Fetele din America (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lexi spune:

valeria, daca va plictisiti de las vegas, eu va recomand cu caldura o escapada in death valley sau la red rock canyon, mi s-au parut superbe si departe de toata dezlantuiala cazinourilor si a galagiei cu specific de vegas.
mai aproape si tot de vazut ar mai fi hoover dam, pe unde se tot catzara un james bond candva.

in alta ordine de idei, cleomaxu', iubibubi, konki, ca sa ma opresc numai la trei nume, pe unde mai sunt? ca ma apuc de vanatoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

quote:
Originally posted by lexi

in alta ordine de idei, cleomaxu', iubibubi, konki, ca sa ma opresc numai la trei nume, pe unde mai sunt? ca ma apuc de vanatoare...



io inca mai traiesc, da' dupa ce pleaca mama (saptamana viitoare), nu mai pot promite :) a fost bine cu ea aici, nu stiu cum m-as fi descurcat, Andrei e in continua miscare, iar Mara, dupa un debut promitator, a devenit urlatoare. asa que, Buni a zis saraca veverita, cum sufera ea mititica, ia s-o tin numai in brate... si uite asa, Mara mea e precum puiul de koala, mereu agatata de cineva. am ajuns sa mancam si sa facem dus in ture... mai nou, s-a prins ca, totusi, la mami e mai caldut, ca ea are si tzitzi bun, ce sa se mai incurce cu altii... concluzia? ieri am reusit performanta sa fac pipi cu ea in brate trebuie sa intre la reeducare, deja Andrei m-a amenintat ca "daca o mai tii pe Maia in batze, eu nu mai bobesc cu tine".

ashea, acum, io va dadui un pm colectiv (gasca nocturna) cu ceva timp in urma, dar se pare ca mesageria mea privata a fost in toane proaste, ca n-am primit nici un raspuns. va ceream adresele de e-mail si id-ul pe yahoo, adresa mea de pe optonline, unde aveam toate adresele, nu mai exista, iar yahoo messenger nu stiu unde a disparut din calculator... lu' konki i-am trimis de vreo 4 ori neshte poze cu bebeii, da' se jura si-n ziua de azi ca nu le-a primit. io nu stiu ce sa ma mai fac cu masinaria asta de se numeste calculator...

va pupez pe toate, si-o sa mai dau eu cate un fulger p-aici dupa ce-i leg de pat pe amandoi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Bubi, da' mie de ce nu mi-ai dat mesaj?

Multa bafta dupa plecarea mamei. Ce o sa faci, vine altcineva in locul ei sau cum faceti?

Te pup,
Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

pa mine m-ai intrebat doar daca merge pemeu' sa inteleg ca aidiu' meu de yahoo nu-l vrei
io ti-l dau totusi "oanateodora" cu aceeasi adresa de imeil

imi place de Andrei ca stie sa-si ceara drepturile La Multi Ani pentru maine, Sf. Andrei

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

Lia+Oana: erati in lista din pm-ul colectiv, deci eu vreau pe toata lumea, ca-s incapatoare :)

Lia, raman singurica, din pacate... ma asteapta zile grele...

Oana, multam pt. urari! Andrei cred c-a facut o pasiune din cerutul drepturilor :))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Draga Iubi, multa bafta dupa plecarea mamei! O sa te descurci bine, desi va fi f. greu.

Nu primii pemeul. Da' sa stii ca gasca nocturna s-a spart de vreun an:))

Pupici,
Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

no, ca sa lamurim treaba :): dadui pm (grup) lu' Oana, Lia, lexi, cleomax, LauraO si cherie (pm separat, ca n-a mai incaput). konki imi daduse deja adresa pe pm, separat. cred ca pm-ul la mai multi useri n-a mers...

adresa mea de mail este mmargi@gmail.com. cand aveti timp si chef, dati un mail ca sa am adresele voastre (scrieti si yahoo id, poate, cine stie, lipim gasca la loc :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Dragele mele,

Stiu ca o sa ganditi ca am aparut si eu dupa sfaturi, dar nu prea sunt prezenta la discutii si aveti dreptate. Dar am un "energizer bunny" acasa de 1,5 ani si e teroare. Iar la servici cam am interdictie. De citit citesc tot si va cunosc, daca se poate spune asta. Sper sa ma intelegeti!
Problema mea e urmatoarea. Suntem in California de 2,6 ani si deja a inceput sa ne fie destul de clar ca nu avem mari sanse sa ne luam o casuta mica-mititica curand aici. Preturile cresc ametitor. Asa ca ne cam gandim sa ne mutam. Insa sunt 2 probleme: sotul meu a lucrat in marina comerciala pt 10 ani iar aici de 2 ani lucreaza tot in domeniul marinei, in Long Beach. Deci trebuie sa mergem undeva pe langa un port ca nu cred eu ca mai e timp pt el sa se reprofileze si oricum are deja experienta si aici in marina. Iar cealalta problema e ca eu m-am saturat 30 de ani de frig si vreau la caldurica, iar aici vremea e super.Deci ne-am gandit sa mergem pe undeva prin N Florida si a gasit portul Jacksonville sau in Savannah Georgia. Acum nu ne vine nici sa plecam pana nu gasim macar unul din noi job acolo. Asa ca daca stiti care e ziarul de circulatie mare prin care pot gasi si aplica pt job-uri din N Florida sau din Georgia, v-as fi ffff recunoscatoare. Cred ca pt mine e mai usor sa gasesc job in domeniul accounting, tinand cont ca am lucrat 1 an in banca aici in California. Dar nu vreau sa plec asa in necunoscut, mai ales ca am si copil mic.
Va multumesc mult pt faptul ca ati citit si sper sa fie una dintre voi si de pe acolo din zona sa ma sfatuiasca si pe mine.
Va pup dulce pe toate,

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

Ericutzul meu bebelus

Am un anisor deja!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ili spune:

Salutari ,
am venit in L.A.la copii mei,avem un nepotel de 2 luni,acum ma obisnuiesc cu clima ..ect,am sa stau 2 luni.
E foarte frumos aici.
ili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Carmen n-am idei ca nu stau in sud da' iti urez succes cu mutatul

Ili welcome


Stai ca uitasem ce-am vrut sa zic:
Ma uitam mai devreme la stiri si au dat o chestie: o familie care in fiecare an de Craciun impodobeste in fata casei cu statuete din alea luminoase cu Nasterea Domnului si anul asta cineva i-a reclamat ca sa isi retraga Nasterea din fata casei.
A fost o stire scurta de tot si oricum n-am vazut de la inceput, o sa ma mai uit o data la stirile de mai tarziu, au aratat o hartie la tiviu nu stiu daca era de la city sau era chiar plangerea facuta, au aratat o propozitie in josul paginii "please remove the nativity from the yard".
Oare se poate asa ceva? Am cautat putin pe net si am vazut ca au fost cazuri dar referitor la cladiri publice nicidecum la residentials.
Ce parere aveti?


Oana_B

Mergi la inceput