Fetele din America (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Valeria, eu am termometru din ala de 1/2 de minut ca bipaie cand e gata. Am si un Braun ca al tau, dar l-am dat naibii pt ca arata mereu ca are cupilu temperatura, si de fapt nu avea.

Aaah, si am uitat sa va spun, ca pe ai mei i-au pus sa-si dezinfecteze papucii, pt ca veneau de la bird flu country. (asta in MIlan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

ciuf sunt la Wal Mart colacele de WC cu chestie in fata sa nu mai sara pipi la baieti si sunt fixe pe WC, am avut eu si nu se misca deloc.
laura ce chesti si cu astia cu dezinfectatul papucilor . Distractie maxima ca ai acuma langa tine familia.



Nicole mamica lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years
Opere de arte Mini-Vacante
Exerciti Animate



Decalotarea nu este necesara la baietei daca urineaza in jet si nu au infecti repetate in zona genitala. Apa si sapunul sunt suficiente pt pastrarea igienei intime la baieti. Luati si cititi despre www.cirp.org/library/treatment/phimosis/index_ro.html" target="_blank">FIMOZA si nu va mai chinuiti inutil bieti copilasi nevinovati.
Este totul normal daca arata www.cirp.org/library/normal/" target="_blank">ASA
Intrebari fregvente despre www.cirp.org/pages/parents/FAQ/index_ro.html" target="_blank">CIRCUMCIZIE. www.cirp.org/library/procedure/plastibell/" target="_blank">Poze cu etapele unei operati de CIRCUMCIZIE... priviti, mirativa, crucitiva si GANDITI-VA BINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Fuzzy de Laura si Luca de Valeria....sa va traiasca!
Nicole...m-ai speriat ...bine ca Julian nu a patit nimic grav...ce usurare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Olivia m-am sperita si eu .... acuma m-am mai linistit si astept sa termin tratamentul. Sper sa nu inceapa cu febar ca atunci chiar ca nu e de bine. In 5 Decembrie mergem la control, sper sa fie totul bine. Pupici lui scumpul de Luca


Nicole mamica lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years
Opere de arte Mini-Vacante
Exerciti Animate



Decalotarea nu este necesara la baietei daca urineaza in jet si nu au infecti repetate in zona genitala. Apa si sapunul sunt suficiente pt pastrarea igienei intime la baieti. Luati si cititi despre www.cirp.org/library/treatment/phimosis/index_ro.html" target="_blank">FIMOZA si nu va mai chinuiti inutil bieti copilasi nevinovati.
Este totul normal daca arata www.cirp.org/library/normal/" target="_blank">ASA
Intrebari fregvente despre www.cirp.org/pages/parents/FAQ/index_ro.html" target="_blank">CIRCUMCIZIE. www.cirp.org/library/procedure/plastibell/" target="_blank">Poze cu etapele unei operati de CIRCUMCIZIE... priviti, mirativa, crucitiva si GANDITI-VA BINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanuta spune:

Fetelor, voi sunteti de mai multa vreme pe aici, vin si eu cu o intrebare: in afara de Similac, Enfamil si Nestle, mai pot gasi si alte marci de lapte praf? Pruncul meu are 4 luni si se stramba amarnic cand ii ofer sticluta.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Olivia, multumim pt urari!

Roxanuta, toate gusta la fel, adica groaznic, a carton. Eu am cumparat Milupa, dar a fost costisitor, direct din Germania, si puiul meu nr 2 l-a papat cu mare placere. Nr. 1 a papat Similac, cu chiu cu vai. Dar eu la 8 luni i-am trecut pe lapte de vaca- stiu ca multe mamici nu adera la ideea asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanuta spune:

Kim - multam, o sa arunc un oki
Ai dreptate Laura, au un gust groaznic. De ce ar bea bietii copii cand noua ca adulti nu ne place? Din cate am inteles eu laptele de vaca nu e indicat pt ca nu contine vitamine (ca formula) si proteinele sunt mai greu digerate. O sa mai insist, cine stie, poate il pacalesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Da, asa se zice. Baietii mei sau dezvoltat bine si pe lapte de vaca. De altfel si eu am fost crescuta de la 4 luni pe aceeasi "licoare". Incearca sa pui un pic de suc in apa cu care faci formula, poate ii schimba gustul si o ia. Eu asa am facut cu cel mare, care la randul lui trebuia pacalit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Salut, am si eu doua intrebari va rog.
Cit de repede poate cineva cu greencard aici (de un an) sa isi aduca logodnica/sotia din tara?
Trebuie sa fac contractul cu aia care deliver oil pentru incalzire. Ce trebuie sa intreb, cum se shop around ptr chestia asta si daca stiti cit e pretul actual ?
Merci mult fetele,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput