Ajutati-l pe George

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Buna Mihaela, o mica actualizare, am inceput sa vindem in Toronto felicitari de Craciun realizate cu desene ale copiilor de la scolile romanesti din Toronto. Vom actualiza curand situatia financiara (cu ce am reusit sa vindem pana cum) si pe pagina de web si pe forum. Speram sa avem succes si sa vindem cat mai multe! Banii merg catre George. Felicitarile pot fi cumparae si din alte orase ale Canadei si SUA, nu numai din Toronto.

Doamne ajuta!

PS Imi amintesc ca Lucia, cea care a facut pagina de web, spunea ca daca i se da o inregistrare radio, o poate pune pe pagina de web. Asa a facut si la Sabina. Oare Witchie ne poate pune la dispozitie un CD cu inregistrarea emisiunii?

Eliza
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588/" target="_blank">
Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Sigur ca poate Witchie, dar mai dureaza cateva zile ok?

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Aliante pisicesti
VA MAI AMINTITI DE LOVE STORY?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Oameni buni (si in special cei din Canada), poftiti la felicitari! Le vindem in folosul lui George!

Iata , a aparut stirea peste tot: spre exemplu, vezi linkul de mai jos

http://www.rgnpress.ro/content/view/10603//

Witchie, iti multumesc!

Eliza
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588/" target="_blank">
Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mia73 spune:

Buna
multumesc tuturor pentru acesta campanie de sustinere a lui George si a celorlalti copii
Sa speram ca totul se va finaliza cu bine
george continua sa munceasca 4 ore pe zi divizate in 2 sedinte de cate 2 ore fiecare
Este foarte greu sa vezi un copilas de3 numai 2 ani si 8 luni cum trebuie sa stea la masa si sa lucreze
De alfel sper sa putem posta aici imagini din timpul sedintelor
Cand se termina sedinta de dimineata e f nerabdator sa iasa afara si sa mearga in parc sa se dea in leagaN
din pacate venirea sarbatorilor de iarna incarcate de mister si bucurie pentru noi au o conotatie dureroasa .Nu ne putem bucura deoarece george nu intelege cine este mosu si de ce toata lumea este asa nerabdatoare sa vina
Speram ca aceasta va fi ultimul craciun fara mare insemnatate pentru noi si ca Dumnezeu va face ca anul viitor mosu sa-si adauge un alt copilas nerabdator pe lista lui
Fie ca mosu sa va aduca tot ceea ce doriti
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mia73 spune:

Buna
multumesc tuturor pentru acesta campanie de sustinere a lui George si a celorlalti copii
Sa speram ca totul se va finaliza cu bine
george continua sa munceasca 4 ore pe zi divizate in 2 sedinte de cate 2 ore fiecare
Este foarte greu sa vezi un copilas de3 numai 2 ani si 8 luni cum trebuie sa stea la masa si sa lucreze
De alfel sper sa putem posta aici imagini din timpul sedintelor
Cand se termina sedinta de dimineata e f nerabdator sa iasa afara si sa mearga in parc sa se dea in leagaN
din pacate venirea sarbatorilor de iarna incarcate de mister si bucurie pentru noi au o conotatie dureroasa .Nu ne putem bucura deoarece george nu intelege cine este mosu si de ce toata lumea este asa nerabdatoare sa vina
Speram ca aceasta va fi ultimul craciun fara mare insemnatate pentru noi si ca Dumnezeu va face ca anul viitor mosu sa-si adauge un alt copilas nerabdator pe lista lui
Fie ca mosu sa va aduca tot ceea ce doriti
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Buna,

Pentru cine nu intra prea des pe site-ul lui George, suma totala pana in acest moment este: aprox. 5682 Euro. Am adaugat suma stransa la biserica Toti Sfintii din Toronto.

Am intrat mai mult sa va povestesc ceva: Ieri la serviciu le aratam colegelor romance felicitarile, ele isi aleageau de care vor (le mai multumesc inca o data pentru ajutorul care mi-l dau de fiecare data, pentru ficare copilas bolnav de care le spun) cand trece un coleg arab (irakian mai exact) si ne intreaba ce facem? I-am explicat eu despre George, cum incercam sa-l ajutam, a ascultat si a plecat la biroul lui,.
Cand am plecat acasa, trec langa biroul lui, ma striga si-mi zice ca ar vrea si el sa-l ajute pe George si mi-a dat 10 $, pe urma s-a mai cautat el prin buzunare, a mai gasit 10 mi ia dat si pe aia si s-a scuzat ca n-are mai mult cash la el. Pe urma mi-a povestit ca la ei, dupa ce se termina Ramadanul trebuie sa faca cel putin o fapta buna si neinteresata, iar el de fiecare data trimite bani acasa, in Irak, pentru copii orfani. Acesta fapta buna e multumirea pe care o aduce ca are copilul sanatos, ca e cu mult mai norocos decat multi dintre arabi, ca e in viata si are tot ce-i trebuie. Pe mine m-a impresionat, colegul asta are toata familia in Irak, tot timpul e ingrijorat pentru ei, i-au murit niste prieteni apropiati in atacul cu bombe de luna trecuta din Iordania, dar uite ca tot se induioseaza cand aude de un copilas bolnav. Nemaivorbind ca nu stiu cati dintre noi fac o fapta buna in timpul postului.


