Ajutor! Masinute romanesti de jucarie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Da, la reprezentante probabil gasesti, numai ca ar putea fi f scumpe. Tudor a primit un Logan atunci cind l-au lansat, deci exista...

In principiu, la toate reprezentantele au machete, am vazut la Audi, la BMW, Land-Rover, Peugeot, numai ca nu prea merita ca pret....eu am vrut sa ii iau lui Tudor un Peugeot( sa fie ca al meu), nu era prea mare, nu ar fi trebuit sa coste mai mult de 400 000 la dimensiunea respectiva....costa 1,5 milioane, asa ca am renuntat.

Masina de gunoi, am luat anul trecut cred, din Metro....erau niste seturi de la CArarama ( ba cu politie, ba cu masina de gunoi etc) , f bine facute si nici nu erau scumpe , vreo 3-400 000 dar aveau mai multe piese ( de ex masina de gunoi, tomberoane, omuleti ). Si mai sint de la Bruder (tot in Metro, Selgros) niste camioane mari, printre care si gunoiere, dar sint mai scumpe, in jur de 1 milion.

Oare de ce baietii nostrii or fi asa pasionati de masinile de gunoi??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Din proprie experienta, va pot spune ca :
- la capitolul machete de masini cel mai bine stau Selgrosu' si benzinariile Agip. Ma tem, insa, ca nu veti gasi nici Daewoo-uri nici Dacii;
- masini de gunoi si mai mari si mai mici (cu pubele, cu containere, cu malaxor, etc, etc, etc) - Selgros;
- transformeri (energoni si cybertroni) - tarabele din parcuri, Pavilionu' H, IDM, etc. Sunt insa "facuti pe vapor";
- B-Daman-i (tocmai am primit si noi comanda) - Cora si Carrefour;

v
ps.Toma vroia sa se faca, la un moment dat, sofer de masina de gunoi.
pps.Vorba nevesti-mii: "astia-s programati toti la fel"



_
Sunt moderator dar ma tratez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Uite, cam asa ar trebui sa arate numitul Colbalt Blade. Fata de ce monstruozitati am vazut in ultima vreme, asta mi se pare chiar chipes...Doamne, ce-am ajuns....

Diana, Tata lui Toma, am notat. Multzam de ponturi.




www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Multumesc ptr raspunsuri.

Asa ne-am gandit si noi ca machete trebuie gasite la Daewoo si la Dacia.
Am luat legatura cu niste rude care lucreaza la Daewoo, dar ne-au zis ca ne pot ajuta numai cu cumpararea unor masini mari.
Ramane sa vedem daca reusim ceva la Dacia.

Oricum Victor se crede manager de firma si a comandat 100 de Tico jucarie ptr angajatii lui.

Eu i-am explicat ca nu va primi masinute romanesti ca nu se fac la Polul Nord. A pus pariu cu mine ca le va primi ca mosul reuseste tot.
Crede cu tarie in mosii astia.

Varianta lui de rezerva ptr cadoul de mos este o macheta de Smart pe care i-am cumparat-o de la ...helpNet.
Numai ca Smart este ForTwo si el vroia ForFour, sper sa il accepte si asa, nu de alta, dar e la scara 1:18, si a fost 700.000
Chiar ca sunt programati la fel copii astia, si lui i-ar surade o gunoiera. Bine ca mi-ati zis unde se gasesc.


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristina77g/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana71 spune:

Katty si iileana, masina de gunoi am luat-o din Metro. De fapt e un set cu diverse masinute (metalice)de gunoi, de marime medie (pentru reciclabile, cu pubele, omuleti, tomberoane). Cred ca e setul ala de care spunea si Diana 904 (nu mai tin minte firma).Culmea este ca dupa ce i le-am cumparat pe-astea (si am cautat de am innebunit) au aparut si unele mai mari (cred ca Bruder). Atentie insa ca astea au niste pubele detasabile si anul trecut cand le-am vazut eu in Metro erau expuse doar 2 care nu aveau pubele. Am tot intrebat vanzatorii (dupa ce am vazut pe ambalaj) si doar pe-astea le aveau si pubelele disparusera din cutie (cui i-or fi trebuit astea )

Iileana, multumesc pentru CobaltBlade. Abia astept sa se trezeasca Victor sa i-l arat. Or fi si astea ca transformer-ii, mai multe modele? Cu transformer-ii (Victor are 7) e loterie. Unii rezista foarte bine, altii se strica imediat. Dar inarmeaza-te cu multa rabdare. Pana a invatat Victor sa-i transforme m-am umplut de nervi vreo 3-4 saptamani asta vara. Sotul meu venea numai noaptea si eu nu ma descurcam deloc cu schemele alea din cutie (si nici ei nu erau de calitate sa se "mestereasca" usor). Din 10 in 10 minute Victor venea, cu o fata trista si ma ruga sa-l ajut ( si eu eram tare ocupata cu cea mica). Si-a gasit niste prieteni mai mari la bloc si s-a rezolvat problema. Acum ii combina intre ei, ii transforma singur fara probleme. Daca ai intrebari legate de ei, pune-mi-le pentru ca Victor e tare fericit cand discutam despre ei si are experienta deja.

Azi m-a intrebat o prietena ce sa-i aduca lui Vicotr de ziua lui (pe 2 ianuarie) si de Mos si i-am zis de B-Daman-i. Am fost fericita ca stie despre ce vorbesc (tocmai ii facuse cadou unui baietel o ciudatenie din asta, cumparata din Carrefour). Asa ca am pasat pisica. Deocamdata...

Tata lu Toma, chiar ca sunt programati la fel. Si Victor anul trecut visa sa se faca sofer pe masina de gunoi. Urmarea de-a dreptul fascinat cand se incarca gunoiul la bloc si i se citea admiratia in ochi atunci cand se uita la sofer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Sunt mai multe modele de BDAMEN si de fiecare data la raftul cu jucarii din supermarketuri acolo e aglomeratia mai mare .Sa stii ca si aia se monteaza ,daca te uiti in cutie te iei cu mainile de cap ,pe ce dai banii Eu am reusit si i-am distras atentia cu unii luati din piata la o suma derizorie ,urati cu zmei dar ii plac copilului .

Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

http://www.autoart.ro

6 ani -14 februarie 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

S-au cam complicat lucrurile. Am fost informata ca masina de gunoi e musai sa aiba baterii si o elice foarte taioasa inauntru, care sa toace marunt-marunt jucariile introduse in masina.......

P.S. Ati observat ca la topicul asta au fost folosite numai doua emoticoane, si anume "" si ""? Va las sa ghiciti care predomina....


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Pentru cei interesati - acum am vazut in oferta SELGROS (valabila din 30.11.2005 - 24.12.2005) B-DAMAN HASBRO - FIGURINE DE BAZA la 39.26 ROL per bucata.

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Alooooo, echipa "gunoierilor"!!!! Credeati ca mai rau de atit nu se poate?
Ei, iaca, se poate!
Tudor acuma vrea o....masina-vidanja!
/


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput