Ce minunat e sa nasti in Romania!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Am fost internata la Elias intre 21 si 25 octombreie anul acesta din cauza unei amenintari de avort. Sunt o profesoara fara pile si vreau sa va spun ca am fost tratata si incurajata permanent de tot personalul maternitatii. Am incercat in prima zi sa-i dau ceva asistentei care mi-a pus perfuzia, mi-a facut prima injectie, mi-a luat sange pentru analize si am fost refuzata.Nu am fost singura graviduta care s-a simtit ca la o maternitate din occident acolo. Duminica seara eram singura in salon si o infirmiera a stat cu mine, m-a manghiat, mi-a vorbit despre cum va fi cand imi voi vedea copilul.. parca era sora mea. Poate ca maternitatea Elias este o exceptie fericita.DianaD 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Si eu am numai lucruri bune de spus despre personalul din maternitatea in care am nascut - Stanca, Cluj. Nu am intalnit decat fetze dragute acolo, la ambele nasteri. Si au fost asistente care au primit "atentia" si asistente care nu au primit nimic si s-au purtat la fel de frumos.
Ca sa nu mai vorbim despre medici (gine, anestezist, neonato)- nota 10 pt toti ( si adaug si ***** pt medicul meu ginecolog).

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

pozicile noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

am nascut la elias. personalului! fara nici o pila, nici o cunostinta, am fost tratata excelent.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

puteam sa jur ca e SF. ma bucur din suflet sa aud ca incep sa se schimbe lucrurile.

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_dani spune:

Am nascut la Elias in aprilie 2004, prin cezariana, cu epidurala, la doctorul Tutunaru si vreau sa va spun ca a fost o experienta fericita. N-o sa vorbesc despre echipa de la cezariana, am povestit la alt subiect, ci despre sectia de neonatologie.
Doctoritele si asistentele de la neonatologie sunt foarte amabile, eu una cel putin le-am batut destul de mult la cap cu intrebari...iar la plecare doctorita de garda, Constantinescu o chema, mi-a dat o serie de "instructiuni"(asa facea cu fiecare mamica ce pleca)in scris chiar, deosebit de folositoare...stiti cum e cand pleci acasa si ti-e teama ca n-o sa te descurci...
Era placut si interiorul, parca nu te simteai in spital, culori, tablourile din hol...ma rog, acum cred ca o fi si mai bine, dupa renovare.
Numai bine.

Dia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Si eu am nascut la Elias, personalul foarte amabil, e adevarat, nu mi-a venit sa cred.
Insa profesional lasa de dorit, mie mi-au facut pocinoage, si mie si fetitei.
Si am auzit de la mai multi ca sectia de Neonato mai are de invatat... Mai nou, am inteles ca s-au implicat si cei de la Giulesti acolo...

Irina, piticul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Si eu am nascut la Elias si pot spune ca am fost multumita atat de cadrele medicale de la ginecologie, cat si de cele de la neonatologie.Este adevarat ca sectia de neonatologie pe vremea aceea nu era bine dotata(in vara aceasta a fost modernizata), insa cadrele medicale de acolo sunt ok din toate punctele de vedere!Este adevarat ca erau si cateva asistente mai in varsta plictisite de ceea ce fac, insa majoritatea erau foarte tinere si se implicau foarte mult.In privinta doctorilor,dr. Cobac este o persoana extraordinara si un foarte bun medic!

Aaaaaaaa!Uitasem!Pentru mine chiar a fost minunat sa nasc in Romania!!!

Nicoleta si Alexia (dn 21 aprilie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

am vazut subiectul si ma gindeam ca e la misto. dar ma bucur ca nu e.
adevarul e ca experienta mea aici,in Finlanda, in spital universitar, cu pretentii, cu tv cu flat screen si aer conditionat a fost cam nasoala, as fi preferat mai putine "fente" si mai mult profesionalism. si chiar m-am gindit ca ar fi fost mai bine in Ro.
sper sa nu fie numai la Elias, sa fie peste tot.

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Si eu am nascut la Elias. Pentru mine nasterea in sine a ramas o amintire foarte placuta. Mai putin placut este ce a urmat dar recunosc ca si eu am partea mea de vina fiind mai belalie si cu creeru' blond zilele alea.
Oricum prin prisma acestui subiect nush cum dreq mey, CA IO SUNT SUPER VEDETA SI NU AM AVUT TRATAMENT PE MASURA!!!

Andreea mamica lui Filip Stefan
Pozici cu Filip
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53375" target="_blank">Cum s-a nascut Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Hmmmm!Se pare ca aici s-au exprimat doar mamicile multumite .Sau poate o fi personalul Spitalului Eliasa asa de...inimos.
Sigur ca nu trebuie generalizat.....dar sunt si spitale in tara- inclusiv in Bucuresti(din pacate mult prea multe)in care te simti umilita de parca ai vreo vina ca esti bolnav.


Toate cele bune!

Mergi la inceput