Ce minunat e sa nasti in Romania!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Eu am nascut la Polizu si a fost f. bine. E drept ca trebuia sa dai, dar nu dadeam toata ziua, doar la terminarea turei. nu mi-au placut infirmierele si asistentele de la toaleta mamicilor. Nu toate, bineinteles, ca era una, numai cind ma vedea si aproape ma lua in brate sa ma urce pe masa, eu fiind f.f.f. slabita (anemie severa). Si nu-i dadusem nimic!
Dar ma rog, o sa ziceti probabil ca "nu se pune", eu fiind mesic. Numai ca eu nu am lucrat acolo, ci in sectorul privat. La Polizu am mers exact numai in timpul sarcinii.



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Si eu tot la Elias si tot super-multumita. Dar copilului meu nu i-au pus muzica... sunt invidioasaaaaa .

Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61761" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61690" target="_blank"> Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

eu am nascut la polizu in vara asta, am fost multumita, personalul de acolo a fost f. amabil, erau f.grijulii cu proaspetele mamici. eu nu m-am ingramadit sa dau si am fost tratata f.bine.
am dat ca cateva infirmiere la care am considerat eu ca merita, cu toate ca faptul se consumase (deci puteam sa nu le dau nimic dupa), la o asistenta la care am apelat sa se uite la bebelyusl meu, si cam atat.
la toaleta zilnica nu am dat niciodata, si m-a ytrata super bine, la cele care spalau bebele nu le-am dat , la pediatra nu
asa ca depinde cred ca de spital...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

nu e maternitate, dar e spital- Spitalul de copii din Oradea. Am fost internati in primavara de urgenta- suspect de apendicita. O intrebare simpla pt. asistenta- sa-mi spuna rezultatele analizei- pai nu are voie sa-mi spuna numai dr-ul care ne-a internat. Dupa 5 minute de urlete despre drepturile pacientului am aflat si eu rezultatele. Dimineata vine femeia de serviciu SI ITI DA IN MANA MATURA SA-TI FACI CURAT!!! Daca vrei sa ai un pat separat cand esti internat cu copilul, trebuie sa platesti. Insa nu-i sigur ca vei avea un pat separat, pt. ca poate se interneaza si alti bolnavi. Deci am dormit in aceeasi pat cu copilul meu. Medicul ne-a spus dupa operatie sa ne plimbam mult. Iese puiul afara pe coridor, asistenta urla sa mearga inapoi in salon. Copilul a inceput sa planga asa s-a speriat de ea.
De conditii nu mai vorbesc... la reanimare se schimbau geamurile tocmai in ziua oeratiei, in aprilie. Copii dezbracati peste tot, unii inainte de operatie, altii tocmai operati, praf de un deget si mizerie peste tot, muncitori, galagie de iti crapa timpanele, si un frig si curent, MA MIR CA AM IESIT SANATOSI DE ACOLO!!!
Fetelor, sper sa nu aveti niciodata ocazia sa vedeti si realitatea dura!

Gabi+Robert 20.05.1997+Lili 17.05.2002
pozici poze noi Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefisiandrei spune:

Se pare ca am avut ghinion, dar de doua ori la acelasi spital nu prea cred!
Numele spitalului:Municipal
Prima experienta 2001, asistente plictisite care se contraziceau una pe cealalta de nu mai stiai ce sa crezi,doctor de nou-nascuti plin de teorii nelalocul lor(ex:fata de 17ani, colega de salon, casatorita din mediu rural, luata la rost ca s-a apucat sa faca copii la varsta asta frageda, in loc sa zica mercic ca nu raman cu copilul in spital), eu aveam canalele infundate dar nu s-a obosit nimeni sa faca ceva decat sa-mi spuna ca nu vreau sa dau copilului sa manance....
nu mai spun ca am ajuns acasa cu super rani si abioa asistenta bebelusului a reusit sa remedieze situatia dupa 3 sapt de la nastere...(PS daca nu dadea mici atentii nici macar alta camasa de noapte nu vedeai)
A doua experienta 2005 mai
Ce sa zic parca lucrurile sau mai schimbat dar nu in totalitate
Am fost adusa cu salvarea la ora 1 noaptea, doctorul de garda vadit deranjat m-a controlat si mi-a zis sa ma duc acasa. Speriata ii dau totusi telefonul sa vorbeasca cu doctorul(Luis Mendez) care ii spune sa ma interneze.
Face fisa de internare pe cezariana(cu toate ca nu ma fost intrebata nimic si vroiam sa nasc normal) si ma trimite sus (ora 1:35, printre contractii incerc sa-i explic sefei de tura ca nasc normal nu cezariana, in sfarsit se indura sa ma bage intr-un salon.
Nasc surprinzator probabil pentru doctorul de garda la ora 3:20, se termina nasterea vine infirmiera sa ma duca in pat si cand ma urc in sacun imi cade papucul din picior, la care replica a fost:Ia-l tu ca pe mine ma doare spatele" parca ea nascu-se....
in rets curatenie, si asistentele mult mai implicate(oricum mi-am invatat lectia si am dat la greu...)
Despre doctorul meu numai cuvinte de lauda, se pare ca mai exista si oameni printre acesti DOCTORI (poate pentru ca nu este roman?Luis Mendez este numele lui)
Asa ca pt mine articolul este super SF!!!!!!
pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Vazand ce a scris Stefisiandrei , ma bucur ca am ales Eliasul de SF si nu Municipalul!DianaD 19+

Mergi la inceput