M-am hotarat ....adoptie (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamiFlori spune:

Alexa, Acuma citesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiFlori spune:

Alexa, ti-am scris!
Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

flori, o sa fie bine ! o sa vezi ! toate se vor aseza asa cum trebuie !
nu stiu de unde imi vine energia asta si increderea, dar cert este ca asa nu m'am mai simtit de mult...
de fapt, cred ca stiu de unde mi se trage... sigur de la bebe ! cu toate ca inca nu'l cunosc, imi transmite un optimism incredibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boo__boo spune:

Multumim mami Mimsi si tie sa-ti traiasca Alexia si sa-ti umple casa de bucurii si impliniri... si fie ca tot mai multe fete sa ni se alature... sa reuseasca sa treaca *pasii* astia grei pana ai copilul visat acasa. Vorba ta... Mos Craciun sa aduca fiecaruia cadoul dorit!

mama ingerasului Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiFlori spune:

Alexa, nu avem atestatul luat. De fapt nici nu l-am inceput. Avem domiciliile pe Iasi si acum in decembrie imi rezolv cu domiciliul pe Bucuresti ca sa pot sa ma misc aici, ca altfel e jale. Iti dai seama ce ar insemna sa ma plimb in triunghiul Bucuresti-Iasi-Cluj?!
Apoi, in ianuarie voi depune actele pt atestat si gata! incepem batalia!!!
Eu zic mai bine sa nu vorbesti cu nimeni pt ca am sunat eu deja la voi la Cluj si am vorbit cu o tipa, care m-a chestionar f scortoasa ca de unde stiu de copil si apoi am vorbit cu directoarea DPC-ului Cluj. Deja daca mai vorbin cu a 3-a pers. de la DPC Cluj despre Luci, ma tem ca facem valuri prea mari. Oricum, daca nu am atestatul nu ma poate ajuta nimeni cu nimic.
In orice caz, iti multumesc, si tinem lagatura! Daca vin in Cluj ne intilnim si cu Patri si iesim undeva . Bine?
Te pup! Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiFlori spune:

Alexa, ia intra pe chat (Desprecopii). Eu sunt acolo. Putem vorbi direct!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Vivi.vio ,ca poti sa gasesti sentinta pe site ,asta stiam ,dar in afara de numele nostru si al copilului nu am gasit altfel de date si sper sa nu le vad pe acolo.Ca se spune despre numele nostru si a copilului ,fie ,dar sa dea si adresa si tot mi s-ar parea cam exagerat.

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiFlori spune:

Pai daca pe minunata mama naturala o apuca dupa un timp iubirea materna si dorul nespus si se apuca sa caute copilul? Intra pe internet si cauta. Afla adresa, afla nume, si apare ca o floare la usa. Pai ce treaba e asta?
Cred ca ar trebui sa le scriem. Mai putem intreba pe avocat.ro. Dar unde mai exact ai intrat si ai citit? Ca nu timp sa butonez sa gasesc documentele. Dar as fi curioasa sa le vad.
Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Asa deci, va bucurati ca ma scoala pe mine Ale la ore din alea...bine....
Adevarul e ca eu am fost mereu matinala, incepeam serviciul la 7 asa ca la 6 fara zece plecam de acasa, o placere.... Credeam ca o sa ma odihnesc in CIC, aiurea....

Vivi.vio, chiar aseara intram pe un site sa vad o sentinta dar nu stiam ca apare altceva in afara de nume si numar dosar. Iar eu una merg pe principiul ca naturala, cel putin in cazul meu, nu are tangente cu tehnica, calculatoare si altele.... Normal nu mi se pare nici mie, ca degeaba e "confidential" daca apare pe net....

Mamiflori te adaug in lista de messenger ca si eu sunt aproape non stop on line.

Cristina si Ale
Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paris_h spune:

Buna fetelor!Eu inca ma simt putin stanjenita n-am scris prea mult.
Probabil cand va incepe sa se miste lucrurile si pt mine voi mai euforica si voi trai mai intens momentul.
Eu am dus ieri dosarul dar fara caracterizarile lui, crezand ca le voi putea anexa pe urma si nu l-au primit.
Oricum am dat peste niste tipe dragute, tinerele (pe una o cunosteam inainte de a lucra la DPC>)care au fost de nota 10.Chiar daca voi duce dosarul luni am simtit un pas inainte deoarece ele m-au incurajat si cred ca ma vor ajuta intr-un fel.Bine, inca n-am dat ochii cu asis. social., sper sa nu mi-o taie.
Unde pot gasi modificarile legii adoptiei? Mi-au zis ca vor fi multi copii adoptabili, sau ma rog, ceva de genul asta, va fi mai usor. Sper, ce altceva pot face ?


Mergi la inceput