Sotii Leoaice

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cherry22 spune:

Eu leoaica-el scorpion. Fetelor, daca nu aveti nervii tari, o astfel de combinatie nu e recomandata. ies scantei, credeti-ma!
suntem amandoi incapatanati, el este foarte gelos, eu mai putin, ne destul de des, dar ne impacam repede.
daca am rezistat 9 ani (abia anul asta ne-am casatorit), pot spune ca e de bine.
va pupacesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

quote:
Originally posted by Bitzuca


sunt tare curioasa sa aflu ce zice o leoaica de un berbec..???!!!




Ce sa zic? eu sunt leoaica iar el berbec.
In viziunea mea el este incapatanat, pana in panzele albe, lenes, dezordonat, mult prea planificat si fara pic de spontaneitate, un tata excelent, workohoolic, mamos, generos cu familia, loial si familist convins.
Iar eu in viziune lui sunt mult prea obsedata de curatenie (asta inseamna ca il rog sa puna rufele murdare in cos si nu in mijlocul sufrageriei), mult prea egoista (imi rezerv o ora pe saptamana sa vad un serial, atat), ignoranta (asta nu m-am prins ce inseamna in acceptiunea lui).
Dar suntem impreuna de 10 ani si nu l-as schimba pentru nimic in lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Eu sunt leoaica iar el gemeni.



Eu sunt geloasa si posesiva, obsedata de curatenie (caci el isi lasa tot pe unde apuca), familista convisa.

Iar el este dezordonat, cheltuitor (pe toate nimicurile), familist si super de treaba.

Suntem de aproape 4 ani impreuna si nu l-as schimba pt altul.

pupici.

Dumnezeu sa ne ajute la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Leoaica cu rac.
Impreuna de 19 ani,de vre-o 10 stam impreuna si de patru casatoriti.
daca sant discutii,rare,sant de la bani.Eu ii cheltui prea usor,el prea greu...si in ultima vreme numai el ii face...


Adriana
http://community.webshots.com/user/adrianamo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Cum merge o relatie intre ea leoaica si el taur ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mandra leoaica cu sot balanta si avem o leoaica de 1 an + 4 luni



_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar umanitar

Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

Eu mi-s Leoaica cu viitor sot Sagetator!! Amandoi ne bucuram de armonie si independenta, ne respectam reciproc si ne simtim bine unul in compania celuilalt.

Apropo de sagetatori, am remarcat o chestie: le trebuie neaparat doua lucruri: o lesa lunga cat o zi de post si multa, multa incredere din partea partenerei. Daca incerci sa-i faci un program riguros sau mutre pentru ca isi face programul independent de tine, ori se supara si bate din picior precum domnul Goe al lui Caragiale, ori va pleca in galop.
Imi place atitudinea!

============
What sometimes seems to be the end it's really just a new beginning.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firutza spune:

Eu leoaica,el leu....ne(devoram)devalorizam pe zi ce trece! Da'si cand om intra in UE!?!...Noroc cu puiul -capricorn!Ce familie de caposi!!!oricum n-as da leul meu... nici pe euro,nici pe dolari,!Pe cuvant de leoaica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmyna spune:

buna fetelor...buna leoaicelor..
ma alatur si eu voua(leoaicelor)...sunt si eu o leoaica(22.08.)iar dragul meu sot este pesti(7.03.) si cum am citit pe aici nu ne potrivim de nici o culoare...asa spun astrele dar cred ca se inseala amarnic..

noi ne potrivim suuper...la noi merg toate ca pe roate...sunt si eu din cand in cand cu gura pe el dar el saracu nu zice nimik..
-sunt foarte bukuroasa ca sunt nascuta in zodia leu dupa mine fiind cea mai buna zodie...pe mine ma caracterizeaza foarte mult zodia leu..de exemplu imi place ca tot ce spun asa sa fie cum spun eu si nu imi place sa fiu contrazisa...stiu ca leul conduce dar mie nu imi place sa conduc.
ceea ce urasc cel mai tare este minciuna si sa fiu vorbita pe la spate..
leoaicele sunt suuper..
leoaicele stiu sa dee tot ce au
sunt cateodata cam rele dar in schimb au un suflet fooooarte mare
si cum zice sotul meu(ca eu le stiu pe toate,,si am, intotdeauna dreptate..)
geloasa sunt dar putin ca deh asa sunt femeile
la noi conteaza foarte mult increderea si respectul
va pup

http://photos.yahoo.com/crista_222000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Hi, Leo girls!
Sunt o Leoaica cu sot Berbec si copil Sagetator! Combinatia ideala, spun astrele.Pot spune ca suntem perfect compatibili, vorba ceea,'uniti in cuget si-n simtiri'.Berbecul meu e un sot si un tata excelent,nu e impulsiv, conform unor descrieri ale zodiei, dimpotriva, dar e foarte sincer si direct, si asta ii cam deranjeaza pe unii.Suntem impreuna de 15 ani, ne-am casatorit dupa 11 ani de parteneriat.
Iar eu ma consider o fiinta normala, cu calitati si defecte, se spune ca Leilor nu le place sa fie contrazisi ori criticati, nu e cazul meu, ascult orice cu placere, cu o singura conditie:argumentele aduse sa fie solide!Se mai spune ca Leii adora complimentele,eu nu sunt asa sensibila le ele,tot ce miroase a linguseala imi displace.Nici modestia excesiva nu ma caracterizeaza, sunt un om cu simtul masurii in tot si in toate.
Am fost si eu geloasa in adolescenta dar mi-a trecut, am realizat ca sentimentul asta e absolut inutil si daunator.

Mergi la inceput