Bazar pt Alex (5)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

quote:
Originally posted by carmenp

cine-mi explica si mie, pe scurt, cum functioneaza acest bazar? eu ed exemplu am un premergator , am vazut ca apare pe lista de produse dorite in bazar, nu este de firma dar este in stare de functionare...

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei




Deci tu trebuie sa ne spui ce produse ai de oferit la bazar (cu cat mai multe detalii: marime, culoare, dimensiuni, etc), de la ce pret doresti sa inceapa licitatia si sa ne trimiti poze cu produsele respective asta in cazul in care ai (la adresa de e-mail mandreescum@yahoo.com sau loreema24@yahoo.com ).
Produsele se vor afisa in listuta de pe prima pagina iar licitatia pt ele incepe cand prima persoana ofera suma de bani ceruta de tine sau mai mult. Daca in decurs de 24 h de la prima licitare nu ofera nimeni mai mult atunci respectivul produs ii este adjudecat persoanei respective. In cazul in care liciteaza altcineva mai mult in cele 24 h atunci se ia in calcul ultima licitare cu pretul cel mai mare pt a se calcula cele 24 h necesare adjudecarii produsului.
Asta este valabil si in cazul in care vrei sa licitezi si tu pt anumite produse de aici.
Dupa ce sunt adjudecate produsele, urmeaza ca acestea sa fie trimise prin posta (pt cei ce nu sunt din Bucuresti) sau sa se faca schimbul in urma stabilirii unei intalniri. Banii se vor vira in contul afisat pe prima pagina de catre cel ce a adjudecat produsul (cumparator) sau daca va este mai usor, i se vor da direct Loreemei.

Pe prima pagina exista si o listuta cu ce produse am dori sa gasim la bazar. Daca cineva ofera unul dintre produsele cerute acolo atunci acel produs nu mai este supus licitatiei de 24 h ci este adjudecat direct (are prioritate cel ce le-a cerut)."

In listuta apare lulu75 care doreste un premergator. Tu trebuie sa spui un pret sa vedem dc lulu75 il accepta ca sa i se adjudece direct premergatorul.
Dc lulu75 nu mai vrea acel premergator atunci il bagam la bazar urmand sa-l liciteze cine doreste.



Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Jasmine & Nature, am trecut in lista produsul ca fiind ajuns la destinatar dar neachitat ca sa nu ne incurcam in calcule.
Este trecut faptul ca banii se afla la Jasmine pana reuseste sa-i trimita si cu ai ei.

Andreea_tx, am vorbit cu andradanatalia si va trimite produsele in Bucuresti pe 3 dec prin cineva urmand sa ma intalnesc eu si sa le iau.
Apoi cu tine e mai usor sa ma vad. Dau de stire cand ajung la mine.
Dc vrei le si achit eu Loreemei sambata cand ma vad cu ea si imi dai tu banii cand iti aduc produsele...dc iti e mai usor asa.



Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Maine pun si eu banii in cont. Trebuie sa o anunt pe loreema cu privire la depunere?

Luminita si Gabi fericitii parinti ai lui Andrei Tudor (16 august 2005)

www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=3791" target="_blank">poza buburuza1
www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=3794" target="_blank">poza buburuza 2
Tati, mami si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

DA, de cate ori se face o plata e bine sa fie scris pe forum sa stie toata lumea!
Si bineinteles ca asa va citi si Loreema24.


Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

ROANDRE achita tu si pentru mine cum ai zis si cand ne vedem iti dau banii tie.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Mai fetelor,pe mine ma framanta o intrebare : daca subiectul "Bazar umanitar" nu a fost redeschis (si probabil ca nu va mai fi redeschis deloc) nu s-ar putea sa fie preluate produsele de acolo la "Bazar pt Alex"?

Desigur ca ne-ar trebui acordul initiatorului si participantilor,dar cred ca-l putem obtine fara probleme.Stiu ca mai erau acolo destule produse care ar putea sa-si gaseasca un cumparator si astfel sa se stranga mai multi bani pt Alex.

Ce parere aveti?

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Andreea_tx, dau eu banii si pt tine!

Jasmine, m-am gandit si eu la asta.
Am vorbit deja cu 2 persoane care aveau produse acolo si am mai pus aici la bazar. La altele nici nu le-am scris considerand ca dc vor sa puna produsele aici, vor citi subiectul si ne vor da de stire. Dc voi cunoasteti pe cineva de acolo si reusiti sa convingeti sa puna aici produsele atunci sunt bine primite.
Cam asta ar fi ideea.



Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Trebuie sa hotarasca fiecare din cele care au avut produse la Bazarul Umanitar daca le vor pune la Bazarul pentru Alex sau nu. Ultima lista de la Bazarul Umanitar exista la subiectele arhivate: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=61690

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex are nevoie de ajutorul nostru!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62864" target="_blank">Bazar pentru Alex


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by roandre

Andreea_tx, dau eu banii si pt tine!

Jasmine, m-am gandit si eu la asta.
Am vorbit deja cu 2 persoane care aveau produse acolo si am mai pus aici la bazar. La altele nici nu le-am scris considerand ca dc vor sa puna produsele aici, vor citi subiectul si ne vor da de stire. Dc voi cunoasteti pe cineva de acolo si reusiti sa convingeti sa puna aici produsele atunci sunt bine primite.
Cam asta ar fi ideea.



Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.




Nu pot sa spun ca le cunosc pe fetele de la "Bazar umanitar" dar am sa incerc sa le dau PM-uri sa le intreb daca sunt de acord.

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Am dat PM-uri tuturor fetelor care au avut produse la "Bazar umanitar".

Asteptam raspunsurile lor.

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput