Nasterea=intre groaza si frumos!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

imi pare rau ca s-a intamplat asa,dar cu sigurantza minunea care o ai langa tine compenseaza suferintza prin care ai trecut si nu numai,sa va traiasca si sa va faca fericitzi

anca &alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">POVESTEA NASTERII
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Este intr-adevar crunt ce-ai povestit. Macar a fost cu happy-end... Asta conteaza cel mai mult. Bine ca ai un omulet sanatos.
Sa traiasca puiutul si sa va aduca multe bucurii!

Geani de Daria(03.04.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Roxi23, imi pare tare rau ca a trebuit sa treci prin asta. Chiar nu ma asteptam din partea lui. Eu am fost foarte multumita cat am fost la consultatii (e drept ca nu am nascut cu el) dar mie mi-a dat nr de telefon dar poate si-a schimbat politica in ultimul timp.

Sa-ti traiasca baietelul, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii iar tu incearca sa uiti de experienta avuta.
si sa cresteti mari, frumosi si sanatosi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

roxi draga, vezi ca am pus un link catre acest subiect, la subiectul Doctori de care sa te feresti de la Odiseea sarcinii. Ca sa afle fetele care citesc acolo si poate nu citesc aici, ce si cum.

Inca o data, sa-ti traiasca puiul si sa creasca sanatos!

Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ra_75 spune:

Este ceea de mi-a fost si mie teama sa nu se intample. Dar, la mine, nu a fost asa. Imi pare rau ca ti s-a intamplat asa ceva. Din pacate, cateodata nu reprezentam nimic mai mult decat niste dosare de rezolvat, obiecte samd. imi pare sincer rau pt tine. Faptul ca ati iesit cu bine din povestea asta, trebuie sa te ajute fff mult!

Sa fiti fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Sa-ti traiasca puiutzul si bine c-ati scapat cu bine. Vorba ta, povestea ta face parte din ciclul: povesti de groaza in maternitatile romanesti. Saracuta de tine, prin ce-ai trecut

"Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusicasiely spune:

acum am descoperit povestea.bebele tau e mare deja.sa iti traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady23 spune:

Roxi, prin ce momente de groaza ai trecut dar pana la urma totul a meritat si a fost frumos finalul! . Bine ca a fost bine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

neplacuta treaba dar asa cum spui si tu, bne ca bebe a ajuns sanatos pe lume ... din pacate asta este mentalitatea oamenilor din spitalele romanesti ...eu voi naste la elias cu dl. dr.Parvu in care am mare incredere si sper ca totul va fi bine!

mami_papatot 21+ cu Honey mica

http://community.webshots.com/user/mami_papatot

Sunt cucoana-n casa mea!

http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

roxi a trecut mult timp de cand ai nascut,daca mai trei pe aici as vrea sa iti scriu ca imi pare rau ptr ce ti s-a intamplat.coincidenta face ca si eu am nascut cu acelasi medic.sarcina a fost urmarita tot de el.nu stiu ce s-a inatmplat atunci,dar eu am fost foarte multumita de el,a venit nu numai la nastere dar practic de la ora 6 dimineata pana la 9 cand am nascut eu,tot dimineata a stat inspital.si nu era de garda..mentionez ca nu il cunosteam inainte de sarcina.si in momentul de fata merg la el,dar cu altfel de probleme.am descoperit acelasi dcotor vsl,atent,optimist si foarte grijuliu pe care il stiam.dar am o prietena care a avut aceeasi rpoblema cu el,ca si tine.a urmarit-o in perioada sarcinii,dar la nastere a lasat-o singura.i-am zis si ei acelasi lucru pe care ti-l zic si tie,uita ce a fost si ia partea frumoasa a nasterii.micutul tau ingeras.multa sanatate.

Mergi la inceput