M-am hotarat ....adoptie (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Aaaaa! Vreau neaparat pe listutza! Ma numesc Sandulescu Sanda!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Si eu stau tot in Balta Alba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Acus va trec pe lista!
Danatim sa stii ca asa am patit si eu, mi-au zis ca mi-o dau a 2-a zi daca o vreau ca apoi sa ma amane 2 luni sa treaca termenele. Dar mai bine mai amani decat sa fie ceva de comentat, cum era la mine cazul ca nu se accepta plasamentul. Vad ca tot mai multe DPC-uri se feresc de plasament asa ca nu dispera, ai putina rabdare.
Simonette felicitari pentru decizie si sa dea Dumenzeu sa va miscati repede si sa aveti cat mai curand copilul dorit.
Boo-boo fura ce vrei ca nu ma supar. Primul copil pe care l-am botezat noi se numeste Alexandru asa ca numele fetei a venit ca o coincidenta placuta asa ca nu i l-am mai schimbat tocmai pentru ca ne placea deja numele.
Acum merg sa modific lista

PS: ma enervati , ia mai veniti si in Rahova, ce toate stati prin cartiere din astea cu parcuri mari si umbroase si eu m-am prajit asta vara in Sebastian, plus ca nu am cu cine sa ma vad usor . Poate cu Mimsi sa mai reusesc, dar voi sunteti multe acolo.....uratelor

Cristina si Ale
Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

aissa multumesc pentru floricica !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Mimsi ,in ceea ce priveste copii peste 2 ani ai dreptate ,ar trebui sa se prevada un soi de concediu .Bineinteles ca nu la asta ma refeream ,cand vb de oportunisti ,de alfel cred ca ai inteles asta din prima ,nu sunt atat de aeriana sa cred ca cineva va adopta pt niste luni de concediu (acorda-mi un pic de incredere ,am capul pe umeri)In ceea ce priveste copii sub 2 ani ,Cic trebuie sa fie la fel ca pt toata lumea ,daca nu ai contributia ceruta de lege ,nu poti sa iei Cic si sa fii platit .Nu mi se pare normal ,nu vad de ce ar trebui sa ai conditii speciale pt ca ai adoptat.


Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Aissa,multumesc...sunt foarte mandra ca sunt pe listutza, chiar daca sunt abia la inceput de drum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Mai fetele, bag eu seama ca ne cam invidiati pe noi astea care stam in sectorul care este. d'aia ne-a facut Vanghele parcuri putine ca sa socializam .


Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Simonette, bine ai venit si, asa cum Aissa spunea: "Sedere cit mai scurta la aspirante".
Inchei citatul.

la toata lumea

Irina si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Irina, ce frumoasa semnatura ai! I-ai luat jucaria aia cupilului?


Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Simonette, bine ai venit in fam noastra!
Fetelor, si eu vreau semnatura saltareata!
Clujencele, ce faceti maine? Ne vedem la un suc?
pupici

patri

Mergi la inceput