cicatrice cezariana

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

La un an si 4 luni dupa cezariana, taietura mea e urata, maronie si reliefata dar fiind asa de jos nu ma deranjeaza deloc, numai sotul meu o vede...

Mire-mama de fetita frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

La cat timp oare dispare tenta maronie? Mai dispare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Merci pt. toate raspunsurile. Se pare ca intr-adevar depinde mult de "materialul clientului".
Nepotica, o sa-mi cumpar si eu cele doua medicamente sugerate de tine, ma gandesc ca nu poate fi chiar atat de scump totusi un unguent si chiar daca, sunt sigura ca merita. La tine cum a ramas operatia in urma folosirii? Si inca ceva, ai cumva idee daca la aproape 11 luni de la cezariana o mai fi eficient? ca probabil tu le-ai folosit de la bun inceput, dar cum eu n-am stiut de asa ceva...

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Claucia, merci frumos! Da, exact asa este, cum ai descris-o: rosie, dura, cu mancarime din cand in cand. Deci, mai mult ca sigur este o cicatrice hipertrofica.
Ma bucur de vestea buna, ca trece, chiar si in ani si te pup si tit multumesc inca o data pt. raspuns.


Tomasa, fericita mamica a lui Tudor (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Tomasa imi pare bine ca am fost de folos. Te pup si sa-ti traiasca bebe-Tudor. Si noi incercam sa facem unul...
Pupi
Claudia


quote:
Originally posted by tomasa

Claucia, merci frumos! Da, exact asa este, cum ai descris-o: rosie, dura, cu mancarime din cand in cand. Deci, mai mult ca sigur este o cicatrice hipertrofica.
Ma bucur de vestea buna, ca trece, chiar si in ani si te pup si tit multumesc inca o data pt. raspuns.


Tomasa, fericita mamica a lui Tudor (9 ian. 2005)




http://community.webshots.com/album/453058198YkcsYR/1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

quote:
Originally posted by claucia

Tomasa imi pare bine ca am fost de folos. Te pup si sa-ti traiasca bebe-Tudor. Si noi incercam sa facem unul...
Pupi
Claudia






Sa dea Domnul sa vi se implineasca dorinta cat de curand! Iti tin pumnii.

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor (9 ian. 2005)

Mergi la inceput