Romanii din Marea Britanie (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rena spune:

hello gagicilor ,eu nu prea scriu ca sunt cam ocupata cu copii,doar va citesc mesajele,am si eu o intrebare nu stiti vreo familie care ar vrea sa se mute in Forest Gate,am ramas fara chiriasi si nu este prea usor sa platim 930£ pe luna.Daca stiti pe cineva dati-mi va rog un mail noi suntem familisti cu 2 copii o fetita de 10 luni si un baiat de 9 ani .va doresc un sf de wekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Mirupati,eu zic sa ti le faci singura sarmalutele.Le lasi de pe 24 seara la cuptor si dimineata pe 25 te trezesti in mirosul ala extraordinar de sarmale.Sincera sa fiu stii si tu,stiu si eu si stie oricine ca nu stii ce cumperi..cand este vorba de asa alimente!
Te si sa iti traiasca baieteii ca tare frumosi sunt!

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Salutare!

Miru, la Dumitrescu are condimente de toate felurile, mezeluri: salam de vara, de Sibiu, sasesc, Victoria, parizer, toba, muschi tiganesc...de toate; icre nepreparate, smanatana romaneasca, muraturi, carne de mici, pufuleti, ciocolata romaneasca, vinuri, bomboane Rafaello
Despre sarmale, eu numai singura le fac si ies delicioase, varza de la turci iar carne de porc de la supermaketuri. O singura data am facut cu carne de curcan si au iesit uscate, nu mi-au placut...

Dar daca vrei sa comanzi, cred ca la restaurantul romanesc din Barking "Tzarancutza" sunt mai bune ca in Edmonton.

Rena, Tina

Va pup pe toate si va urez de pe acum niste sarbatori frumoase, cu sanatate si belsug...si sa ne revedem sanatosi la anu'!
Noi plecam pe 24 in Spania si ne intoarcem pe 1 caci pe 2 suntem prezenti in Oxford Street sa vedem ce reduceri mai gasim

Internet nu mai am si nici nu o sa mai am, m-am enervat pe BT si am anulat contractul cu ei...Asadar platesc net de la Tiscali fara sa il pot folosi caci numai cu linie BT sunt compatibili astia...si nu mai vreau BT cat traiesc! Cei mai incompetenti ei sunt!

Gata, fug la treburile mele, va pup si inca o data SARBATORI FERICITE!

--------------------

Andra
Noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">La numai un anisor, are diabet...Ajutor!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirupati spune:

Salutare !

Da-ti-mi si mie inca o data adresa lui Dumitrescu asta , cred ca ne ducem miine sa-l incercam !

Am luat azi bradul de craciun si l-am lasat in holul casei, sa stea la frig. Si copiii l-au vazut azi cind au iesit la plimbare si Horia a inceput sa tipe tare: uuuuaaaau, floarea, floarea ! Si Martin: nu, nu, pacu, pacu (adica ... copacu!). Sa vad ce-o sa faca miine cind il impodobim, sa nu cumva sa incerce sa se urce -n el !

Pa pa la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Miruna, uite www.romani.co.uk/Alimentara.htm" target="_blank">aici toate detaliile pt alimentara.

--------------------

Andra
Noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">La numai un anisor, are diabet...Ajutor!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Fetelor,va urez Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi.Un craciun minunat cu multa veselie!Un an nou plin de realizari si tot ce va doriti!Aveti grija de voi!va

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CryssUK spune:

Si eu va doresc tuturor sa aveti parte de un Craciun fericit si de un An Nou plin de belsug, impliniri, bucurie si liniste sufleteasca!

''Craciun fericit!''
''La multi ani!''

Eu scriu intre 2 sesiuni de gatit ,pt ca am fost f lenesi si nu am facut nimic pana acum....(de abia umplu bors ...asa ca va puteti imagina cam cand va fi gata borsul :)
Azi am umblat bezmetici dupa frunze de varza si nu am gasit aici, asa ca a tb sa rog o prietena din NW Londrei sa imi cumpere de pe acolo.
Eu de abia m-am mutat si am bocit vreo 2 seri de duduia casa , insa acum m-am mai linistit si imi place noua viata in doi.
Craciunul il facem acasa si apoi o sa avem vreo 2 zile prieteni care vin la masa,iar de Rev mergem la o petrecere pe un vas.
Voi ce faceti de sarbatori?
Si ...e primul Craciun departe de casa :((
Revin cu impresii ,dupa .

Pup,
Cristina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystina spune:

Shi de la mine Craciun Fericit fetelor cu multa linishte in suflet!

Noi facem acasa..vine sora shi iubi ei din Ro azi, tocmai mergem sa-i luam de aeroport!

Sarbatori Fericite la toata lumea!

Cristina si Lilly Elisa (27.10.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Eu am fost activa.Mi-am facut cumparaturile de saptamana trecuta.Acum fac cozonac si sarmale.Cryssuk si la mine e primul craciun departe de Romania!Asta e.Trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea!
Noi facem Craciunul acasa in 2, iar de revelion mergem intr-un orasel in vecinatate in vizita la o tipa super de gasca (romanca casatorita cu scotian) si sper ca o sa iasa totul super!
va si inca odata sarbatori fericite si tot ce va doriti!

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetelor!

In primul rand la multi ani si un an nou fericit si plin de realizari pt toata lumea.

Eu stiu ca nu am mai intrat demult dar am fost ocupata am fost in ro apoi aun inceput sarbatorile de iarna care le-am petrecut in londra cu prietenii, nimic deosebit si Mos Craciun ne-a adus un cadou: un bebe! Asa ca tin sa va anunt ca voi fi mamica sa speram ca totul va merge ok si nu vor fi probleme.

Vad ca nu a mai scris nimeni de aici de ceva timp. Eu promit sa mai trec din cand in cand ca nu sunt chiar toata ziua pe net ca nu ma simt chiar execelent momentan.

Va pup pe toate si va astept cu ceva vesti cum v-ati petrecut sarbatorile si ce ati mai facut.


------------------------
Born free, now I'm expensive.
http://community.webshots.com/user/mada_mxm

Mergi la inceput