Robert, o inima bolnava.

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Se mai stie ceva de Robert?

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Nu e prea bine .Se pare ca nu rezista fizic din pacate .Sa speram ca nu e ce e mai rau .

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Din pacate Robert nu o duce bine .Plamanii lui sunt mult prea slabiti pentru a i se putea face transplantul de inima .Rezultatele sunt descurajatoare, rezistenta plamanilor este 13(mult peste limitele acceptate in transplant spun doctorii).
Mama lui Robert a plecat cu Vlad acasa .Vlad va veni azi din nou sa-i mai aduca cate ceva . Vestea imposibilitatii transplatului i-a daramat dar nu-i impiedica sa spere.Minuni s-au mai intamplat.

Haideti sa ne rugam pentru acest tanar .

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Sint mama lui Robert am luptat si lupt in continuare am fost invinsa dupa o lunga batalie dar sper sa totusi sa cistig lupta sintem o familie distrusa nu stim cum sa mai folosim armele sa reusim sa invingem, toti medicii ne-au spus ca batalia este pierduta dar noua nu ne vine sa credem, de ce nea uitat bunul Dumnezeu de ce Robert nu mai are dreptul la viata de ce trebuie sa sufere atit de ce doctorii nu mai au solutii de ce inima nu a fost pusa la el de ce boala a evoluat atit de repede, de ce inima cea mul astettata cea mult dorita cea mult cautata nu a fost acceptata de ce corpul lui cu ce a gresit el de ce trebuie sa plateasca el de ce sunt intrebari la care nu stiu sa-mi raspund atit de mult si-a dorit sa se faca acest transplant sa aiba o inima sanatoasa sa fie din nou cum a fost inainte sa mearga sa-si vada prietenii sa vina in orasul Roman acasa spune merea acasa acasa dar cind a auzit de transplant o bucurie imensa ia luminat fata era cel mai fericit era f f vesel spunea ca el suporta orice durere numai sa fie ca inainte da fie sanatos
Ce sa-i spun eu acum Robert asteapa inca operatia sa i se faca, nu stie de solutia finala a doctorilor, el asteapta stam si ne gindim ce sa-i spunem noi familia lui cum va reactiona el ce va spune el , Robert este inca un luptator si noi alaturi de el dar sintem depasiti atit de mult si-a dorit da traiasca atit de multe , planuri si-a facut, ce va face dupa operatie.
Ce sa facem cum sa acceptam aceasta situatie disperata....
Plecam asta noapte la Bucuresti ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soni spune:

Doamne ce durere!! Vlad si draga de mamica a lui robert miine am sa incerc sa telefonez la Roma la nr. pe care mi le-ai dat. A fost totul fulgerator, in aceeasi zi ca mi le-ai dat mi-au zis a ajuns inima lui Robert si m-am oprit .Am asteptat sa vad ce se intimpla !! Acum (miine e luni) incerc sa telefonez .Daca stiu ceva te chem imediat .Incercati sa rezistati.Nu am cuvinte si nu cred ca v-ar ajuta intr-un moment ca asta. Sint linga voi cu pumnii strinsi si lacrimini in ochi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Salut, nu am mai scris fiindca sunt fara de cuvinte, situatia a luat o asa intorsatura ca nici nu stiu cum sa reactionez pentru mine, nu stiu cum de gasesc cuvintele potrivite fata de Robert(el nu stie ca nu va mai face transplantul), fata de mama, fata de tata....
Vreau sa multumesc la toti care ne-ati fost aproape in acea zii rea, sa stiti ca cuvintele voastre ne-au facut sa trecem cat de cat mai usor peste veste.
Inca nu credem ca s-a sfarsit, sigur mai sunt solutii ca Robert sa scape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Ce face Robert?Te rog,Vlad,dă-ne vești bune,spune-ne că Robert este mai bine și rezistă transplantului...sunt cu tot sufletul alături de voi!Dumnezeu trebuie sa facă o minune...te rugăm Doamne,fii alături de Robert,acum când este atât de aproape de o viată sănătoasă!
Doamne ajută!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tishutza spune:

Nu-mi vine sa cred ce intorsatura au luat lucrurile..nu va pierdeti speranta..fi-ti tari..Dumnezeu e alaturi de voi! Nu am mai intrat de mult timp...iar acum...nici nu imi gasesc cuvintele..aveti grija de voi..de robert..si mai ales.nu va pierdeti speranta...ati luptat atat...si ati trecut deja ptin multe...nu cedati acum..trebuie sa existe o sansa pentru robert sunt alturi de voi...chiar daca...sunt rar preznta printre voi..ma gandesc la voi...si ma rog pt robert! va sarut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Ne rugam ca situatia lui Robert sa se imbunatateasca.
Doamne, te rugam sa fi alaturi de el.

_

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

fetelor, mai stiti ceva? Doamne ajuta sa fie bine!...

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput