Il iubesc din tot sufletul

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paraluta spune:

...revin din nou...
Sotul meu este foarte depresiv. Nu stiu daca tine de faptul ca i-a scazut doctorul doza de Carbamazepina, sau e numai anotimpul asta nenorocit de vina. Cert este ca este foarte sensibil, nu prea poate sta singur,( de data asta am "evadat" si scriu de altundeva, nu de acasa!), si, mai ales, crede ca nu se va putea duce nici in noul oras la scoala. Nu stiu ce e de facut. Este o situatie fara iesire, pentru ca oricat m-am gandit ce am putea face, nicicum nu e bine atata timp cat nu si-a revenit. VREAU sa plecam de aicea de unde stam acum, ca si pentru mine a devenit orasul asta apasator. Deci nu prea am de ales. Iar ca sa-l parasesc, e prea riscant, sau eu sunt prea bleaga ca sa ma risc. daca ma ajutati cu o vorba buna, nu ma supar, pentru ca am nevoie.
Va sarut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Paraluta.....mi-e teama sa-mi spun parerea....
Insa o intrebare pot sa-ti pun: ai putea incerca sa schimbi medicul? Poate gasesti unul care sa aiba o solutie la toate necazurile astea...
Iti urez doar sa fii tare si sa treci cu bine peste tot,iti tin pumnii si sint cu gindul linga tine....

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paraluta spune:

Draga brenda, poti sa-ti spui linistita parerea, poare chiar m-ar ajuta...
Cu doctorul ce sa spun, l-am schimbat de la inceputul anului, si este bun.
Chiar spune-ti parerea, sigur o sa ma ajute. mersi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paraluta spune:

Am prins momentul si l-am sunat pe El, pe fostul meu prieten! Atata de bine am povestit, ca doi buni prieteni incat cred ca am sa mai fac asta, cat de curand!Mi-a prins extraordinar de bine, si el este acum doar un prieten foarte bun, cu care povestesc. As recomanda tuturor fetelor parasite sa-si sune fostii prieteni, dupa cativa ani de zile, si sa discute despre tot felul de lucruri banale; este ca un balsam pentru suflet! va pup! Astazi a fost cu adevarat o zi frumoasa pwentru mine!!!
Sotul bolnav?!! Sa fie sanatos!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Parerea mea?
Ei bine.....tu inca il mai iubesti pe fostul.Asta poate ai mai auzit-o,insa parerea mea in totalitate,este ca nu stiu de ce iti chinui viata asa,si asta te-am mai intrebat...
Te-ai gindit la viata ta pe viitor? Te-ai gindit cit o sa mai rezisti asa? te-ai gindit ca poate te imbolnavesti si tu la un moment dat? Tu in momentul asta,esti practic sora de caritate,eu cred ca numai mila te mai tine linga sotul tau,mila pe care o confunzi cu iubirea....
Imi pare rau pt.el,imi inchipui cit de cumplit e sa te lupti cu o asemenea boala,e de neimaginat,insa......viata ta! Cum ramane cu viata ta? care e numai una! Care e scurta! care nu se mai intoarce! Si pe care.....ar trebui sa o traim la maxim!
Te pup,si nu te supara pe mine,asta e parerea mea,chiar ma oftic pt.tine....

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paraluta spune:

Draga Brenda, crede-ma ca m-am gandit la viata mea foarte mult. Si e foarte bine ca ti-ai spus parerea, pentru ca un dus rece face bine.
In momentul de fata, imi este mai bine asa, pentru ca daca l-as parasi pe sotul meu, as avea acuma mai mult de pierdut; intr-adevar, ma chinui in fiecare zi, dar nu pot sa fac altceva. Si stau la panda sa prind un moment favorabil, pentru a lua o hotarare inteleapta, pentru a nu suferi foarte tare mai tarziu. Si, crede-ma, mai bine un barbat blajin, cum e al meu, langa care pot sa fac ce traznai vreau,si care saracul se straduie sa-mi faca tot felul de placeri, decat sa dau peste un dobitoc de barbat, care sa-mi comande ce sa fac, ca mai sunt si dintr-astia! M-am referit la extreme, pentru ca nu mai sunt la varsta la care sa visez la fat frumos. Stau linistita si astept un moment favorabil. Sau ai putea sa-mi dai un sfat concret,poate tu vezi lucrurile de fapt bine, si eu ma incapatanez s-o tin pe a mea(sunt berbec!).Spune-mi ce as putea face! Te rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meb spune:

paraluta, scumpa de tine... te imbratisez strans si-ti urez sa se faca bine sotul tau si sa fii fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Pai....concret.....nu am destule informatii,ca sa pot aprofunda.
De exemplu,tu acum spui ca el e un barbat blind,blajin,ori din descrierea bolii lui,eu intelesesem ca e destul de nervos.....
Nu stiu,daca ai timp vreodata,daca am si eu si ne "brodim",hai sa discutam pe messenger,poate iti face mai bine! Iti las id-ul meu pe PM

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiaalb spune:

Ai inversat, in gandul tau, un pic rolurile?
Nu ai ai spus DA la bine si la rau?
Daca tu ai fi in situatia lui ti-ar pica bine sa stii ca el gandeste cum gandesti tu acum despre toata situatia?
Nu vreau sa te supar insa eu ma gandesc ca daca iubesti pe cineva cu tot sufletul ramai alaturi de el si cand e bolnav si cand e sanatos si cand o duce bine si cand o duce rau.
Sper ca nu te-am suparat, nu asta este intentia mea!
Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meb spune:

Ce mai faci, draga paraluta?
Sper ca esti bine si ca s-a mai luminat lumea in jurul tau;
Te imbratisez,

Mergi la inceput