Alinuta a fost operata, maine se intoarce acasa

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

ce vesteeeeeee bunaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!
rusinica mie, eu inca am sa va trimit cei 20€, dar mi-au fost copiii bolnavi si stiind ca mai am timp, m-am ocupat numai de ei. Dar ii pun azi sau maine, sa ajunga la timp ca vad ca nu mei e mult, din fericire!!! ma bucur mult de tot!!!!!!!!!! ce veste buna de luni dimineata!


Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Teledon - 5000€ pentru AlinaLumina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Extraordinar! Felicitari pentru campanie!
Cand merge Alinuta in Belgia? Ati stabilit o data?
Si mie rusinica, am intarziat cu banii din lipsa timpului, dar astazi ii voi da Adrianei.

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze septembrie - octombrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Ce veste minunata!! Mii de felicitari familie care au facut posibil ca Alinuta sa primeasca dar de Anul Nou vedereaMii de felicitari tuturor care au contribuit pentru Alinuta![flo]
Si mie rusinica ca inca n-am apucat sa duc banii la Adriana, dar o sa iau masuri repede!




mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzza

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Danna, nemaipomenita vestea, multumim din suflet acelei familii inimoase, sa le dea Dumnezeu sanatate, si tuturor celor care au contribut ca operatia sa aiba loc si Alinuta sa poata vedea

Astazi au mai ajuns la mine 10e
papadie, multumim

fetelor, imi cer scuze pt listuta, voi edita acum

Oana, multumim Dorinei

Simona, Mihaela va multumim

Rox, Andruzza, Ligia, Cristina

anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Ma bucur si eu tare mult ca exista astfel de oameni cu inimi mari si cu dragoste fata de aproapele sau.

Si daca va aruncati un ochi la la cei din Germania, http://www.romanians-de.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=82457#82457
acolo unde initial s-a crezut ca nu v-a da nimeni nici un ban, o sa vedeti o surpriza nemaipomenita. Cei de aici au strans, cu ajutorul lui Tibi, suma de 875E!

Bravo lor!

Sarbatori fericite si un an mai bun tututror!

Alinuta, sa iti dea Dumnezeu cel mai frumos dar pe care il astepti de atat timp, ochisorii tai sa aiba lumina si sa vezi toate lucrurile minunate de pe aceasta lume!



Pupici,
Katink si Emma Andreea, 5 august 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Doamne, esti mare!

Ati facut o treaba nemaipomenita, fetelor care ati fost atat de devotate acesti caz! Meritati ca Dumnzeu sa va rasplateasca pe masura!

Vine Craciunul si o minune se va intampla. Doamne, imi inchipui ce fericire trebuie sa inunde sufletele parintilor micutei! Este foarte emotionant!

Ma bucur din suflet si sa dea Dumnezeu ca operatia sa reuseasca si Alinuta sa-si poata vedea familia!

Geani si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Cand am citit vestea cea mare mi-am zis: D-zeu exista!

Intr-adevar, o veste extraordinara. Felicitari fetelor pentru campanie. Sa va dea D-zeu sanatate la toate. Este extraordinar.
La inceput, cam am vazut ce incet se string banii, nu aveam nici o sperantza, dar datorita voua imi dau seama ca sperantza moare ultima si ceea ce ati facut este extraordinar!


Eu si Raducu (22.04.2005)
Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

An-K am trimis azi un pliculet la tine, am adresa de la tinatache. Sper sa ajunga bine.Felicitari pt inima voastra mare fetelor!www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex un baietel de 10 luni e diabetic si are mare nevoie de noiVikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caramella spune:

Ma bucur din tot sufletul pentru Alinuta.
Nu am trimis banii promisi rusinica,dar nu am iesit din casa,Alicia e inca bolnava si nu am cu cine sa o las.Ii voi trimite zilele acestea.
Fetelor sunteti minunate!
pupici

Carmen si Alicia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Alinutza a fost reprogramata! yupppy

Duminica pe 15 ianuarie va avea loc internarea, apoi luni pe data de 16 va fi dimineata o consultatie si apoi va avea loc prima operatie la ochiul drept si miercuri pe 18 ianuarie- operatia la ochisorul stanga

Doane, iti multumim din suflet ca ai lasat o minune sa se intample, te rugam fii cu Alinutza si deacum inainte

va multumim tuturor celor care ati contribuit pentru o raza de lumina in viata Alinutei si pentru un zambet pe chipul mamei si al celor dragi, sa va ajute Dumnezeu

Acum mai speram ca poate totusi se va obtine o sponsorizare cu bietul de avion necesar mamei (micutza avand in vedere varsta va zbura gratis?)

celor care vor sa doneze la mine o pot face pana in data de 10 ianuarie

va multumim tuturor

Dunezeule esti mare

anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada

Mergi la inceput