salariu bonus pentru nastere

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Da' totusi, eu n-am inteles de ce n-am dreptul la salariu bonus. Lucrez in Ministerul Internelor, ca civil, ce contract pot avea de nu beneficiez de acest salar'?

Tot nelamurita 's!



Andreea lui Andreiut Puiut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

in adeverinta primita se mentioneaza ca am platit asigurarile pe per oct 2006-aug 2007,deci 11 luni, caci de la 1 sept am intrat in CM, respectiv conc. prenatal.
deci, pe luna sept eu nu am platit aceste taxe.
intrebarea mea e...ar putea fi vreo problema pt primirea drepturilor care-mi revin dupa nastere? indemniztia de 6 mil..salariul bonus(ma rog, daca mi-l vor da)?
multumesc.

37+ piticul Stefanut
AMR 3 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Vei avea 12 luni asigurate: 11 la locul de munca + 1 prenatal. Asa ca este OK.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007 /Serbarea Ioanei/Croatia 2007
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

multumesc

37+ piticul Stefanut
AMR 3 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara20 spune:

quote:
Originally posted by andruskandu

Da' totusi, eu n-am inteles de ce n-am dreptul la salariu bonus. Lucrez in Ministerul Internelor, ca civil, ce contract pot avea de nu beneficiez de acest salar'?

Tot nelamurita 's!



Andreea lui Andreiut Puiut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvias spune:

Marius as dori sa ma lamuresti si pe mine daca se poate. Sunt cadru militar activ (ofiter) si as vrea sa stiu daca am dreptul la acest salariu bonus pentru nastere, deoarece de la personal mi s-a spus ca trebuie verificat daca aceasta prevedere s-a transpus intr-un ordin al directorului (la noi toate prevederile se transforma in ordine) si daca nu este nici un ordin al directorului, atunci nu am dreptul. Ce ma sfatuiesti?

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pt cei din MAI si MAPN trebuie sa precizez faptul ca din nefericire din cate stiu au legislatie specifica astfel incat exista posibilitatea ca aceste drepturi "civile" sa nu se regaseasca.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007 /Serbarea Ioanei/Croatia 2007
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

De unde pot sa aflu care este salariul mediu pe unitate? Este ceva confidential sau public, pentru ca la noi toti pe care i-am intrebat se fac ca ploua (HR, financiar)?

bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004) si viitoare mamica de al doilea ingeras


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Practic primesti inca un salariu ca si cum ar fi al 13-lea salariu.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007 /Serbarea Ioanei/Croatia 2007
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Marius,

referitor la salariul bonus, te rog mult sa-mi raspunzi si mie!!
sa inteleg ca acel salariu mediu pe unitate este echivalent de fapt cu salariul meu lunar? (ziceai ca e al 13-lea salariu)...adica daca eu am 12 mil. net, il primesc pe asta, chiar daca salariul mediu pe unitate este mai mare?

Daca firma la care lucrez (acum sunt in prenatal) are 12 angajati, e obligata sa respecte prevederile CCMN? (citeam aici pe undeva ca doar firmele cu peste 21 de angajati au aceasta obligatie de plata a salariului bonus).

mersi mult! astept raspunsul tau!

andreea si eric
http://bd.lilypie.com/ejnDp3.png

Mergi la inceput