Corina

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588&whichpage=1/" target="_blank">Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Desi observ ca povestea lui George este mai veche, eu abea acum am descoperit-o.
Mi-e si jena sa spun, dar adevarul este ca evit sa intru pe subiectele de la umanitare pentru ca ma intristez teribil de fiecare data. Atata suferinta, atata durere!....

Poveste lui George m-a impresionat ca multe altele, de altfel, si voi incerca sa ajut si eu cu ceva banuti si mai ales cu mediatizarea acesui caz printre cunoscutii si colegii de servici Sper sa strang ceva banuti si de la ei.

Va doresc multa putere si curaj voua parintilor lui George si multa sanatate lui. Cred ca Domnul are pentru el planuri mari, dar caile Domnului ne sunt necunoscute!

Sa avem credinta si speranta... va fi bine!
si tuturor celor care v-ati implicat in aceasta campanie.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii


Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Buna!

Bravo, Corina, bravo colegului din Irak

Mai am si eu doua promisiuni de donatii din Toronto, una de 40 de dolari, cealalta nu stiu inca suma, si patru felicitari vandute deocamdata... Duminica merg la noi la biserica (Sfantul Gheorghe, Toronto) sa pun o cutie pentru George si acolo, mi s-a dat aprobarea din partea consiliului. Voi incerca sa vand si ceva felicitari.

Cornelia, iti multumim ca vrei sa te implici si tu! Iti adresez o intrebare pe care am mai adresat-o si inainte: doresti cumva sa iti trimit prin email un pdf (sau un jpg) care contine toate datele despre George, sintetizate? Adica cazul lui, conturile unde se poate dona, emailul si telefonul familiei, poza. Este mai usor de trimis prin email, decat sa te apuci de fiecare data sa explici despre ce este vorba

Spune-mi te rog daca vrei sa ti-l trimit si ma conformez! Poate putem face ca acest flyer electronic sa circule in toata Romania via email si astfel sa ia mai multa lume cunostinta de problema micului George! Noi asa facem aici in Canada si SUA, speram ca nimeni sa nu “rupa” lantul.

Mi-a mai venit o idee, tinand cont de colegul irakian al Corinei: daca as face acelasi flyer si in engleza – ati avea cui sa-l trimiteti?

Multumesc

Eliza
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588/" target="_blank">
Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mia73 spune:

Buna!
Sunt Elena - sora Mihaelei.
Revin pe forum des imi este foarte greu,mai ales ca acum cand vad ca intradevar la noi in tara nu se shtie nimic de boala si terapie.Si am sa va spun de ce.De Mos Nicolae am primit un telefon de urari de bine de la una din fostele colege de munca.La intrebarea ce face George( ea nu stia ca avem probleme cu copilasul dar pe mine ma intreaba toate cunostintele de nepot pentru ca pentru mine George ocupa un loc aparte in viata mea)i-am spus ca avem probleme si in ce constau ele.Intrebarea ei a sunat ceva de genul: are sindrom Dawn si i-am spus ca nu, are maninile si picioarele i-am spus ca da-" ei atunci e bine"a sunat raspunsul ei. Ce sa va spun - amutisem, dar trebuie sa cunosc ca asa cum gandeste ea gandesc majoritatea celor din jurul nostru,groaznic dar adevarat.Sper ca in timp lucrurile sa se schimbe si sa putem face si pentru acesti copii ce e de facut ( dar asa cum am vazut daca nu e vorba de o interventie chirurgicala strangerea de fonduri pentru terapii la noi in tara intampina mari dificultati desi suma de 15000 euro este mica in comparatie cu cea necesara unei interventii).
Vreau sa fiu optimista desi nu sunt, vreau sa sper desi e greu, dar sper ca impreuna cu oamenii de bine ce ne sunt alaturi sa reusim.
Am vrut sa intru pe forum de Sf. Nicolae dar nu am reusit - sa fac o urare celor ce ne sunt alaturi, urare ce eu am primit-o de la un prieten;" De Sf. Nicolae iti doresc sa ti se indeplineasca o parte din vise!Pe celelalte ti le implineste Mos Craciun! Sper ca aceste vise sa ajunga realitate!"
Imi doresc ca visul meu sa devina realitate- acum am doar unul, restul numai conteaza:George sa aiba de sprijinul nostru iar la anul sa se bucure de venirea sarbatorilor de iarna.
Multumesc si toate urarile de bine oamenilor ce ne sunt alaturi si care dau dovada de un suflet mare! Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Elena felicitari pt ce faci.

Oamnenii care vor sa carcoteasca sa stii ca o fac in orice situatie. La voi ca nu exista interventie chirurgicala si la noi ca exista si era prea grava.Asa ca nici o varianta nu e buna pt unii. Dar nu cu acestia trebuie sa iti bati capul.
Si in acelasi timp daca nu ne batem capul cu ei nici nu reusim sa schimbam ceva.De multe ori nici nu stii ce-i mai bine.

Bafta in continuare la lectii si pupati copil frumos si cumnite.


Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com
http://laura.kappa.ro/

Mergi la inceput