Ce inseamna ecografie de morfologie?

Ce inseamna ecografie de morfologie? | Autor: Adi

Link direct la acest mesaj

Va rog mult sa imi explicati si mie ce inseamna ecografie de morfologie?
Sunt in 26 sapt si m-a trimis dr sa fac ecografie. Trebuie sa cer ecografie de morfologie? Mi-a spus ca va costa 1.600.000lei.
Multumesc, Adina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana Alexandra spune:

Eu stiu ca la ecografia de morfologie biofetala medicul verifica amanuntit devoltarea si starea generala a bebeului, adica stabileste daca toate organele se dezv. si functioneaza normal, masoara si numara membrele etc., stabileste 100% sexul copilului, verifica starea placentei... Intr-un cuvint iti spune cam tot ce se poate despre bebeul tau din burtica. Sper ca despre aceasta ecografie sa fie vorba si sa nu fie vreo confuzie. Intr-adevar, costa in jur de 1500000 la Olimp medical. Succes si bebe sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Daca nu ai mai facut pina acum ecografie pentru morfologia sarcinii, ar trebui ca ginecologul tau sa-ti dea o trimitere in acest sens.

Eu zic sa ceri o astfel de ecografie. E foarte importanta pentru a stii daca totul este OK sau sint probleme cu corpul tau sau al lui bebe.

Succes


Romana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxette spune:

Eu am fost pentru morfologie fetala la Centrul Medical Unirea la dr. Iosup Danut si am fost foarte multumita de tot ce s-a intamplat acolo. Am dat 500.000 dar stiu ca din februarie si-au marit tarifele. Nu stiu cu cat. Am nr. lor de telefon daca doresti sa suni si sa te interesezi ti le pot da.

Roxette

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Daca o faci la Doctor Pop de la Olimp, nu mai conteaza cat costa! Iti va spune tot ce trebuie despre bebe la cel mai inalt gread de profesionalitate.Succes!

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adi spune:

Multumesc mult pentru informatii.

M-a trimis la Dr Albu Dinu de la maternitatea Giulesti. Sper sa fie bine. Mi-e atat de frica...
Adina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

N-are de ce satz fie frica mai. Asta e o ecografie mai jmekera,m ar trebui sa te bucuri ca o sa vezi bebelul mai bine. La ecografia "normala" se vad clar (oareshcum) coloana si craniul, hmmmm. La asta de o faci tu acuma poate satz zica si cate kg are bebele, sa-i masoare clavicula, se vad degetelele calumea, daca scoate limba la tine...il vezi :)

quote:
Originally posted by Adi

Multumesc mult pentru informatii.

M-a trimis la Dr Albu Dinu de la maternitatea Giulesti. Sper sa fie bine. Mi-e atat de frica...
Adina




Luizax - karkotash shef!

Mergi la inceput