Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-78

Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-78 | Autor: asi

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topis.asp?TOPIC_ID=61981" target="_blank">Cap.77
Graviduta lunii August 2005 este:

Catrinel 17 - Cap. 49

Gravidutele lunii Septembrie 2005 sunt:

CamiM - Cap. 58
Virgi - Cap. 61
Shoricutza - Cap. 62

Gravidutele lunii noiembrie 2005:


Familia mea
Razvan

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Asi, sa dea Domnul sa ai mana buna, ca listutza nu a mai crescut deloc de 2 luni :((

Am fost prima care a scris!!!

Pupicei, Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Asa sa fie Ingerasule.Lista am deschis-o si cu siguranta voi trece pe cineva saptamana asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Va rog frumos, fetelor, sa cititi ultimul mesaj de la cap. trecut! VA ROG!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Pt fetele care nu au vazul mesajul lui Simo de la cap precedent:

" Aaah! Ce bun e! Puteti sa aruncati cu ce vreti in mine, si sa ma certati cat vreti! Nu stiu daca ati inteles...am fost la dr.
AMENOREE! Asta am io la burtica! Nicidecum bb! Va spun sincer, ca am niste draci!!! Nu va tociti degetele degeaba pe tastatura, sa ma incurajati, ca nu e cazul! Stiu ca am tot sprijinul din partea voastra! Da' nu am cazut in butoi...voi stiti f. bine ca io ma asteptam la asta! De-aia va iubesc enorm! Si in ianuarie, dau de baut oricum! Si pizza! M-a trecut pe duphaston si oestrogel, ca sa-mi vina roshu! Pe urma, fac stimulare cu menogon, cate doua pe zi! Inarmata cu acest plan nou de bataie, o iau de la capat, cu inima plina de sperante noi! As avea o pofta nebuna sa strang pe cineva de gatttt!
NOTA!fetelor care aveti pb. de endometru, nu faceti stimulare cu ova-mit, sau clostylbegit, ca vi-l face varza!
Eu, m-am descarcat...acum fetelor...dati-va drumul la gura!"

Si acum eu: Simo, imi pare tare rau, speram sa fie bb, nu altceva...deci sa ma astept si eu la ce-i mai rau? La mine e culmea, ca oricum nu speram la nimic luna asta :(( de-abia asteptam sa vina rushii sa incep stimularea:) maine ma duc si eu la dr, sper ca vestile mele sa va lumineze ziua, eu tot sper!
Dar ti-a spus dr de ce???

Pupicei, Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Ai reptate cu stimularea cu clomiphene.Are efect antiestogenic puternic.Eu cand faceam stimulare aveam endometru de maxim 7mm.Nu aveam nici o sansa sa rama gravida.
Simonette draga se mai intampla.Pacat ca ti s-a intamplat tie dar nu e timpul pierdut.Fa tratamentul dat ,revino-ti si incepi din nou lupta si va fii bine.

Si uite o ca sa-ti treca supararea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

De ce?

Fiindca uneori, mai sunt si reactii din astea la tratament! Pe mine ma crizeaza cel mai tare, ca nu am luat-o de la inceput cu menogon, care cica nu afecteaza negativ organismul! Pai de ce trebuia sa experimentez io, intai medicamentele nashpa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Simo.Esti o persoana puternica .

"Cei mai frumosi ghiocei prin maracini se gasesc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Simo ... vezi ca am intrebat io ce se poate face ... aici pe forum.
Si fetele mi-au raspuns asa:
z. 5 - 9 clomifen - stimulare
z. 8 - 11 estrofem - contracareaza efectele clomifenului.

Imi pare rau ....


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Fetelor eu n-am vazut reportajul de care ziceti (mai bine) dar daca a stat pana cand a ajuns sarcina la 14 saptamani si apoi a dat bebele afara (desi era sanatos banuiesc) atunci isi merita soarta. Nu poate fi vorba decat de INCONSTIENTA. Despre dr. care a facut interventia nici nu vreau sa ma gandesc. Ce nu face omul pt. bani?

"Cei mai frumosi ghiocei prin maracini se gasesc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Simonette eu le-am incercat cativa ani din NECUNOSTINTA.Cand mi-am intrebat dr de ce mi-a dat acest medicament mi-a zis ca asa e protocolul.In momentul ala am renuntat la tot si atunci a venit Razvan.

Mergi la inceput