Sotii Leoaice

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns okusan spune:

quote:
Originally posted by Roxana Claudia

Vad ca sunt a treia leoaica in cuplu cu un scorpion. Zodiacl nu ne da nicio sansa, cu toate astea suntem de 10 ani impreuna. Si avem si un bb de anul trecut...si ni-l dorim si pe al doilea. Eu sunt apriga, posesiva, maniaca in ale curateniei, si am un adevarat cult pentru familie. Aici ne-am potrivit ca si el e familist convins.
Nu ma impac cu rutina si-l cam hartuiesc si il obosesc adesea cu pretentiile mele.
El tace, tace suporta si m-asculta si cand rabufneste....e belea. Insa ne iubim nebuneste si avem amandoi acelasi stil de a trage linie la sfarsit de an si daca e pe plus, in sensul bun al cuvantului, atunci suntem fericiti.

Roxana si Catalin (5 iunie 2006)














parca asi fi scris eu
si eu leuaica el scorpiuta sunte parca din acelasi aluat
cu toate ca suntem diferiti ca natie,tin sa spun ca sunt la adoua casnicie,primul rac de mi a mancat zilele un an si jumatate cat am fost casatorita!
dar eu am asceendent i scorpion de asta si ne potrivim

oficial mi -e bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Okusan - asa-i ca daca intindem coarda atat cat trebuie, ne e bine si avem liniste si fericire in cuplu? Doar ca...mai sar si eu calul..si atunci ies scantei. El ma rabda...dar si eu pe el!

Roxana si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cortez spune:

Hey salutare cuplurilor lei-pesti!
- eu leoaica - el pesti
- eu vicioasa (fumatoare, bautoare cafea); el nu.....
- eu vorbareata, el tacut (prea tacut)
- eu nervoasa, el calm pana ma enerveaza pe mine
- eu realista, el visator
-eu panicoasa, el increzator
Un scump si o dulceata de barbat....
Impreuna de 13 ani casatoriti de 11 anicu un copilas balanta

Succes tuturor indiferent de combinatie si iubiti-va mult, sa ne intalnim sanatosi la 70 ani

Mergi la inceput