M-am hotarat ....adoptie (27)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rucsi spune:

Fetelor, sunt foarte fericita ! Dupa ce am vazut la Minicipal baietelul cel blond si frumos nu m-am mai putut gandi la altceva decat la el. A doua zi a venit si sotul meu la spital si cand a vazut minunea de copil , i-au dat lacrimile. Asta se intampla joi seara. Vineri la ora 13 avea copilul acasa. Are 3 saptamani si 3 zile , este frumos si ce este foarte important , este sanatos. Il cheama Alexandru si pe langa mama si tata are si un fratior de 8 ani. Evident , fiind in plasament de urgenta, avem foarte mari emotii. Sa speram ca va fii bine. Va pup pe toate si va doresc la toate sa fiti fericite cel putin la fel ca mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_112 spune:

Multumec Irina ptr. felicitari ,sa-ti traiasca si bb-ul tau si sa va bucurati de el!


Silvia si Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivi.vio spune:

Silvia 112, sa-ti traiasca Florina,chiar daca e trecut de ora 24.00.
Mimsi, la fel pentru frumoasa si dolofanica Alexia si va doresc un botez extra.
Si noi ne sebam in fiecare luna cu diverse daruri si cate o floricica (foooarte buna de jumulit si de mancat daca ne-ar lasa mami si tati).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Vezi Rucsi ca ei ne aleg pe noi? Ma bucur pentru voi. Sa fiti sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Uraaaaa, inca o mamica!
Rucsi sa fiti sanatosi si sa aveti o viata frumoasa!

Cristina si Ale
Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiFlori spune:

Patri, mi-au dat ! Nasa? Imagineaza-ti ca m-am gindit deja si la asta... Ce ma cam prost dispune este ca sotul meu a cam facut un pas inapoi in privinta Clujului, pt ca zice el (si nu prea pot sa il contrazic) nu v-a ajunge mai mult de 1 - 2 dati la Cluj: o data sa vada coplul si o data sa-l ia. Aseara a lucrat pina la 3 dimineata si eu l-am ajutat. L-am luat cu usurelul... I-am zis sa nu se streseze acum pt asta, ca pina vom incepe sa facem vizite tb. mai intii sa rezolvam multe: obtinerea buletinului de Buc, apoi flotantul (tb. schimbate si permisele de conducere), obtinerea atestatului, asa ca aste inseamna vreo 2-3 luni, avind in vedere ca decembrie e luna scurta si ianuarie la fel. Vom vedea...
Te si pe micutii tai la fel!
Tarie! Mult a fost, putin a ramas!
Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Felicitari, Ruxi! Sa-ti traiasca baietii si sa te bucuri de ei. Uite cum creste listuta de mamici cu bebici! Ieri Alexia a facut 3 luni. E tare razareata, face si fite (miorlaie intr-un fel anume cand se alinta), ar sta la nesfarsit cocotata pe umar - daca indraznesti s-o tii altfel te cearta, ce mai - s-a facut mare. De ziua ei nu am facut nimic special (tati e racit), am pupat-o eu pe toate partile si soptu avea dracusori ca trebuia sa poarte botnita sa nu contamineze copila. A venit si nenea dr la revizia de 3 luni, ne-a consultat (este OK. Dupa cantarirea saptamanala de sambata avea 6,300 kg si 62 cm - fata de 2,700 si 47 cm la nastere) si ne-a povestit despre diversificare. Cum v-am mai zis, pe 27 decembrie facem baita oficiala, sa speram ca nametii nu vor ajunge cat casa. Vio, ma gandeam la surpriza pe care ai avut-o cautand pe internet: asta e protectia minorului in Ro? Ca cica in procesele de adoptie d-aia se intra separat in sala de judecata, ca sa-l protejeze...

Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boo__boo spune:

FELICITARI RUCSI PENTRU ALEXANDRU SI SA VA TRAIASCA BAIETII
Ia priviti fetelor cati copii cu numele Alexandru sau Alexandra avem de serbat pe 30 august

mama ingerasului Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Dam bairam la anul da?

Cristina si Ale
Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urziceanu spune:

Rucsi ,dar repede te-ai miscat! Felicitari!
Mimsi sa-ti traiasca mandretea care afacut trei luni.Pitica mea are 4 luni si 9 zile dar are abia 5,200 kg.Cat despre diversificare,acolo la maternala, nu stiu ce inseamna asta.Maternala zice ca ii da supica,dar eu stiu?Acuma era racita ,ii haraia pieptucul si culmea caolo,mai e un tiganus care era racit rau,avea bronsita.De ce oare nu inteleg cei care fac legile astea ca bbb trebuie sa stea langa cine-i iubeste?

corina urziceanu

Mergi la inceput