Sotii Leoaice

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns notquiteso spune:

Hm. Eu sunt o leoaica ex-combinata cu un peste. Am fost impreuna din clasa a 12-a, timp de 10 ani. Ne intelegeam destul de bine, dupa primul an in care aproape ca ne-am spart capetele, a fost ok. Ne-am casatorit de tineri, oricum, asa ca am crescut impreuna. De divortat am divortat eu, ca simteam ca ma sufoca. Ma plafona, ma sufoca pur si simplu.
Apoi l-am cunoscut pe actualul, care e balanta, si care ma face sa ma urc pe pereti. Ma scoate din sarite, insa il iubesc tare mult pe ticalos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

in clubul Leoaicelor. Eu, Leoaica, el Gemeni, super relatie pana nu demult. De cand l-am banuit ca m-a inselat ( nici acum nu am certitudinea ) nu mai e atat de bine precum era... Din pacate. Ne completam foarte bine - eu sunt o fire pasionala, geloasa ( de abia acum mi-am descoperit latura asta si e jale... ), obsedata de curatenie, sufletista... El rabdator, imi iarta multe si marunte... Impreuna suntem de 10 ani si casatoriti de 1 an si jumatate.

Mamica de nazdravan Rares si Mihnea

Good things last forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

eu sunt leoaica,el capricorn.Astrele zic ca e o combinatie proasta,ba chiar undeva am gasit ca e cea mai proasta din zodiac Comentariul meu(dupa 7 ani impreuna) e sa nu incercati acasa
Eu cred ca sunt o leoaica tipica,ma recunosc in toate caracterizarile de zodie pe care le-am citit vreodata,plus echivalentul in ala chinezesc. Plus in ce spuneti voi ca sunteti...cu posesivitatea,cicaleala,banii,sexul imi place sa fiu rasfatata si reactionez nasol la critici sau cicaleala,sau contraziceri..nu stiu la curatenie cum stati,obsesia asta imi lipseste cu desavarsire-sau o fi doar faptul ca sunt extrem de comoda si confortul meu e pe primul plan.:)
El e exact opus mie dar nu la modul "contrastele se atrag" ci la modul "contrastele isi sparg capetele". Il iubesc si ma iubeste dar...greu,cu multe compromisuri merge treaba.Si asta numai de la perspective,idealuri,asteptari,reactii,doleante etc atat de diferite si incapatanari la fel de mari.

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.

Anca
carnaval

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

eu leoiaca ,el berbec
ne intelegem foarte bine
eu incapatinata si posesiva,el mai calm,direct si foarte sincer
si intotdeauna lasa de la el ca sa fie totul ok.Si cand ne mai intotdeauna el vine primul la mine sa ne impacam,sau face gesturi,ma gadila,ma saruta (eu cica nu vreau)si apoi imi trece

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tierry spune:

quote:
Originally posted by rodicaosoian

eu leoiaca ,el berbec
ne intelegem foarte bine
eu incapatinata si posesiva,el mai calm,direct si foarte sincer
si intotdeauna lasa de la el ca sa fie totul ok.Si cand ne mai intotdeauna el vine primul la mine sa ne impacam,sau face gesturi,ma gadila,ma saruta (eu cica nu vreau)si apoi imi trece

rodicaosoian



Si noi la fel..leu cu berbec...

Numai ca al meu nu e deloc asa...nu prea e sincer, e cam ascuns asa, doar el stie ce face...impulsiv etc etc, plus ca asteapta mereu sa fie impacat (poate asa l-oi fi obisnuit???).

Eu..ce sa mai zic...sunt ca toate leoaicele de mai sus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Eu LEU, el taur

amandoi, personalitati puternice, ne cam impungem, dar se stie din regnul animal ca un taur ar termina fasiat de leu, mai ales leoaica cu pui,
Se indragostesc greu, dar cand o fac dau totul, asa si eu, leoaicele au inima mare, asa sis eu, iert si uit ca 'proasta' ma consum pe moment, sufar in culcusul meu, mai tarziu imi trece.

cat despre sex, leii mai nu sunt chiar atat de atrasi de sex, ca si mie, mai mult imi place sa vorbesc decat sa practic in pat, domin

nu stiu altele, dar eu nu sunt geloasa, nu pot sa fiu geloasa, normal ca este dar in limitele normalului

Someone's pleasure is another's pain!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_roby spune:

HOP SI NOI,

EU LEOAICA, EL VARSATOR

CU BUNE SI RELE, MERGEM INAINTE, E O RELATIE SUPER OK, NU SE POATE UNUL FARA CELALALT.

SUNTEM CEI MAI BUNI PRIETENI, SI "TELEPATICI", LEUL ARE NEVOIE DE F MULTA LIBERTATE, LA FEL SI VARSATORUL.

SI UITE ASA..DE VREO 10 ANI..POVESTEA CONTINUA...ALATURI DE UN RACUSOR DRAGUTZ SI SENSIBIL, CARE ESTE CENTRUL UNIVERSULUI NOSTRU.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

quote:
Originally posted by cherry22

Eu leoaica-el scorpion. Fetelor, daca nu aveti nervii tari, o astfel de combinatie nu e recomandata. ies scantei, credeti-ma!
suntem amandoi incapatanati, el este foarte gelos, eu mai putin, ne destul de des, dar ne impacam repede.
daca am rezistat 9 ani (abia anul asta ne-am casatorit), pot spune ca e de bine.
va pupacesc

cherry



Cherry si la noi la fel. FIECARE cuvant de al tau se potriveste de minune si la noi, incusiv partea cu 9 ani impreuna. singura diferenta :ne-am casatorit in 2006

briza_marii
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

si eu sunt leoaica, iar el e sagetator. eu zic ca ne completam reciproc. mai ies si scantei, mai ales ca el are nevoie de spatiu si eu sunt foarte geloasa (nu ca as banui ceva intr-adevar, dar asa sunt eu, preventiv) si pentru ca eu nu am rabdare sa explic intotdeauna de ce e mai bine sa faca asa cum zic eu, dar... una peste alta e tare bine!!!

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Vad ca sunt a treia leoaica in cuplu cu un scorpion. Zodiacl nu ne da nicio sansa, cu toate astea suntem de 10 ani impreuna. Si avem si un bb de anul trecut...si ni-l dorim si pe al doilea. Eu sunt apriga, posesiva, maniaca in ale curateniei, si am un adevarat cult pentru familie. Aici ne-am potrivit ca si el e familist convins.
Nu ma impac cu rutina si-l cam hartuiesc si il obosesc adesea cu pretentiile mele.
El tace, tace suporta si m-asculta si cand rabufneste....e belea. Insa ne iubim nebuneste si avem amandoi acelasi stil de a trage linie la sfarsit de an si daca e pe plus, in sensul bun al cuvantului, atunci suntem fericiti.

Roxana si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput