Craciun pentru batrani dus la bun sfarsit!!!!

Craciun pentru batrani dus la bun sfarsit!!!! | Autor: buggy

Link direct la acest mesaj

Avand in vedere ca deja s-au strans bani pt aceasta actiune...cei aproape 200 de batrani au aflat ca le vom face o bucurie de sarbatori...va rugam sa ne lasati sa continuam aceasta actiune si dc se poate ne-ar fi de mare folos sa mai avem in fata ochilor ceea ce s-a scris.
Am trimis si un mail cu acea declaratie, o fac cu placere si aici...speram din tot sufletul sa fie aprobat acest subiect. Subsemnata Stoica Andreea imi asum responsabilitatea de a conduce actiunea " Craciun pentru batrani" la azilul Sf Dimitrie din cadrul spitalului Sf Luca cu ocazia Craciunului din 2005. Precizez ca directoarea azilului Cerasela Belciu a fost pusa in tema de aceasta actiune.
Adresa si numarul de telefon sunt tinute confidential dar au fost trimise catre DC!Va multumesc frumos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Sa inteleg ca am primit aprobare de redeschidere a subiectului? Ar fi super, ca batraneii abia asteapta...

Buggy

In locul tau nu m-as pune adresa si nr de mobil pe forum. Lasa-le doar la dispozitia adminilor.

lina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Buggy, sterge-ti adresa si nr de tel de aici. Este suficient dc ai trimis la moderatori sau administrator acele date.

Apoi, mergi in arhiva sau da click www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=61829" target="_blank">AICI si pune ce consideri ca e important, tot ce s-a strans pana acum, ce s-a promis...fa o lista si pune-o la incepututl subiectului.

Succes in continuare!


Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

buggy, ma bucur ca ai reusit sa redeschizi topicul. Chiar ma intrebam ce se va intimpla cu toata actiunea.
Eu colectez in continuare bani de la cei din strainatate pe care ii voi trimite apoi lui didi alex sa ii aduca in tara.
Numai bine tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Cine se poate intalni cu sotul meu si cu mine pentru a putea da si noi banutii? Poate ajunge cineva in Drumul Taberei, noua fiindu-ne mai greu sa iesim din cauza copilului racit acum.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

buggy, draga mea


La toate gandurile negative pe care le-ai putea avea, Dumnezeu are un raspuns pozitiv pentru tine.

Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

cat ma bucur ca s-a redeschis acest subiect! batranii aceia nu au nici o vina ca pe acest forum exista si oameni care profita de nenorocirile altora.
deci, cel mai tarziu lunea viitoare voi depune 50 ron in contul de la fin. am acasa multe carti pe care le pot da.
care este data stabilita pentru aceasta actiune? eu as fi preferat in wk, caci atunci am timp, pot sa ajut cu tot ce este nevoie, am si masina personala, daca asta ajuta intr-un fel.
va pupacesc pe toate si astept ultimele vesti despre actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Ah, ce ma bucur cand vad ca se misca din nou lucrurile!

BebeBeca, din pacate Dr Taberei nu e in zona mea de influenta! Mai caut sa vad cine poate veni.

Terry, mai da un semn de viata!

Sambata am fost la Pashosha si am luat 200 RON si muuulte carti. Multumim.

Intre timp am la mine 630 RON, de la membri DC si colegi. Multi inainte!

Cu sponsorizarile nu stau prea bine. Am scris la Mondex, Adesgo, Loulis, Sicomed, Hofigal, Antibiotice Iasi si nimic pana acum.

Maine mai incerc Selgros, Metro etc de care nu am avut timp pana acum. Sper sa putem obtine cate ceva. Am niste promisiuni de vitamine de la o fundatie, sa vedem...

lina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

Bravo fetelor, pentru banutii din cont o sa postez saptamanal situatia dupa cum am mai spus,azi dupa drumul la banca cer si un extras si revin cu vesti.

www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=61071" target="_blank">CRACIUN DE VIS
Ajutati-o pe Bella,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=57873&whichpage=1" target="_blank">Mariuca,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=58740" target="_blank">si Robert,www.desprecopii.com/FORUM/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">si ei au nevoie de noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

fetele am de la Jasmine un costum si o bluza cam masura 50 asa si mai am de la Danna 36 un sal pe care l-a trimis.va e de folos la batrani?

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:


Ce super ca s-a aprobat!!!
Acum e acum. Sunt sigura ca va merge foarte bine treaba. Batranii sigur si-au facut si ei niste sperante, au fost anuntati, nu ii putem dezamagii. Trebuie sa ne organizam cu banii, pentru ca asta e cea mai mare problema si sa reusim sa ne construim increderea intre noi care este probabil putin deteriorata.
Daca formam o echipa, vom reusii sa avem un Craciun plin de satisfactii inclusiv ma refer si la cel de la orfelinat.
Pana maine voi reface lista.
Pana atunci voi da un copy paste cu lista de prioritati pt batrani, adresa spitalului si lista cu propuneri si cu ce s-a strans, mai veche.
Sunt 200 de batrani la Sf Dimitrie .
121 de femei si 78 de barbati
Sunt asezati pe 4 etaje, cate 50 pe etaj.
Mi-au zis ca in primul rand au nevoie de niste braduleti.
Unul pe etaj ( ornamente fac ei, dragii de ei, din pachete de tigari invelite in hartie colorata )
Dar mai bine va fac lista:1. 4 braduleti artificiali, 4 instaltii si niste beteala2. combina muzicala si niste cd-uri cu colinde ( nu au asa ceva, televizoare au zis ca fac rost)3.hartie colorata, blocuri de desen, acuarele, pensule, lipici, materiale de sac, sfoara, materiale de tricotat, andrele, nasturi, foarfeci, ate, etc (lucreaza foarte mult si fac niste lucruri superbe, am vazut si niste picturi si niste caciulite tricotate)4. carti de citit( nu prea au si orice fel de carti i-ar face fericiti, chiar si reviste vechi daca aveti)5. papuci, halate6. pachetele care sa contina fructe , dulciuri , cozonaci orice are termen de garantie, sucuri etc.7. cateva persoane care sa fie disponibile, sa impachetam, sa strangem bani, sa facem cumparaturi si sa impodobim cu ei bradutii.8. un cor de copii sau ceva care sa le cante niste colinde.9 lenjerie , sosete
Contul nostru deschis de Catrinadil:
RO97FNNB000902131897RO01CATANEA IRINA MIHAELA
datele de contact ale centrului cu batraniCerasela Belciu
sef centru
0740.216.288
mail : cerasela_belciu@yahoo.com
Sf Dimitrie sos Berceni nr 12 sect 4 BucurestiLista cu ceea ce s-a strans deja:ARHIESTY- 50 RON
CAROLINAH-100 RON
CATRINADIL 53 RONLista cu intentii:LORELEI 19 -O SUMA DE BANI
ADELA -O SUMA DE BANI
LAURA B- O SUMA DE BANI
TURTURICA - 200 DE FRANCI ELVETIENI
ADINA GRAY- O SUMA DE BANI
BUGGY- 100RON + AJUTOR ORGANIZARE (CUMPARATURI, FACUT PACHETE, IMPODOBIT BRAZI)
ALINUTZA1980- 50 RON
IRELAND - 50 RON+ ORNAMENTE
CLYO- O SUMA DE BANI
BEBE BECA- 100 DE RON+ CANTAT COLINDE SI AJUTOR LA EVENIMENT DACA E WEEK-END
PASHOSHA- 200 RON + CARTI
RALUALEXANDREI- COZONACI + 1 BRADUT
LOREG - CD-URI COLINDE + AJUTOR LA ORGANIZARE, MERS LA CUMPARATURI, FACUT PACHETE, PARTICIPARE LA EVENIMENT
ANELIZE- O SUMA DE BANI
TERRY- 4 BRAZI ARTIFICIALI
CAROLINAH- 1000 DE RON+ 100 DE RON ( DE LA SEF)
ANCULINA -CD-URI COLINDE
IULIA LAURA - O COMBINA + BANI STRANSI DE LA COLEGI
INA 32- O SUMA DE BANI
ANTONOAIA- O SUMA DE BANI
CHERRY22 50 DE RONIncercari de sponsorizari:CAROLINAH- INCERCARE PT OBTINERE SPONSORIZARE DE VITAMINE, HALATE SI SOSETE
TERRY- INCERCARE DE OBTINERE SPONSORIZARE DE LA COFETARII, PATISERII DE COZONACI, PRAJITURI
BUGGY- INCERCARE DE OBTINUT SPONSORIZARE DE LENJERIE INTIMAPana la urma cred ca ar fi mai bine sa organizam in week-end si avand in vedere ca Pashosha organizeaza Craciunul la orfelinat pe 17, parerea mea e ca ar trebui ca noi sa il punem pe 18 pt ca sunt multe dintre voi care v-ati implicat si acolo.
Ce parere aveti? Anculina, ar fi super dc ai putea aduce un costum de Mos, ca gasim noi pe cine sa imbracam cu el...ma imbrac si eu daca trebuieCam atat am gasit interesant ... daca mai e ceva de adaugat va rog sa imi spuneti.Nu vreau sa va dezamagesc nici pe voi nici pe batrani asa ca o sa ma straduiesc sa imi dau toata silinta sa mearga bine.

Mergi la inceput