Ajutati-l pe George

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Felicitari echipa din Canada si nu numai. Felicitari tuturor donatorilor .
S-a reusit deja o suma frumoasa , dar sa nu uitam ca aceasta este doar pt primul an.

Mihaela ti-am promis ca ne vedem, dar mi-am operat baietelul si nepotelul de polipi si amigdale.
Sper ca saptamana asta sa reusesc sa ajung pe la voi.

Va pupam pe toti

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

dragele mele,

anuntul umanitar despre George a aparut si in Draga mea - Ghid practic in viata ta (a nu se confunda cu Draga mea pentru copii) numarul 2 (februarie)

este revista la care era redactor AndreeaC, mama care a murit la nastere saptamana trecuta - despre care puteti citi www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69393" target="_blank">aici (pentru cine nu stie inca)

sa va rugati si pentru ea: Andreea-Simona

multumesc




mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Buna, gandacelu

Multumesc pentru publicarea apelului despre George

Cand poti te rog trimite-mi pagina respectiva scanata ca sa o adaugam pe pagina de web a lui George, la “aparitii media”

Cosmina, iti multumesc ca te implici. Toate cele bune familiei, si in special Sabinei

Ma bucur ca familia Cuzuc va fi din nou impreuna in zilele ce urmeaza. M-au impresionat mult cele spuse de Elena, si anume ca fetita cea mica, Antonia, nu o cunoaste pe mama ei decat din poze si de la telefon, caci o vede atat de rar, din pricina ca Mihaela trebuie sa locuiasca cu George in alte orase, pentru a urma terapiile ajutatoare.

Sa ajute bunul Dumnezeu ca in curand aceasta familie sa se regaseasca in sanatate, pace si bucurie.

Cosmina a punctat bine: ne bucuram mult ca suma stransa se apropie acum de 15,000 Euro (stiu ca pagina de web arata acum 16,000 dar – a se vedea mai sus – este o eroare – o donatie a fost cotata de doua ori – si va trebui stearsa) dar sa nu uitam ca aceasta este doar jumatate din suma necesara.

Fiecare banut donat conteaza


Am citit despre AndreeaC, nu o cunosteam, acum am aflat ca a murit la nastere... Cumplit... Dumnezeu sa o odihneasca in pace si sa ocroteasca sufletelul nevinovat pe care l-a adus pe lume cu pretul vietii sale



Eliza
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588/" target="_blank">
Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

buna eliza,
nu am mai trecut pe la redactie zilele astea, dar saptamana viitoare ma duc sigur si iti trimit!

multa sanatate tuturor!


mami de ileana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doralina spune:

"Nu poți fi fericit ani întregi sau zile-ntregi. Nici măcar câteva ore-n șir. Dostoievski o descrie ca pe un preludiu al epilepsiei. Rilke vorbește despre "cumplitul" ei: ea este frumusețea la limita suportabilului, dincolo de care începe durerea. Poate că Goethe a intuit cel mai bine criteriul fericirii: ești cu adevărat fericit când vrei să oprești timpul, să păstrezi acel moment pentru întreaga eternitate. Într-un fel, viața ta a avut sens dacă, în șirul nesfârșit de momente banale, cenușii, triste, rușinoase, ticăloase, mizerabile, plicticoase din care orice viață este compusă, s-a aprins, totuși, de câteva ori sau doar o singură dată, scânteia cutremurătoare a fericirii. "Odată ca zeii-am trăit și mai mult nu-mi doresc", scrie despre ea Höderlin. "
Mircea cartarescu- De ce iubim femeile

Am primit un pupic de la George, am cunoscut-o pe Mihaela,un suflet de-o frumusete si o tarie de granit!!!
Duminica trecuta, dupa multe convorbiri telefonice, programari, amanari, am reusit sa ne vedem!!!
Am stat mult de vorba, mi-am inchis telefonul cand am intrat, nu-mi venea sa mai plec.
La un moment dat a sunat-o pe Mihaela parintele,ea i-a spus ""vorbim mai tarziu" si a inchis...
Sper sa nu se fi suparat parintele...
Si am vorbit ....
Rar mi-a fost dat sa vad un om atat de frumos!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

am pus un link spre un articol despre o fetita diagnosticata cu autism si care a fost recuperata , pentru ca cei care citesc acest subiect sa inteleaga cat de important este ajutorul lor. http://www.clujeanul.ro/articol/ziar/cluj/mara-sau-despre-iesirea-din-labirint/2776/46/

daca este inoportun articolul , va rog sa imi spuneti si sterg.

Succes in continuare

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Buna! Am raspuns fetei care a intrat pe subiectul cu ortodoxia (nu mai stiu...Eliza sau Fairy?)...as vrea si eu flyerul conceput de voi, poate reusim sa mai strangem ceva la biserica.
Doamne ajuta!
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan si bb din burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mia73 spune:

Buna, sunt Elena.
Noutati in ceeea ce-l priveste pe George nu am.Sper sa il vad la sfarsit de saptamana atunci cand face 3 anisori.Din ce imi spunea mama mea e foarte slab.
Am revenit doar pentru a va dori tuturor : O primavara insorita, plina de bucurii si impliniri!
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Buna, sunt Eliza

Imi cer scuze ca nu am mai scris de o vreme, am avut o perioada mai plina

Antoioana, eu am scris pe Zona Artelor, te rog da-mi un pm cu adresa ta de email si iti trimit flyerele, trebuie sa le actualizez. Poti deschide un fisier pdf? Daca nu, le voi salva in format jpg.

Iti multumesc mult pentru mana de ajutor!

Avem nevoie, noi in Toronto am cam epuizat resursele cu parohiile, trebuie sa ne gandim ce facem mai departe. Corina (Cricor) trebuie sa numere acum ce s-a mai strans la parohia “Toti Sfintii”, unde a fost stransa cutia duminica trecuta, mai am si eu doua cutii de la alte doua parohii si cu asta am incheiat cu parohiile din Toronto. De aceea ne ajuta foarte mult daca cineva, asa cum doresti si tu, duce flyerele (poate si o cutie? Daca parintele de la acea biserica este de acord, fireste – cred ca am mai spus cum am confectionat noi cutii din carton, gen cutia milelor, le-am facut o fanta, am lipit poza lui George) si la alte biserici din alte orase

Elena, la multi ani pentru George! Cand e ziua lui exact? Ne sperii insa cand spui ca e slab – povesteste-ne te rog – nu mananca micutul? L-a afectat mult schimbarea de oras?

Eliza
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588/" target="_blank">
Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Hai spune-ne cand e ziua lui.
Vrem sa-i facem si noi surprize.
La multi ani Mihaita!
Sa cresti mare si sanatos.



Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput