GHETUTZE pt copii de la orfelinat - AVEM POZE !!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Sa n-o uitam pe pumpkin&prietenii ei care ne-au ajutat ieri cu transportul.

Unde-s multi puterea creste si nici n-am simtzit, asa repede ne-am miscat.

Ruxandra & Matei (3 ani) & sotul drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

....si cand te gandesti c-au venit tocmai din Australia si ne-au dat noua o mana de ajutor!


www.fastcoolcars.com/images/sexy_ladies_fast_cool_cars9/legs_car.jpg" target="_blank">Tzuni mic si drag si scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Fetele harnicutzele,felicitari pt cumparaturi si in general pt toata actiunea asta frumoasa.

Va fi cu sigurantza o seara minunata.Daca se pot face poze...asteptam si noi cu maaaare interes.

Sper sa repetam figura asta si la primavara,de Pasti.

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Tzuni
Ruxandra_sb
pumpkin&prietenii ei aveti toata stima mea (a noastra)!!!!

Sunt putin suparata pentru ca nu am reusit sa fiu cu voi si cu copilasii si sa impartim darurile de la Mosul' si acum sunt la serv.....dar sunt super fericita pentru ca banutii (putini)donati de mine si prietenii mei au fost pentru un scop nobil ci nu cheltuiti(de mine, cum fac deobicei) pe o gramada de prostii
Asteptam vesti si multe poze frumoase cu copii fericiti!!!

Sarbatori fericite alaturi de cei dragi
Maria & mami Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Acum un sfert de ora ne-am intors de la sebarea copiilor.
A FOST MINUNAT!!!!!
S-au spus poezii cu Mos Nicolae, cu Mos Craciun, s-au cantat cantece de copii si colinde... Anca Turcasiu a fost EXTRAORDINARA. A animat toata seara, a cantat si a ras cot la cot cu pustimea vesela si cu noi, cei mari!

Ce mai, a fost foarte frumos!

...apoi a venit momentul in care fiecare puiut si-a primit darurile. Timizi si curiosi, intrau pe rand in camera in care mosul le-a lasat darurile. Ramaneau mutzi de uimire cand vedeau pachetele colorate, cutiile mari cu jucarii, pungile stralucitoare cu bomboane si ciocolata...

Si, sa vedeti surpriza: ne apropiam de sfarsitul momentului in care am impartit darurile, cand la usa a aparut o domnisorica toata plansa . De ce? Noi i-am pus in pachet o papusa gen Barbie cu hainutze de tot felul, dar ea "nu mai e copil, ea e domnisoara". Si-a trebuit (normal) sa schimbam darul cu unul luat pentru fetele mari - adica o bluza si cosmetice!

Cei care au fost cu mine vor povesti si ei.
Eu va mai spun doar ca nu am de gand sa ma opresc aici si, daca voi mai avea sprijinul vostru, am sa mai organizez astfel de momente.

Va multumesc tuturor celor care ati contribuit la fericirea celor mici in seara de Mos Nicolae!

Maine punem si pozele facute acolo!


www.fastcoolcars.com/images/sexy_ladies_fast_cool_cars9/legs_car.jpg" target="_blank">Tzuni mic si drag si scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Ne-am intors si inca rememoram si povestim.

Copiii au fost minunati, ne-au oferit un spectacol adevarat. Au cantat din tot sufletul; se vedea ca se distrau de minune.
Iar Anca Turcasiu ne-a impresionat cu stilul sau apropiat de copii, "punandu-se la mintea lor" cu farmec si har.

Si dumneaei a remarcat ce bine s-a lucrat cu copiii. Jos palaria in fatza educatorilor de acolo.
_

Pe noi personal ne-au terminat cand, spre final, s-a cantat si un vechi cantec de munte, ce ne-a dus cu gandul la dulcea tinerete ...

NINGE

1.Ninge astazi pentru tine muntele e alb de nea
Soarele din ceruri vine doar pentru iubita mea
Si calugarii din schituri vor cu totii a te vedea
La cabana au venit doar pentru iubita mea.

R: Când te scuturi de zapada
Nu stii cât esti de frumoasa
Ochii-ti verzi zapada-i alba
Si se face cald în casa.

2.Si zapada de pe culme în vale s-a rostogolit
Muntele e pus pe gluma de când stie c-ai venit
Acum coboara si dorul chemat de la locul lui
Tocmai de pe Vârful Omu pâna-n Valea Dorului.

3.Jepii Mici ca sa te vada si-au cumparat ochelari
Si în cea mai mare graba i-au chemat pe Jepii Mari
Nu stiu sigur azi sau mâine pe Morar am sa te sui
Sa ne logodim iubito sus în vârful muntelui.
_

A fost tare frumos.
Multumim tuturor celor care ati facut posibila aceasta seara.

Ruxandra & Matei(3 ani) & sotul drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Bravo!Ma bucur din tot sufletul ca a iesit ceva frumos.Acesti micutzi merita macar de 2 ori pe an (de Craciun si de Pasti) sa simta ca ii pasa cuiva si de ei.

Am si eu o mare rugaminte la fetele care au fost acolo : povestiti,fetelor,povestiti cu cat mai multe detalii.

Si asteptam pozeleeeeee.....



Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Doamnele mele,


......... m-ati facut sa plang la prima ora a zilei.

Va multumesc pentru ce ati facut, pentru timpul pe care l-ati dedicat acestui "proiect"; promit sa fiu - intr-un fel sau altul - alaturi de voi si de acum incolo.

Sper ca Mosul a fost darnic cu voi; daca nu inca, il rog eu frumos sa va aduca toata fericirea si pacea din lume.

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Felicitari inimoaselor! Imi pare rau ca nu m-am implicat, dar la urmatoarea actiune de acelasi gen vreau si eu sa particip cu banutzi.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

A fost SUPERB!
Eu am avut lacrimi in ochi...dar m-am straduit sa-mi revin pentru ca era un moment de sarbatoare si bucurie...
Anca e incantatoare, i-a ascultat spunand poezii, a cantat cu ei, le-a spus si doua fabule...iar cei mici au fost tare bucurosi...La sfarsit copiii i-au oferit un cadou facut de ei...si i-au cerut autografe...
Gabrielama, Mosul a fost FOARTE darnic cu noi, serbarea pe care au pregatit-o copiii e cel mai frumos cadou de Mos Nicolae pe care l-am primit...
O sa vina si pozele...astazi...promit...
As vrea sa va pot impartasi mai bine fericirea pe care am trait-o noi...si bucuria din ochii copiilor atunci cand cantau dar si atunci cand si-au vazut papusile, masinutzele, avioanele, hainutzele si dulciurile...Dar nu pot decat sa va multumesc si sa ofer
pentru toti cei care au sustinut-o pe Tzuni si s-au implicat in acest proiect.

Mergi la inceput