Belgia (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

eckho citind postul tau am intrat la subiectul cu sex in trei, era cat p'aci sa-l ratez, merci



anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">teledon, 4000 de euro, lumina ochilor pt Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eckho spune:

An-k si anneoprea, bine ati venit inapoi
Eu cu draga inima as veni la intalniri, da' sunt cam departe: Arlon.
Da' sa-mi spuneti si mie cand mai organizati ca poate ma nimeresc prin Bruxel. Ne mai ducem cateodata.

Anneoprea, felicitari pentru taierea motului . Ai stat o luna in Rom? Ce mishto Si cum ti s-au parut preturile ca eu ma sperii de fiecare data cand ma duc. Hainele sunt asa scumpeee....

Vergi, noi am platit pe anul trecut. Abia acum. Si numai pe patru luni ca atunci ne-am mutat in apartament. In septembrie.

Pe la noi a nins ieri. Acum a stat E super.

Azi plecam la Paris pana duminica seara. La un curs de TEFL.
Abia astept. Ca acolo m-a cerut pe mine barbatu-meu de nevasta prima data. Dupa vreo trei luni numa' de cand ne cunoscusem, de am zis ca e dus cu pluta.

Va pup. Va spun impresii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

bine ati revenit fetelor, ma bucur ca suntem mai multe acum. e o idee excelenta sa ne vedem , insa suntem din orase diferite, diferite tare. eu nu prea cunosc pe aici , am venit doar de 4... ah, 5 luni. intre timp ne-am facut praf masina si acum trebuie sa ne cumparam alta, oricum eu n-aveam carnet... asa ca e greu sa ma deplasez. dar poate aveti idei, nu?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

mieke: deci trebuie sa inteleg ca toate facturile au valori egale. caldura este deci distribuita si pe lunile de vara ca sa fie mai usor platibila, nu? pai atunci e super, ca iarna e foarte greu sa platesti tot.... am inteles bine?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Multumesc pt primire

Asa este ca stam departe, dar intre mine si Danna_j sunt cam 100km si ne vedem la 2 saptamani, o data ei alta data noi si tot asa, acum nu zic ca asa de des dar o data la doua luni...sau ...merge nu, Lummen, unde stau eu este un satuc in apropierea oeasului Hasselt, cine sta p'aproape?
pupici

anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">teledon, 4000 de euro, lumina ochilor pt Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simone_be spune:

salutare la toata lumea! scuze ca nu am mai postat, noi abia acum ne-am intors. am profitat ca logodnicul meu avea liber cateva zile si am facut o mica excursie in ardennes.
bine ati "revenit" an--k si anneoprea!
este super ideea de a ne intalni, eu stau la vreo 25 km sud de bruxelles, asa ca pot ajunge destul de usor...
à propos de facturi, si la noi e la fel: facturi constante in fiecare luna si la sfarsitul anului, in functie de consum, platesti in plus sau nu... anu' asta sigur o sa platim in plus pt ca eu sunt fff friguroasa, nu stiu ce am. logodnicul meu se mira tot timpul ca, desi toate caloriferele sunt deschise non-stop, mie tot mi-e frig .
eckho, calatorie placuta la paris. à propos, sunt interesante cursurile TOEFL? am vazut ca si aici in belgia, anu' viitor se vor organiza la lln, si as vrea si eu sa ma inscriu...
disperata, am vazut ca si tu esti interesata sa tii post... aici e putin mai greu, dar se poate tine, macar cateva zile. (logodnicul meu este belgian, asa ca nu prea e interesat). aici postul se numeste "careme", dar nu consta decat in a se abtine de a manca carne in vinerea dinaintea craciunului. eu cand eram acasa, nu stiu cum, zau, reuseam sa tin tot postul si nu faceam eforturi deosebite, dar aici, nu stiu, parca as fi influentata de tot si nu-mi vine sa tin neaparat...
va doresc un week-end placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Salutare fetelor,

Nici eu nu am mai scris de mult ca sunt foarte ocupata c scoala si cand vin acasa sunt franta si inghetata (si nu mai am chef de nimic).

Spuneati ceva de o posibila intalnire. O varianta ar putea fi intalnirea celor de pe Rombel, pe 3 dec la Bxl. Va fi o seara romaneasca cu sarmare si mititei si muzica romaneasca (mai multe amanunte pe Rombel). Sau pt fetele din Flandra, ati putea veni duminica la biserica la Aalst. In fiecare duminica am ramas toti dupa slujba, am baut o cafea si am discutat, ne-am cunoscut. Ar fi o posibilitate.

Pupici si sa ne mai auzim

Dumnezeu sa ne ajute la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mieke spune:

Eu as incerca sa vin daca organizati o intilnire,la mine este fiica-mea sefa,la ora 7.30 doarme asa ca serile sunt ratate,ea dormind doar cu mama ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

eu tot n-am inteles unde esteaalst. trebuie sa a uit pe harta, sa vad unde gasesc. este o localitate mare? ar fi o idee buna sa ne vedem acolo.

insa la bruxelles a viscolit toata noaptea, e o mocirla ca-n romania. ati mai vazut zapada in belgia, fetelor?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Aalst este putin mai sus de Bruxelles, cam 15 km, destul de departe de mine da' mi-ar place:D
de biserica este?, ca banuiesc ca in Aalst sunt multe


anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">teledon, 4000 de euro, lumina ochilor pt Alina

Mergi la inceput