Dr. Tutunaru ( 9 )

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Buna!

Cristina, tu povestesti despre moasa Mariana, tot aia de care zic si eu? suuuper femeie (si la propriu si la figurat)

Bestutza, nu confirmi? ce zisei io mai sus? sa ne bucuram si noi(cine stie, poate se ia si la altii


ps. fetelor, mai subtil asa, eu vroiam sa va invit pe la bazaruri... cine stie, poate gasiti chestii utile, pt voi, pt bebei, la bani subtiri...eu am gasit/dat cate ceva...veniti?

ajutam si noi cum putem, nu?

Alina, nu mai fii si tu asa suparata!
totul e trecator, cum spunea si Cristina, cand vine bebele, uiti de tot(durere, comportament medical...bla bla bla) ee, ma rog, nu uiti, dar nu prea mai conteaza! si io ma cam oftic uneori, dar daca ma gandesc bine, decat sa ma doara la ficat, mai bine stau calma

aveti grija de voi!

Sarbatorifericite!
Gabriela si Mariuca(31 dec 2003)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63726" target="_blank"> Haideti sa ajutam!, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel de 1 an-diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

fetelor, care dintre voi stie dc in investigatia infertilitatii secundare, dr Tutunaru tine cont de analizele anterioare, sau trebuie sa o iau de la capat? eu am facut f multe analize, monitorizari ,HSG,histeroscopie,dar am auzit k d-l dr te ia de la 0.E adevarat? nu stiu dc as mai avea rabdarea sa astept atata timp pana imi face toate investigatiile apoi monitorizari fara stimulare,monitorizari cu stimulare...etc
raspundeti-mi va rog dc stiti pasii pe care ii urmeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Madaluta ce pot sa-ti spun este ca nu se uita pe HSG. Daca HSG ti-a zis ca ai trompele infundate atunci poti sa-i mentionezi asta, oricum iti va propune laparo, daca HSG ti-a zis ca ai trompele permeabile, iti va explica cum ca analiza nu e relevanta si "permeabil" nu e sinonim cu "functional" si tot iti va propune laparo. Pentru spermograma te va trimite la cineva in care el are incredere ca lucreaza bine iar restul de analize eu zic sa i le bagi sub nas... Sau sa incerci sa pari "informata" si sa-i explici unde crezi tu ca e buba, asta daca stii sa-ti interpretezi analizele.

LA tine care ar fi problema ca sa stiu exact cam cum te-ar lua
Sa stii ca si eu dupa prima intalnire cu T am zis ca plang si nu gluma pentru ca n-a vrut sa se uite pe HSG-ul meu care oricum arata trompele infundate. CAnd i-am zis ca incerc de 10 ani si nu s-a prins nimic si ca am avut si o metroanexita netratata mi-a zis clar LAPARO. DE fapt de asta ma si dusesem, nu ma asteptam sa-mi zica altceva. Eu voiam laparo pt trompe si pentru ce ar mai fi putut fi pe acolo. SI au fost multe, crede-ma.

pozelemele



cami




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna seara, fetelor,

As avea o intrebare: stiti cumva care este programul dr.T dupa sarbatori? I-am pus o intrebare pe site, m-a chemat la control, dar intrucat nu am apucat sa ma programez pana acum, ma gandeam sa o las pe dupa sarbatori, macar de as avea eu norocul sa fie totul in regula si sa ne dea unda verde pentru bebe.

Felicitari si sanatate fetelor care au nascut de curand, sa aveti parte de copilasi dragalasi si mancaciosi.


Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

Adriana, urmatoarele zile e plecat, cred ca pana duminica... apoi, e in concediu. acum "cateva pagini" zicea cineva ca e de garda pe 2 ian. pana atunci, suna si tu la programari, vezi daca se mai duce la cabinet. daca nu, dupa sarbatori...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Din cate am inteles se va duce la cabinet pana pe 23 decembrie, la spital numai pentru nasteri. Este de garda pe 2 ianuarie, iar la serviciu va reveni incepand cu 6 ianurie.DianaD 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

cami30:HSG-ul meu nu indica trompe infundate , ci doar un uter bicorn.In rest pera mari probleme nu ar fi.(sau cel putin nu le-am descoperit inca) CM e cam neregulat , adica o luna la 32z si o luna la 36 z si o ovulatie tarzie.Eu totusi cred k nu forma uterului e vinovata k nu am ramas insarcinata de mai bine de un an,deoarece in anii trecuti am mai ramas de 3 ori dar de 2 ori am facut intrerupere si o data avort spontan in 8 sapt.Si sotul meu are o spermograma buna ....asa k eu nu prea stiu unde e buba...
Eu as vrea sa fac laparo, dar cat mai repede . nu prea mai am rabdare.imi doresc atat de mult............, dar probabil acum platesc pt atunci cand nu am vrut....
oricum iti multumesc mult k mi-ai raspuns.
tu cum ai reusit ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Madaluta, eu la 34 de ani si jumatate, cicluri neregulate intre 33 si 46 de zile dupa intreruperea anticonceptionalelor, ca inainte de ele ciclurile mele erau la 56-90 de zile, am ramas insarcinata in prima luna in care nu am mai aplicat metoda calendarului. La ginecolog, spre rusinea mea, am ajuns prima data dupa ce am ramas insarcinata. Pilulele mi-au fost recomandate de un cabinet de planificare in studentie cu acordul medicului... oftalmolog; exluton, pilule fara estrogenii care mi-ar fi marit miopiaDianaD 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Uki,deocamdata asteptam sa vedem Botishoara!

Abia asteptam! Noi nu am luat de la nimeni!Dar dc sunt doritori putem ceda patentul!

http://community.webshots.com/user/bestuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

fetelor, dupa ce ma hotarasc si eu la un doctor , incep sa apara subicte la "odisee"de cat de mitocan e Tutunaru .Pai eu merg 3 ore cu masina ca sa ajung la el.Si anume ca-si trateaza cu sictir pacientele , ca sta tolanit in fata ta si abia scoti 3 cuvinte de la el .Voi ce ziceti ?Nu dati cu pietre in mine dar intreb si eu ca pana la urma iti dai viata lui bebe in mainile lui .
18+

ALIA
http://community.webshots.com/user/cypocs101
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10042;30/st/20060515/dt/7/k/9ad9/preg.png

Mergi la inceput