Intrebare intrebatoare...pentru moderatori

Intrebare intrebatoare...pentru moderatori | Autor: Danna_36

Link direct la acest mesaj

Aruncand o privire asupra "generalelor" constat ca mai sunt subiecte - unele chiar foarte apropiate ca tematica de cele mutate cu atata responsabilitate de dimineata - care , conform aceluiasi regulament pe care il invocati , si-ar gasi locul in alte categorii.
Nu vreau, sub nici un motiv, sa fiu inteleasa gresit, nu am nimic cu respectivele subiecte, eu le gasesc foarte importante si admir sincer initiativa celor care le-au deschis si care le sustin si din partea mea pot fi postate si intr-o parte si in cealalta, nu ma deranjeaza cu nimic, le citesc cu bucurie si colo si dincolo....
Nu inteleg insa atitudinea dvs, a moderatorilor. De ce actionati selectiv ?
Intreb si eu, ca doar n-o sa ma mancati. Deasemenea, sper sa nu ma invinuiti ca am chef de cearta, ori sa imi inchideti in nas...subiectul, vreau sa zic.


Danna, mami de Magdi'99 si Ruxi'04

Craciun fericit pentru Silviu
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61389

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Nu stiu despre ce mutari vorbesti, dar, din cate stiu eu, cand se face asa ceva, initiatorul este anuntat...... Cat despre selectivitate, cred ca este ceva normal intr-un Forum de discutie.

Si noi, si moderatorii vedem mai mult sau mai putin subiectiv un subiect. Cred ca aceasta actiune de mutare doar a unor subiecte nu are legatura cu subiectivismul, ci tine mai mult de timpul fizic pe care moderatorii il au la dispozitie pentru a selecta subiectele.

Din cate stiu eu, aceasta activitate – a moderatorilor – este strict benevola si se face in timpul liber al fiecarui moderator, care, in loc sa stea la sau la o savarina , incearca sa pastreze discutiile de pe Forum in limitele Regulamentului.

Observatie – off topic: nu cred ca acest subiect se va inchide. Cred doar ca va fi mutat in zona Anunturi tehnice & Probleme & Sugestii, adica aici: http://www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=9

Cu stima,

Singur, DARAEL
Ratacitor prin Lume
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

in afara de apele dezastrului (subiect creat de admini) nu vad alt subiect de ajutoare aici.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Danna, spune-mi te rog care sunt subiectele care nu sunt unde ar trebui sa fie si o sa incerc sa rezolv.



_
Sunt moderator dar ma tratez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Ei, ar mai fi unul, da' nu spun care! Poate macar ala scapa!

Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61761" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61690" target="_blank"> Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Dragii mei - pentru ca imi sunteti dragi, asta nu pot nega, oricate "intrebari intrebatoare" s-ar mai ivi - multumesc celor care mi-ati raspuns si va invit sa raspundeti in continuare, cei care inca nu ati facut-o, mai ales ca ne-am retras intr-un coltisor mai linistit...

Darael, subiectele mutate nu erau ale mele personal si nu m-a deranjat mutarea in sine ci modul in care s-a facut. Daca tot nu stii despre ce vorbesc, poti deschide subiectul "protest", de la "generale" pag. 2 sau 3, nu stiu pe unde o mai fi ajuns (pe prima sigur nu, ca a fost inchis repejor.Daca nu s-ar fi intamplat asa, imi postam acolo parerea, nu era nevoie sa mai deschid un subiect).

Tata lu TomaLa momentul cand am postat eu, mai erau 2 subiecte la "Generale", tot umanitare de felul lor. Observ ca acum sunt si ele trecute la "ajutor umanitar".(Sper sa nu se fi suparat pe mine fetele care postau acolo). Sincer, cand am scris nu m-am ghidat dupa principiul "sa moara si capra vecinului". Nu va inchipuiti ca sunt mai fericita acum, ca au fost mutate...

Doua lucruri m-au nemultumit pe mine in actiunea de dimineata, si anume:
1. Subiectele in discutie au fost scrise la Generale cu acordul vostru, al moderatorilor, si mi s-a parut nefiresc sa va razganditi asa dintr-odata luand regulamentul in brate. In fond acelasi regulament era valabil si acum cateva zile...
2. Modul in care ati inchis subiectul "protest".Mie personal mi s-a parut un gest deplasat. Am cautat in regulament motivele pt care se pot inchide subiectele dar nu am gasit.

Am scris cam mult avand in vedere ca e posibil ca nimeni sa nu mai citeasca...

Danna, mami de Magdi'99 si Ruxi'04

Craciun fericit pentru Silviu
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61389

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Asa cum s-a precizat se va urmari daca un topic apartine sectiunii in care se gaseste. In cazul in care nu apartine va fi mutat la locul cel mai potrivit. Desigur toate acestea se vor face treptat si asa cum ai sesizat subiecte care nu apartineau unui topic au fost plasate la topicul potrivit mutarea lor este pur adminsitrativa si nu are nimic personal cu autorul (autoarea), subiectul in sine sau remarca unei persoane.
Cat despre inchiderea subiectului mentionat raspunsul este simplu, s-a receptionat mesajul s-au dat raspunsurile corespunzatoare deci implicit subiectul se inchide. In cazul in care o persoana considera ca are de transmis un mesaj, o informatie, o nedumerire, o solicitare forumul este deschis pe toate sectiunile acestuia 24 de ore din 24.
In speranta unei corecte lamuriri,


Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aino spune:

Subiectul asta
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61691#1223686
nu e unde i-ar fi locul.Il muta careva?La psi?
In plus apare ca ultimul mesaj ar fi fost pus de catre Kant dupa orele 23.Acest mesaj nu poate fi citit.Nemoderat?

A.K.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by Aino
In plus apare ca ultimul mesaj ar fi fost pus de catre Kant dupa orele 23.Acest mesaj nu poate fi citit.Nemoderat?


Unde-ti apare tie kant?La mine apare zana.


Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

nici eu nu vad nici un kant...dar am vaga senzatie ca daca nu moderam la acel forum nici nu le vedem.
Nedumerirea mea e cum de vede Aino mesajul lui Kant nemoderat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu intotdeauna aparitia unui nick name coincide neaparat cu plasarea unui ultimului mesaj de catre acesta. Faptul ca a aparut nick nameul kant la ora 23 este datorata interventiei unui moderator pe acest topic care are ca si initiator userul kant si nu pentru ca acesta ar fi postat un mesaj care sa nu poata fi citit. Este o interpretare eronata.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput