Dr. Tutunaru ( 9 )

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Initial creeata de Cicicuta

dana p., iti multumesc mult pentru informatii...banuiam eu ceva-in legatutra cu fetita deoarece cand am fost ultima oara la el la cabinet am vazut, in sala de asteptare o fetita, frumoasa foc care semana foarte bine cu el, dar nu eram sigura si mi-a fost jena sa-l intreb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Danap, cum afost la control?
Fetelor, aveti idee, sambata 17 dec mai e cumva D-l dr. de garda?

Eliza si Mara (24 ian 2002)

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

La cabinet nu mai merge in concediu?As fi vrut sa merg si eu,macar sa-i arat rezultatele de la analize si sa ma sfatuiasca,ca acu m-am mai si mutat si ma apuca groaza ca-i cam departe,iar eu sunt cu probleme..
Pupici cu lipici.

Sarbatori fericite tuturor!

Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Geliza, a fost bine, sarcina s-a resorbit complet, mai aveam putin sange in uter dar in rest era bine.Acum trebuie sa astept sa treaca 3 luni si dupa aia vad ce mai fac,intre timp imi strang si acte pentru dosarul de adoptie.
Dl. dr. nu mai este in luna decembrie deloc de garda, este tocmai pe 2 ianuarie 2006.

Leditia, merge la cabinet cat este in concediu.Suna la nr pentru programari.



Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

dana, sambata la ora 10 a fost nasha mea (dar fara cadou) si am inteles de la ea ca in total erau 4...le chemase pentru tratamentul pentru endometrioza...

Eliza si Mara (24 ian 2002)

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Eu am fost pe la 12.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

quote:
Originally posted by dana p.



Leditia, merge la cabinet cat este in concediu.Suna la nr pentru programari.


Dana
Poze




Dana,multumesc!
Multa sanatate iti doresc si Dumnezeu sa te ajute sa-ti implinesti dorinta de a fi mamica.
Pupici cu lipici.

Sarbatori fericite tuturor!

Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Hola lume,

Am nascut pe 30 noiembrie o fetitza superba numita Dara Aletris. Nashterea a fost de cosmar fiindca, dat fiind ca m-au luat chinurile facerii noaptea, n-am avut anestezist care sa-mi faca epidurala (aviz amatoarelor de nascut noaptea/weekned: vetzi experimenta pe viu chinurile, cap-coada...ce mai: o plashere).
Deci, nashterea a fost teribil de grea fiindca am avut colul foarte tare. Din cauza lui a trebuit ca Dara sa fie scoasa cu vacuumul. Avea, ce-i drept, si manutzele duse la cap, asha ca scoaterea ei a fost cu atat mai grea. In cele din urma, insa, am biruit amandoua

Acum, despre Tutunaru: il iubesc realmente pe acest om. A venit pentru mine special la 3 dimineatza. Pana sa vina a sunat de o suta de ori la spital sa intrebe cum evolueaza travaliul. Dupa ce a venit m-a incurajat teribil si a facut tot posibilul sa ma faca sa uit de durere. In faza de expulzie s-a straduit sa-mi scoata copilul cat mai nevatamat. Si atunci m-a incurajat/ajutat deshi eu urlam de-a dreptul (durerea era mai presus de capacitatea mea de a ma controla, asha ca mi-am dat drumul la glas). Cusatura epiziotomiei a fost facuta ca la carte, chiar daca atza era teribil de proasta (cica era resorbabila, insa m-am trezit ca peste 1 saptamana mi-a cazut si am ramas cu un ditai gauroiu' in tzesut. Acuma stau si astept sa se vindece de la sine).
Ca sa concluzionez: Tutunaru a fost AUR pentru mine in acea seara. Nu stiu cum ar fi evoluat nashetrea mea daca nu ar fi fost dansul. Probabil ca nasol.
Asha ca, paciente de-ale lui Tutunaru: mergetzi cu el inainte. Stie ce face!

Hai va
Poze cu Dara mea: http://pg.photos.yahoo.com/ph/dara_aletris/album?.dir=c09e&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Lordra, ma bucur ca ai scris experienta ta.
Noi ne-am intalnit la spital , eu eram cu extrauterina si asteptam sa plec acasa si am venit la voi in salon si am stat de vorba si cu tine si cu colega ta de pat care avea un baietel.Nu stiu daca ma mai tii minte dar mie mi-a parut rau ca nu am indraznit sa te intreb de unde il cunosti pe dr. T. Si mi-ai povestit cum ai nascut si te-am intrebat cum o chema pe micuta ta si dupa aceea cand am ajuns acasa am intrat la mamici de noiembrie decembrie si am citit ca tu erai.Mi-am dat seama dupa numele fetitei.
Iti spun inca odata sa-ti traiasca scumpetea si sa fie sanatoasa!!


Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Dana, daaaaaaa, mi-aduc aminte de tine. Chiar mi-a parut rau si mi-am zis: e-te, dom'le, tu pleci d-aicea nascuta si cu bebe in bratze si unele fete au ghinion cu caru': 2 extrauterine nu-i de colo.
Cum itzi mai merge? Sper ca a 3-a oara sa fie cu noroc. Nu se poate sa mearga rau tot timpul, nu?

Hai te si vorbim

Mergi la inceput