mai usor, dupa aprox. 2 saptamini ma simteam cam ca la o luna la prima.

Deci totul depinde si de organism, si de conditii.

Capul sus si nastere usoara, indiferent cum va fi! Si bebe sanatos!




Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenash spune:

nu am intentionat sa te sperii si orice cale alegi sper sa ai o nastere usoara.
asa a fost la mine, mai greu cu recuperarea dar fiecare organism are ritmul sau.
oricum sa nu-ti fie frica, va trece, si bucuria pe care o simti dupå va recompensa toata durerea.

numai bine

Patrik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurastanciu spune:

eu am nascut prin cezariana pentru ca a trebuit. desi erau 2 am incercat sa nasc normal, dar fetita, care trebuia sa iasa prima, s-a "intepenit" (asa ziceau asistentele) si nu inainta iar baiatul aluneca el. deci se ingramadeau amandoi sa iasa si nu nimerea nici unul. pe langa astea, cu toate perfuziile lor, nu aveam contractii. asa ca dupa o noapte de dureri de spate si vreo 4 ore de perfuzii au zis ca fac cezariana. dar trebuiau sa manince intai doctorii si dupa aceea. pe la 15.30 au inceput cezariana si la 16, respectiv 16.03 puiuitii erau scosi din burta. am simtim cum ii tragea din burta, dar fara durere. nu am avut nici un fel de durere nici dupa aceea si m-am refacut foarte repede. mi-am tinut copii in brate imediat, cei drept au fost mai micuti (2600gr si 2200gr.)eu cred ca este important sa ai incredere in medicul tau si el stie cum este mai bine.

mama de gemeni Medeea si Matei

Mergi la inceput